DlaAlpinisty.pl ul. Stawki 3, 00-193 Warszawa Zadzwoń: (22) 831 50 68501 571 190

PETZL - Asap (międzynarodowy)

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 599,00 zł 599.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: PETZL
Kod produktu: B071AA00
Pin It

Opis

ASAP dzięki swojemu unikalnemu systemowi blokowania jest wzorcowym przyrządem zabezpieczającym przed upadkiem z wysokości. Przy normalnym użyciu przesuwny przyrząd autoasekuracyjny przemieszcza się wzdłuż liny bez interwencji manualnej ze strony użytkownika. W przypadku nagłego obciążenia lub zbyt dużej prędkości ASAP blokuje się, zatrzymując użytkownika. Przyrząd ASAP stosowany z absorberem energii ASAP’SORBER, oprócz absorpcji energii upadku, zapewnia dystans między pracownikiem i liną.

• Ciągła ochrona przed upadkiem z wysokości:

- zatrzymanie upadku, poślizgnięcia, niekontrolowanego zjazdu,

- funkcjonuje na linie pionowej lub ukośnej,

- blokuje się na linie, nawet jeżeli zostanie złapany rękoma.

• Prosty w użyciu i skuteczny:

- samoczynnie przesuwa się w górę i w dół liny asekuracyjnej,

- wpina się łatwo i szybko w dowolnym miejscu liny,

- może być używany z lonżą absorberem energii, by pracować w oddaleniu od liny: ASAP’SORBER lub ASAP'SORBER AXESS umożliwiającym użycie do 250 kg podczas ratowania dwóch osób.

• Certyfikowany z normami europejskimi i rosyjskimi jeżeli jest używany razem z karabinkiem OK TRIACT-LOCK

• Certyfikowany z normami amerykańskimi jeżeli jest używany razem z karabinkiem Bm'D lub OXAN TRIACT-LOCK (wersja międzynarodowa).

• Ciężar: 295 g

• Certyfikacja:

CE EN 12841 typ A: przy użyciu z karabinkiem OXAN TRIACT-LOCK i liną EN 1891 typ A od 10 do 13 mm. Absorber energii ASAP’SORBER lub ASAP’SORBER AXESS może być użyty w zależności od potrzeb.

CE EN 353-2: przy użyciu z karabinkiem OXAN TRIACT-LOCK i liną ASAP’AXIS 11 mm. Absorber energii ASAP’SORBER lub ASAP’SORBER AXESS może być użyty w zależności od potrzeb.

EAC: przy użyciu z karabinkiem OXAN TRIACT-LOCK i liną EN 1891 typ A od 10 do 13 mm. Absorber energii ASAP’SORBER lub ASAP’SORBER AXESS może być użyty w zależności od potrzeb.

ANSI Z359.15: przy użyciu z absorberem energii ASAP’SORBER lub ASAP’SORBER AXESS, z karabinkiem Bm'D OXAN TRIACT-LOCK (wersja międzynarodowa), poprzeczkami CAPTIV i liną RAY 12 mm z zakończeniem zszywanym.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl