DlaAlpinisty.pl ul. Stawki 3, 00-193 Warszawa

PETZL - Uprząż AVAO BOD (wersja europejska)

Producent: PETZL
Cena brutto: 1 350,00 zł 1350.00
Cena netto: 1 097,56 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Dostępność: spodziewana dostawa
Ocena: 0
Kod produktu: C071
Pin It

Opis

Uprząż AVAO BOD zabezpieczająca przed upadkiem z wysokości, stabilizująca w pozycji roboczej oraz do pracy w zwisie została tak opracowana, by zwiększyć komfort w każdej sytuacji. Pas i taśmy udowe są półsztywne i szerokie, dzięki czemu zapewniają doskonałe podtrzymywanie. Lekka i oddychająca konstrukcja zapewnia bardzo dobrą wentylację. Szelki uprzęży są wyposażone w system, który umożliwia wpinanie łączników lonży chroniących przed upadkiem z wysokości. Tak wpięte lonże pozostają w zasięgu rąk użytkownika. Klamry samoblokujące DOUBLEBACK z tyłu uprzęży pozwalają na regulację na krótko taśm łączących pas z taśmami udowymi, dla poprawnego rozłożenia ciężaru podczas używania tylnego punktu wpinania. Uprząż ułatwia organizację i noszenie narzędzi, dzięki wielu uchwytom sprzętowym oraz szlufkom przeznaczonym na uchwyty sprzętowe CARITOOL i woreczki na narzędzia TOOLBAG. Uprząż ma wskaźnik odpadnięcia na tylnym punkcie wpinania i jest zamykana karabinkiem z automatyczną blokadą TRIACT-LOCK. Certyfikowana zgodnie z normami północno-amerykańskimi i europejskimi. Taśmy udowe uprzęży AVAO BOD są wyposażone w klamry samoblokujące DOUBLEBACK.

• Wygoda we wszystkich fazach pracy:

- pas i taśmy udowe są szerokie i półsztywne, dzięki czemu zapewniają doskonałe podtrzymywanie. Lekka i oddychająca konstrukcja zapewnia bardzo dobrą wentylację.

- szelki z pianki rozszerzają się wokół karku, by go nie obcierać. W razie obciążenia pasa przekazują część obciążenia na ramiona.

• Praktyczna regulacja:

- pas i taśmy udowe z klamrami samoblokującymi DOUBLEBACK dla łatwej i szybkiej regulacji,

- system wpinania łączników MGO znajdujących się na lonżach chroniących przed upadkiem z wysokości. Tak wpięte lonże pozostają w zasięgu rąk użytkownika. W razie upadku system umożliwia zadziałanie absorbera oraz uwalnia łączniki MGO.

- boczne punkty wpinania można przesunąć, uniknąć ich przypadkowego zahaczania gdy nie są używane.

- klamry DOUBLEBACK znajdujące się z tyłu uprzęży, pomiędzy pasem a taśmami udowymi pozwalają na regulację, jeżeli używa się tylnego punktu wpinania. W razie upadku z obciążeniem tego punktu, krótka regulacja pozwalają na przejęcie ciężaru przez taśmy udowe, co umożliwia dłuższe wiszenie w uprzęży w oczekiwaniu na pomoc.

• Ułatwienie noszenia i organizację narzędzi do pracy

- w sześć uchwytów sprzętowych z powłoką ochronną,

- dwie szlufki na uchwyty do noszenia narzędzia CARITOOL

- cztery szlufki na woreczki na narzędzia TOOLBAG.

• Wersja międzynarodowa ma wskaźnik odpadnięcia: po upadku na tylny punkt wpinania pojawia się czerwona taśma, co kwalifikuje uprząż do wycofania z użytku.

• Przedni punkt wpinania: wpięcie przyrządu zjazdowego lub lonży do stabilizacji w pozycji roboczej w użyciu pojedynczym.

• Boczne punkty wpinania: wpięcie lonży do stabilizacji w pozycji roboczej w użyciu podwójnym.

• Piersiowy punkt wpinania: wpięcie systemu zatrzymywania upadków.

• Tylny punkt wpinania: wpięcie systemu zatrzymywania upadków.

• Punkt wpinania z tyłu pasa: wpięcie lonży podtrzymującej.

• Certyfikacja: ANSI Z359.11, NFPA 1983 classe III, CSA Z259.10, CE EN 361, CE EN 358, CE EN 813

• Gwarancja 3 lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl