Ostatnio na blogu
Jak dbać o liny alpinistyczne?

Liny są niezbędnym elementem wyposażenia podczas górskich wspinaczek i zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo, dlatego należy o nie właściwie dbać. Aby lina alpinistyczna zachowała swe właściwości przez długi czas, trzeba pamiętać o kilku zasadach.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jak łatwo wyczyścić grilla? 0
Jak łatwo wyczyścić grilla?

Od kilku lat grill jest podstawowym wyposażeniem ogrodu. Grillowanie potraw stało się ulubioną formą rozrywki i relaksu wśród naszych rodaków. Aby sprzęt służył nam przez długi czas, należy odpowiednio o niego dbać i regularnie czyścić. W dzisiejszym artykule przedstawimy sposoby na mycie grilla.

Jak myć grilla?

Czyszczenie grilla najlepiej zacząć wtedy, kiedy sprzęt jest ciepły, a resztki jedzenia jeszcze nie przywarły do powierzchni. Nadmiar tłuszczu usuń ręcznikiem papierowym. Z miski grilla należy wyrzucić brykiet albo poczekać, aż do końca się wypali i ostygnie.  Zalanie go wodą mogłoby uszkodzić grilla. Drucianą szczotką usuń wszystkie pozostałości, a kiedy grill trochę się ostudzi użyj profesjonalnych preparatów, aby doczyścić metalowe pręty. Pamiętaj, aby wyczyścić grilla od zewnętrznej i wewnętrznej strony. Jeżeli nie chcesz zbyt często czyścić grilla, rozłóż na ruszcie folię aluminiową. Taki zabieg skutecznie zabezpieczy kratkę przez zabrudzeniem.

Środki do mycia grilla

Do mycia grilla możemy polecić preparat w formie pianki- Grill Foam MC 530, który szybko i skutecznie usunie tłuste plamy. Pamiętaj, aby nie stosować go do powierzchni aluminiowych. Z kolei środek Clinex 77-071 – Grillposiada silne właściwości samoczynnego usuwania tłuszczu. Szybko rozpuszcza i usuwa nawet najbardziej uciążliwe zadymienia. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl