Ostatnio na blogu
Malowanie nie obejdzie się bez… rozpuszczalnika!

Jeżeli właśnie kompletujesz zestaw narzędzi i produktów do malowania mieszkania, musisz pamiętać, że  farby, taśmy, wałki, pędzle, wiadra i kuwety to nie wszystko. Do każdego remontu należy się odpowiednio przygotować, uzbroić się na wypadek niechcianych niespodzianek, a także zakupić wszystko, co niezbędne jest do sprzątania po takim remoncie. Wśród narzędzi i produktów każdego malarza obowiązkowo musi znaleźć się rozpuszczalnik uniwersalny – dlaczego? 

Jak zadbać o rury kanalizacyjne?

Codziennie z naszych zlewów i łazienek wraz z wodą transportowane są liczne zanieczyszczenia – ogromna ilość resztek pokarmów, papiery, chusteczki, fekalia, a nawet nieroztropnie wyrzucane do toalety drobne śmieci często potrafiące pęcznieć. Nie wszystko z łatwością przepłynie przez nasze rury, jednakże zazwyczaj uświadamiamy to sobie i reagujemy, dopiero, gdy instalacja ulegnie awarii.

Jak usunąć glony, pleśń i grzyby z elewacji?

Zastanawiasz się skąd bierze się nieestetyczny zielony nalot na elewacji? Martwisz się, że Twoje tynki na zawsze będą szpeciły zabrudzenia tego typu? Są to glony, pleśń, grzyby i mchy, które na szczęście da się usunąć, a także zapobiegać ich powstawaniu. 

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jak pozbyć się mchu z dachu? 0
Jak pozbyć się mchu z dachu?

Na dachach naszych domów nieraz pojawia się nieproszony gość w postaci mchu. Można powiedzieć, że każda powierzchnia z biegiem czasu zostanie pokryta zieloną powłoką. Warto dowiedzieć się jak opóźnić ten proces i jak wygrać ze szkodnikiem, kiedy się pojawi.

Podatne są w szczególności dachówki ceramiczne oraz cementowe bez warstw ochronnych. Mchy i porosty najczęściej pojawiają się od strony północnej lub północno-zachodniej budynku, ponieważ z tej strony jest niewiele promieni słonecznych. Porosty występują, wtedy, kiedy warunki są sprzyjające, czyli jest duża wilgotność podłoża i kwaśne środowisko.

Jak usunąć mech z dachu?

Dach mający gładką powierzchnię powinien być czyszczony wodą z dodatkiem płynu pod wysokim ciśnieniem. Pamiętaj, aby delikatnie myć powłokę, aby nie dopuścić do jej zniszczenia. Taki zabieg można wykonać samemu lub zdecydować się na usługi firmy zajmującej się usuwaniem mchów i porostów z dachów. Dachówki cementowe powinno się czyścić wodą ze środkiem myjącym używając do tego drucianej szczotki. Przy samodzielnym wykonywaniu robót, należy zachować bezpieczeństwo podczas pracy na wysokości. Trzeba pamiętać, że mycie dachu usunie tylko zewnętrzny nalot, dlatego też warto od razu zastosować preparat biobójczy. Jego zadaniem jest zniszczenie resztek grzybów, które zakorzeniły się w dachówce.

Profilaktyka

Jeżeli chcesz, aby dach jak najdłużej był w idealnym stanie, tuż po położeniu należy go zaimpregnować. Specjalne preparaty ochronią dachówki przed porostami, pleśnią i promieniami UV. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie płynu CLEANER ANTI MOSS, który ograniczy rozwój mchu. Różne produkty przeciw porostom można znaleźć w naszym sklepie z chemią do elewacji i dachów. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl