Ostatnio na blogu
Kolce przeciw ptakom jako skuteczne rozwiązanie problemu!

Można być miłośnikiem zwierząt, a nawet ornitologii, jednak pomimo tego chyba każdy rozumie, jak wielkie szkody mogą wyrządzić ptasie odchody w połączeniu z parapetami, gzymsami, rynnami i dachami, na których zwierzęta te uwielbiają przesiadywać. Dla przeciętnego "Kowalskiego" jest to konieczność regularnego czyszczenia okien i parapetów, a nieraz też odrestaurowania elewacji budynku.

Predyspozycje i kompetencje niezbędne do pracy na wysokości

O predyspozycjach niezbędnych do wykonywania pracy alpinisty przemysłowego napisano już bardzo wiele. Jednak większość tekstów dotyczy braku lęku wysokości, umiejętności zachowania zimnej krwi w sytuacjach niebezpiecznych oraz ponadprzeciętnej sprawności fizycznej i kondycji. Tymczasem w pracy na wysokości przydają się także inne cechy i umiejętności, o których często się zapomina.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jak pozbyć się mchu z dachu? 0
Jak pozbyć się mchu z dachu?

Na dachach naszych domów nieraz pojawia się nieproszony gość w postaci mchu. Można powiedzieć, że każda powierzchnia z biegiem czasu zostanie pokryta zieloną powłoką. Warto dowiedzieć się jak opóźnić ten proces i jak wygrać ze szkodnikiem, kiedy się pojawi.

Podatne są w szczególności dachówki ceramiczne oraz cementowe bez warstw ochronnych. Mchy i porosty najczęściej pojawiają się od strony północnej lub północno-zachodniej budynku, ponieważ z tej strony jest niewiele promieni słonecznych. Porosty występują, wtedy, kiedy warunki są sprzyjające, czyli jest duża wilgotność podłoża i kwaśne środowisko.

Jak usunąć mech z dachu?

Dach mający gładką powierzchnię powinien być czyszczony wodą z dodatkiem płynu pod wysokim ciśnieniem. Pamiętaj, aby delikatnie myć powłokę, aby nie dopuścić do jej zniszczenia. Taki zabieg można wykonać samemu lub zdecydować się na usługi firmy zajmującej się usuwaniem mchów i porostów z dachów. Dachówki cementowe powinno się czyścić wodą ze środkiem myjącym używając do tego drucianej szczotki. Przy samodzielnym wykonywaniu robót, należy zachować bezpieczeństwo podczas pracy na wysokości. Trzeba pamiętać, że mycie dachu usunie tylko zewnętrzny nalot, dlatego też warto od razu zastosować preparat biobójczy. Jego zadaniem jest zniszczenie resztek grzybów, które zakorzeniły się w dachówce.

Profilaktyka

Jeżeli chcesz, aby dach jak najdłużej był w idealnym stanie, tuż po położeniu należy go zaimpregnować. Specjalne preparaty ochronią dachówki przed porostami, pleśnią i promieniami UV. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie płynu CLEANER ANTI MOSS, który ograniczy rozwój mchu. Różne produkty przeciw porostom można znaleźć w naszym sklepie z chemią do elewacji i dachów. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl