Ostatnio na blogu
Jak działa powłoka antygraffiti?

Pod nazwą graffiti kryją się przekazy wizualne stworzone - najczęściej - za pomocą sprayu. Jest to jeden z popularnych aktów wandalizmu. Pojawiają się najczęściej na obiektach różnego rodzaju, takich jak budynki użyteczności publicznej, mosty, podziemne przejścia, estakady, a nawet prywatne domy czy samochody. 

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jak usunąć glony, pleśń i grzyby z elewacji? 0
Jak usunąć glony, pleśń i grzyby z elewacji?

Zastanawiasz się skąd bierze się nieestetyczny zielony nalot na elewacji? Martwisz się, że Twoje tynki na zawsze będą szpeciły zabrudzenia tego typu? Są to glony, pleśń, grzyby i mchy, które na szczęście da się usunąć, a także zapobiegać ich powstawaniu.

Skąd pleśń na elewacji?

To normalne, że po dużych opadach deszczu na elewacji pojawiają się wilgotne plamy. Kiedy jednak nie wysychają one przez dłuższy czas, może to oznaczać, że tynk jest wykonany nieprawidłowo (system ociepleni owy jest nieszczelny). Wilgoć może utrzymywać się również na skutek powstałych rys i pęknięć w elewacji. Z kolei długotrwałe zawilgocenia tynku doprowadzają do powstawania mikroorganizmów takich jak pleśń, grzyby, mchy i glony, które przybierają postać zielonych nalotów. W pierwszej kolejności porastają one bmiejsca, do których dochodzi mało słońca, będących w sąsiedztwie rynien, daszków czy styków balkonu ze ścianą – warto więc sprawdzić, czy wszystkie konstrukcje są wykonane prawidłowo i zlikwidować źródło problemu.

Usuwanie zielonego nalotu

Usuwania zielonego nalotu z tynku nie powinniśmy odkładać na później, ponieważ mikroorganizmy żywią się tynkiem i doprowadzają do korozji biologicznej. Tym bardziej, że wcale nie jest to trudne zadanie!

Pierwszym krokiem jest usunięcie z elewacji zanieczyszczeń twardą szczotką lub wodą pod ciśnieniem. Następnie należy pokryć ją przy pomocy pędzla lub wałka specjalnym środkiem grzybobójczym. Płyny takie znajdziecie w ofercie naszego sklepu – polecamy MASTERS - Płynny BPS 7111, ILKA Sanierlösung i PROTECT - Cleaner Moss, które szybko zabiją mikroorganizmy. Ważna jest również ochrona oczyszczonej elewacji. Niektóre środki usuwające pleśń posiadają właściwości zabezpieczające przed jej nawracaniem, jednakże można dodatkowo zastosować preparat PROTECT - Anti Moss, który zapobiegnie ponownemu powstaniu grzybów i pleśni. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl