Ostatnio na blogu
Jak działa powłoka antygraffiti?

Pod nazwą graffiti kryją się przekazy wizualne stworzone - najczęściej - za pomocą sprayu. Jest to jeden z popularnych aktów wandalizmu. Pojawiają się najczęściej na obiektach różnego rodzaju, takich jak budynki użyteczności publicznej, mosty, podziemne przejścia, estakady, a nawet prywatne domy czy samochody. 

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jak zadbać o rury kanalizacyjne? 0
Jak zadbać o rury kanalizacyjne?

Codziennie z naszych zlewów i łazienek wraz z wodą transportowane są liczne zanieczyszczenia – ogromna ilość resztek pokarmów, papiery, chusteczki, fekalia, a nawet nieroztropnie wyrzucane do toalety drobne śmieci często potrafiące pęcznieć. Nie wszystko z łatwością przepłynie przez nasze rury, jednakże zazwyczaj uświadamiamy to sobie i reagujemy, dopiero, gdy instalacja ulegnie awarii.

Regularne udrażnianie rur

Zazwyczaj zaczyna się wolniejszym spływaniem wody z umywalki, zlewu czy wanny. Towarzyszyć temu może nieprzyjemny zapach i bulgotanie. Zatkane rury mogą przysporzyć naprawdę wielu problemów i zazwyczaj wymagają pomocy hydraulika. Najbardziej zagrożona na zatkanie jest instalacja oprowadzająca wodę z kuchni – tłuszcze i trudno rozpuszczalne resztki pokarmów osadzają się na ściankach rur, tworząc trudne do usunięcia zatory, a także stanowią istne siedlisko bakterii. Dlatego też reagować należy, gdy tylko zaobserwujemy zmiany w funkcjonowaniu odpływów. Najważniejsze jednak, by zapobiegać odkładaniu się zanieczyszczeń w rurach i minimalizować ryzyko awarii. Niezbędne okaże się dodatkowe sitko, które zatrzymywać będzie resztki jedzenia w zlewie, włosy w wannie itp. Warto regularnie wlewać do rur wrzątek, który rozpuści tłuszcz, a także zaopatrzyć się w specjalne środki udrażniające, które pomogą zarówno podczas awarii, jak i pomogą w regularnym czyszczeniu rur. W naszej ofercie znajdą Państwo preparat Rurex, ForLux SCU01 i Eilfix Rohrreiniger Pulver, które utleniają zgromadzone w rurach resztki i powodują ich wypłukiwanie. Dzięki temu kanalizacja funkcjonuje sprawnie przez lata i oszczędza nam nieprzyjemnych niespodzianek.  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl