Ostatnio na blogu
Wieloletnie zabrudzenia posadzek betonowych i przemysłowych – jak sobie z nimi poradzić?

Nawet posadzki betonowe i przemysłowe w halach magazynowych, w halach produkcyjnych czy w pomieszczeniach firmowych muszą być zadbane. Brudne, szare, matowe posadzki nie tylko świadczą o tym, że firma nie dba o szczegóły, ale też mogą stanowić zagrożenie, ponieważ w uszkodzonych posadzkach może gromadzić się uczulający pył, kurz, zarazki.

Sposób na idealnie czyste okna? Przede wszystkim odpowiedni sprzęt

Wizytówka domu

Czyste okna to wizytówka naszego domu. Ludzie często zwracają uwagę, jeśli zauważą u kogoś w domu długo niemyte, a przez to brudne okna. Chyba nie trudno wyobrazić sobie, jaką opinię zyskujemy przez takie zaniedbanie. Nie jest to jednak jedyny aspekt, dla jakiego powinniśmy dbać o przejrzystość naszych okien.

Montaż reklam na wysokości - jak do tego podejść?

Montażem reklam na wysokości zajmuje się obecnie wiele firm. Należy mieć jednak do tego odpowiednie podejście, aby cała praca montażowa została wykonana perfekcyjnie i precyzyjnie. Przy okazji osoby, które będą się tym zajmowały muszą zadbać o swoje bezpieczeństwo, nie wspominając już o bezpieczeństwie przechodniów. Montowanie reklam na wysokości może odbywać się na kilka sposobów.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jak zadbać o rury kanalizacyjne? 0
Jak zadbać o rury kanalizacyjne?

Codziennie z naszych zlewów i łazienek wraz z wodą transportowane są liczne zanieczyszczenia – ogromna ilość resztek pokarmów, papiery, chusteczki, fekalia, a nawet nieroztropnie wyrzucane do toalety drobne śmieci często potrafiące pęcznieć. Nie wszystko z łatwością przepłynie przez nasze rury, jednakże zazwyczaj uświadamiamy to sobie i reagujemy, dopiero, gdy instalacja ulegnie awarii.

Regularne udrażnianie rur

Zazwyczaj zaczyna się wolniejszym spływaniem wody z umywalki, zlewu czy wanny. Towarzyszyć temu może nieprzyjemny zapach i bulgotanie. Zatkane rury mogą przysporzyć naprawdę wielu problemów i zazwyczaj wymagają pomocy hydraulika. Najbardziej zagrożona na zatkanie jest instalacja oprowadzająca wodę z kuchni – tłuszcze i trudno rozpuszczalne resztki pokarmów osadzają się na ściankach rur, tworząc trudne do usunięcia zatory, a także stanowią istne siedlisko bakterii. Dlatego też reagować należy, gdy tylko zaobserwujemy zmiany w funkcjonowaniu odpływów. Najważniejsze jednak, by zapobiegać odkładaniu się zanieczyszczeń w rurach i minimalizować ryzyko awarii. Niezbędne okaże się dodatkowe sitko, które zatrzymywać będzie resztki jedzenia w zlewie, włosy w wannie itp. Warto regularnie wlewać do rur wrzątek, który rozpuści tłuszcz, a także zaopatrzyć się w specjalne środki udrażniające, które pomogą zarówno podczas awarii, jak i pomogą w regularnym czyszczeniu rur. W naszej ofercie znajdą Państwo preparat Rurex, ForLux SCU01 i Eilfix Rohrreiniger Pulver, które utleniają zgromadzone w rurach resztki i powodują ich wypłukiwanie. Dzięki temu kanalizacja funkcjonuje sprawnie przez lata i oszczędza nam nieprzyjemnych niespodzianek.  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl