Ostatnio na blogu
Jak działa powłoka antygraffiti?

Pod nazwą graffiti kryją się przekazy wizualne stworzone - najczęściej - za pomocą sprayu. Jest to jeden z popularnych aktów wandalizmu. Pojawiają się najczęściej na obiektach różnego rodzaju, takich jak budynki użyteczności publicznej, mosty, podziemne przejścia, estakady, a nawet prywatne domy czy samochody. 

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Malowanie nie obejdzie się bez… rozpuszczalnika! 0
Malowanie nie obejdzie się bez… rozpuszczalnika!

Jeżeli właśnie kompletujesz zestaw narzędzi i produktów do malowania mieszkania, musisz pamiętać, że  farby, taśmy, wałki, pędzle, wiadra i kuwety to nie wszystko. Do każdego remontu należy się odpowiednio przygotować, uzbroić się na wypadek niechcianych niespodzianek, a także zakupić wszystko, co niezbędne jest do sprzątania po takim remoncie. Wśród narzędzi i produktów każdego malarza obowiązkowo musi znaleźć się rozpuszczalnik uniwersalny – dlaczego?

Przygotowanie powierzchni

Przystępując do malowania ścian czy innych elementów, należy odpowiednio przygotować powierzchnię. Zazwyczaj uzupełnia się głębokie rysy i ubytki, szlifuje powierzchnię papierem ściernym, usuwa się pyły szczotką czy szmatką, a następnie odtłuszcza. W tym celu stosuje się rozpuszczalnik, którym wystarczy przetrzeć ściany. Jest to szczególnie ważne w kuchniach, w pomieszczeniach, w których ściany były znacznie zabrudzone, lub w których wcześniej wisiały tapety. 

Sprzątanie po remoncie

Gdy już uporamy się z malowaniem, pojawić się mogą nieoczekiwane wyzwania w postaci kropel i plam po farbie – tych nie unikniemy nawet mimo największej ostrożności. W tym wypadku również należy sięgnąć po rozpuszczalnik, który z łatwością usunie zaschnięte plamki. Środek ten pomoże również w czyszczeniu wałków, pędzli, kuwet malarskich i innych narzędzi, które doprowadzone do odpowiedniego stanu mogą posłużyć jeszcze przez wiele lat. Najpierw powinno się wytrzeć narzędzia o ściereczkę, usuwając nadmiar farby, a następnie moczyć je w szklanym naczyniu w rozpuszczalniku uniwersalnym.Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl