Ostatnio na blogu
Wieloletnie zabrudzenia posadzek betonowych i przemysłowych – jak sobie z nimi poradzić?

Nawet posadzki betonowe i przemysłowe w halach magazynowych, w halach produkcyjnych czy w pomieszczeniach firmowych muszą być zadbane. Brudne, szare, matowe posadzki nie tylko świadczą o tym, że firma nie dba o szczegóły, ale też mogą stanowić zagrożenie, ponieważ w uszkodzonych posadzkach może gromadzić się uczulający pył, kurz, zarazki.

Sposób na idealnie czyste okna? Przede wszystkim odpowiedni sprzęt

Wizytówka domu

Czyste okna to wizytówka naszego domu. Ludzie często zwracają uwagę, jeśli zauważą u kogoś w domu długo niemyte, a przez to brudne okna. Chyba nie trudno wyobrazić sobie, jaką opinię zyskujemy przez takie zaniedbanie. Nie jest to jednak jedyny aspekt, dla jakiego powinniśmy dbać o przejrzystość naszych okien.

Montaż reklam na wysokości - jak do tego podejść?

Montażem reklam na wysokości zajmuje się obecnie wiele firm. Należy mieć jednak do tego odpowiednie podejście, aby cała praca montażowa została wykonana perfekcyjnie i precyzyjnie. Przy okazji osoby, które będą się tym zajmowały muszą zadbać o swoje bezpieczeństwo, nie wspominając już o bezpieczeństwie przechodniów. Montowanie reklam na wysokości może odbywać się na kilka sposobów.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Malowanie nie obejdzie się bez… rozpuszczalnika! 0
Malowanie nie obejdzie się bez… rozpuszczalnika!

Jeżeli właśnie kompletujesz zestaw narzędzi i produktów do malowania mieszkania, musisz pamiętać, że  farby, taśmy, wałki, pędzle, wiadra i kuwety to nie wszystko. Do każdego remontu należy się odpowiednio przygotować, uzbroić się na wypadek niechcianych niespodzianek, a także zakupić wszystko, co niezbędne jest do sprzątania po takim remoncie. Wśród narzędzi i produktów każdego malarza obowiązkowo musi znaleźć się rozpuszczalnik uniwersalny – dlaczego?

Przygotowanie powierzchni

Przystępując do malowania ścian czy innych elementów, należy odpowiednio przygotować powierzchnię. Zazwyczaj uzupełnia się głębokie rysy i ubytki, szlifuje powierzchnię papierem ściernym, usuwa się pyły szczotką czy szmatką, a następnie odtłuszcza. W tym celu stosuje się rozpuszczalnik, którym wystarczy przetrzeć ściany. Jest to szczególnie ważne w kuchniach, w pomieszczeniach, w których ściany były znacznie zabrudzone, lub w których wcześniej wisiały tapety. 

Sprzątanie po remoncie

Gdy już uporamy się z malowaniem, pojawić się mogą nieoczekiwane wyzwania w postaci kropel i plam po farbie – tych nie unikniemy nawet mimo największej ostrożności. W tym wypadku również należy sięgnąć po rozpuszczalnik, który z łatwością usunie zaschnięte plamki. Środek ten pomoże również w czyszczeniu wałków, pędzli, kuwet malarskich i innych narzędzi, które doprowadzone do odpowiedniego stanu mogą posłużyć jeszcze przez wiele lat. Najpierw powinno się wytrzeć narzędzia o ściereczkę, usuwając nadmiar farby, a następnie moczyć je w szklanym naczyniu w rozpuszczalniku uniwersalnym.Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl