Ostatnio na blogu
Uprzęże i szelki wspinaczkowe – czym charakteryzują się wysokojakościowe produkty?

Uprząż asekuracyjna jest podstawowym elementem wyposażenia każdego wspinacza, speleologa czy też pracownika wysokościowego. Na rynku znaleźć można wiele ich odmian i modeli zróżnicowanych pod względem ceny, właściwości czy materiału wykonania. Czym zatem charakteryzują się uprzęże najwyższej jakości, które gwarantują maksimum bezpieczeństwa podczas wspinaczki? 

Prace na wysokości wykonywane przez alpinistów przemysłowych a zasady BHP

Ogólne przepisy BHP są najbardziej restrykcyjne dla branż, w których ryzyko wypadku jest relatywnie duże. Skutkuje to m.in. większym prawdopodobieństwem kontroli uprawnionego organu. Ewentualne zaniedbania prowadzą do wielu nieprzyjemnych konsekwencji, a ujawnienie nawet drobnych uchybień grozi wysoką grzywną. Oznacza to zatem, że bezwzględnie każdy pracownik musi być wyposażony i przeszkolony adekwatnie do swoich służbowych obowiązków.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

4 powody, dla których warto zainstalować kolce przeciw ptakom 0
4 powody, dla których warto zainstalować kolce przeciw ptakom

Nieproszeni goście na parapetach, gzymsach czy balkonach mogą skutecznie obniżać komfort naszego życia, powodować zbędną frustrację i generować duże koszty. Hałas za oknem, zniszczona elewacja, zabrudzony balkon czy ptasie gniazdo na parapecie to niestety codzienność wielu z nas. W takiej sytuacji warto pomyśleć o kolcach przeciw ptakom, które są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne dla zwierząt. Oto 4 powody, dla których warto zainstalować kolce przeciw ptakom.

Zanieczyszczenia

Ptactwo powoduje liczne zanieczyszczenia w postaci odchodów, rozrzuconych piór czy gałązek lub nieprzyjemnego zapachu moczu. Z pewnością ma to niekorzystny wpływ na estetykę budynku i utrudnia utrzymanie w czystości rozmaitych powierzchni. Z tego powodu wiele osób decyduje się na kolce przeciw ptakom, które w dyskretny sposób zabezpieczają nawet duże powierzchnie.

Hałas

Ptasi hałas może okazać się bardzo irytujący i dekoncentrujący. W wielu przypadkach ptasi śpiew może również skutecznie wybudzać nas ze snu przed budzikiem. W dłuższej perspektywie czasu prawdopodobnie będzie budziło to dużą frustrację. Ochronna mata z kolcami zainstalowana na parapecie, balustradzie czy balkonie z pewnością poprawi jakość naszej pracy i odpoczynku, niwelując problem hałasu.

Brak konieczności posiadania zezwolenia

Kolce przeciw ptakom mogą być montowane przez właściciela posesji czy budynku niemalże w sposób dowolny i bez konieczności posiadania oficjalnego zezwolenia. Instalacja tego rodzaju zabezpieczeń musi być jednak wykonana w sposób niezagrażający życiu czy zdrowiu ptaków. Kolce przeciw ptakom powinny być z daleka widoczne dla zwierząt, dlatego najlepiej wybierać żywe kolory i zaniechać montażu w miejsca trudnodostępnych, takich jak wnęki balkonowe czy okienne. Nie należy montować maty z kolcami w sposób utrudniający ptakom dostęp do gniazd czy siedlisk lęgowych. W takiej sytuacji prawdopodobnie konieczne będzie ich samodzielne przeniesienie.

Bezpieczeństwo

Kolce przeciw ptakom stanowią w pełni bezpieczną metodę odstraszania natrętnego ptactwa. Według oficjalnej opinii Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska jest to rozwiązanie niezagrażające życiu i zdrowiu drobnych zwierząt. W tym przypadku warto zdecydować się na zabezpieczenie kolców silikonowymi lub gumowymi końcówkami. Należy również pamiętać o regularnej konserwacji instalacji.

Kolce przeciw ptakom ograniczają przestrzeń, na której ptaki mogą zakładać gniazda lub przysiadywać, dlatego są skuteczną metodą w walce z zabrudzeniami i hałasem. Warto podkreślić, że instalacja tego rodzaju zabezpieczenia nie wymaga posiadania specjalnego pozwolenia i jest w pełni bezpieczna dla zdrowia i życia ptaków. Przed montażem maty z kolcami warto jednak dokładnie zapoznać się z zasadami prawidłowego użytkowania modułu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl