Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

5 ciekawych produktów marki Climbing Technology 0
5 ciekawych produktów marki Climbing Technology

Climbing Technology to marka, która produkuje sprzęt alpinistyczny zarówno dla amatorów wspinaczki, jak i specjalistów. Wśród jej propozycji znaleźć można zarówno podstawowe wyposażenie każdego miłośnika górskich wycieczek, jak również zdecydowanie bardziej zaawansowany sprzęt, który wymagany jest przy zdobywaniu wysokich, niebezpiecznych szczytów. Poniżej przedstawione zostały produkty tej marki, które zasługują na szczególną uwagę.

Climbing Technology Classic-K Set

To jedna z prostszych, ale jednocześnie w pełni atestowanych lonż asekuracyjnych. Jest to idealny wybór dla osób zaczynających swoją przygodę z via ferratami. Trwałe syntetyczne materiały i wytrzymałe szwy sprawią, że sprzęt sprawdzi się doskonale podczas wielu górskich wypraw. Jej zadaniem jest absorpcja energii podczas ewentualnego odpadnięcia od via ferraty. Zapobiega zatem nie tylko upadkowi, ale pochłania również znaczną część siły wytworzonej podczas fazy lotu.

Climbing Technology - kask Work Shell

Jest to kask wykonany z wytrzymałego materiału ABS. Jego lekka waga (niecałe 500g) oraz szeroki zakres regulacji rozmiaru (53-63 cm) sprawiają, że jego użycie będzie wygodne zarówno podczas prac na wysokości, jak również podczas górskich wycieczek.

Climbing Technology Seat Tec

Ta propozycja skierowana jest już głównie do zaawansowanych alpinistów i osób pracujących na wysokościach. Jest to wygodne i stabilne siedzenie, które dodatkowo umożliwia rozlokowanie sprzętu w sposób bezpieczny i poukładany. Obciążenie każdej z 3 pętli przekładniowych to aż 20 kg.

Climbing Technology Sparrow

To przyrząd przeznaczony do zaawansowanych operacjach na linie. Jest to urządzenie samoblokujące służące do zjazdów. Umożliwia bezpieczne sprowadzanie na niższą wysokość siebie lub partnera. Można wykorzystać go również do podchodzenia na linie.

Climbing Technology Ascender Chest

Jest to lekkie i niewielkie urządzenie umożliwiające sprawne podchodzenie na linie. Szybko działające mechanizmy blokowania są łatwe w obsłudze tylko z użyciem kciuka, co pozwala na dużą oszczędność czasu i sił. Ciekawym rozwiązaniem są 3 otwory w zapadce, które zapobiegają gromadzeniu się wewnątrz brudu i śniegu, co znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa w trudnych warunkach pogodowych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl