Ostatnio na blogu
Jak działa powłoka antygraffiti?

Pod nazwą graffiti kryją się przekazy wizualne stworzone - najczęściej - za pomocą sprayu. Jest to jeden z popularnych aktów wandalizmu. Pojawiają się najczęściej na obiektach różnego rodzaju, takich jak budynki użyteczności publicznej, mosty, podziemne przejścia, estakady, a nawet prywatne domy czy samochody. 

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

ABC mycia podłóg drewnianych 0
ABC mycia podłóg drewnianych

Podłogi drewniane wyglądają efektownie, jednak aby zdobiły nasz dom przez wiele lat, powinniśmy odpowiednio o nie zadbać. Nie możemy takiej podłogi narażać na działanie wilgoci. Równie ważny jest ostrożny dobór środków do czyszczenia i pielęgnacji. Muszą one być dedykowane do danego rodzaju podłóg. 

Mop i odkurzacz a drewniana podłoga

Jeśli na naszej drewnianej podłodze znajdują się zabrudzenia takie jak kurz i piasek, możemy je usunąć odkurzaczem wyposażonym w końcówkę  włosiem. Większe zabrudzenia jak najbardziej można usunąć na mokro. Ważne, aby mop był co najwyżej wilgotny. Nie dopuszczajmy do nadmiernego moczenia powierzchni drewnianej. W przeciwnym wypadku deski bądź panele będą się wybrzuszały (pęczniały). Do mycia na mokro nadają się tylko środki, które producent zaleca do drewna. Nie należy stosować płynu do naczyń i preparatów do czyszczenia łazienek, których skład może uszkodzić drewnianą nawierzchnię. 

Podłoga matowa i błyszcząca - różnica wykończenia, różnica w pielęgnacji

Sposób mycia podłogi powinno się dostosować do jej wykończenia. Jeśli nasza podłoga jest lakierowana (podłoga błyszcząca) sprawa jest prosta. Wystarczy regularnie ją odkurzać, a w razie potrzeby przetrzeć wilgotnym mopem lub ścierką.  Możemy również stosować dodatkowe preparaty, które nabłyszczają lub spowodują efekt zmatowienia.  Nie jest to jednak konieczne. Jeśli natomiast mamy podłogę z drewna olejowanego lub woskowanego, sprawa nieco się komplikuje. W takim przypadku niezbędne jest stosowanie past i płynów ochronnych.

Przywracamy dawny blask drewnianej podłodze

Jak wszystko, drewniana podłoga z czasem traci swój pierwotny wygląd. Jeśli chcemy ją odświeżyć, warto użyć środka zabezpieczającego lakierowaną podłogę. Taki zabieg nada podłodze nowy blask, a przy okazji wypełni niewielkie rysy, co poprawi stan techniczny i przedłuży jej żywotność. Jeśli natomiast nie chcemy, by podłoga zbytnio błyszczała, zaopatrzmy się w podobny środek, ale z właściwościami matującymi.

Ważne jest, aby środki były dedykowane tylko do podłóg drewnianych. Najlepiej zaopatrywać się we wszystkie preparaty u producenta drewnianych podłóg. Będziemy mieli wtedy pewność, że mamy to, co jest nam niezbędne do utrzymania naszej podłogi w świetnym stanie przez wiele lat.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl