Ostatnio na blogu
Jak zabezpieczyć elewację przed graffiti?

Graffiti to różnorodne rysunki, obrazki czy podpisy umieszczane w przestrzeni publicznej i prywatnej, z wykorzystaniem rozmaitych technik. Graffiti zwykle tworzone są anonimowo i nielegalnie, ale czasami również na specjalne zlecenie władz miasta czy właściciela danego obiektu. Dla jednych są przejawem prawdziwej sztuki ulicznej, a dla innych oznaką wandalizmu i braku szacunku dla cudzej własności.

Jak wybrać odpowiedni kask dla alpinisty przemysłowego?

Wygoda noszenia, właściwie dobrany rozmiar i dostosowanie do charakteru czynności wykonywanych na wysokościach to podstawowe właściwości, jakie musi posiadać kask dla alpinisty przemysłowego. Najlepszy będzie kask lekki i komfortowy, który zapewni jednocześnie maksimum bezpieczeństwa.

Sklepy ze sprzętem alpinistycznym oferują rozmaite kaski, czym jednak kierować się przy ich wyborze?

Alpiniści przemysłowi polecają – przyssawka do szyb Veribor

Alpinistyka przemysłowa to profesja wymagająca odpowiednich uprawnień, specjalistycznego sprzętu oraz długoletniego doświadczenia i dużej sprawności fizycznej. Do prac, które wykonywane są na wysokościach przez alpinistów, należy przykładowo mycie okien i elewacji, naprawy fasad, konserwacja anten czy instalacja billboardów. Jaki sprzęt będzie niezbędny do realizacji tego rodzaju zadań?

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

ABC mycia podłóg drewnianych 0
ABC mycia podłóg drewnianych

Podłogi drewniane wyglądają efektownie, jednak aby zdobiły nasz dom przez wiele lat, powinniśmy odpowiednio o nie zadbać. Nie możemy takiej podłogi narażać na działanie wilgoci. Równie ważny jest ostrożny dobór środków do czyszczenia i pielęgnacji. Muszą one być dedykowane do danego rodzaju podłóg. 

Mop i odkurzacz a drewniana podłoga

Jeśli na naszej drewnianej podłodze znajdują się zabrudzenia takie jak kurz i piasek, możemy je usunąć odkurzaczem wyposażonym w końcówkę  włosiem. Większe zabrudzenia jak najbardziej można usunąć na mokro. Ważne, aby mop był co najwyżej wilgotny. Nie dopuszczajmy do nadmiernego moczenia powierzchni drewnianej. W przeciwnym wypadku deski bądź panele będą się wybrzuszały (pęczniały). Do mycia na mokro nadają się tylko środki, które producent zaleca do drewna. Nie należy stosować płynu do naczyń i preparatów do czyszczenia łazienek, których skład może uszkodzić drewnianą nawierzchnię. 

Podłoga matowa i błyszcząca - różnica wykończenia, różnica w pielęgnacji

Sposób mycia podłogi powinno się dostosować do jej wykończenia. Jeśli nasza podłoga jest lakierowana (podłoga błyszcząca) sprawa jest prosta. Wystarczy regularnie ją odkurzać, a w razie potrzeby przetrzeć wilgotnym mopem lub ścierką.  Możemy również stosować dodatkowe preparaty, które nabłyszczają lub spowodują efekt zmatowienia.  Nie jest to jednak konieczne. Jeśli natomiast mamy podłogę z drewna olejowanego lub woskowanego, sprawa nieco się komplikuje. W takim przypadku niezbędne jest stosowanie past i płynów ochronnych.

Przywracamy dawny blask drewnianej podłodze

Jak wszystko, drewniana podłoga z czasem traci swój pierwotny wygląd. Jeśli chcemy ją odświeżyć, warto użyć środka zabezpieczającego lakierowaną podłogę. Taki zabieg nada podłodze nowy blask, a przy okazji wypełni niewielkie rysy, co poprawi stan techniczny i przedłuży jej żywotność. Jeśli natomiast nie chcemy, by podłoga zbytnio błyszczała, zaopatrzmy się w podobny środek, ale z właściwościami matującymi.

Ważne jest, aby środki były dedykowane tylko do podłóg drewnianych. Najlepiej zaopatrywać się we wszystkie preparaty u producenta drewnianych podłóg. Będziemy mieli wtedy pewność, że mamy to, co jest nam niezbędne do utrzymania naszej podłogi w świetnym stanie przez wiele lat.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl