Ostatnio na blogu
Jak skompletować niezbędne przyrządy asekuracyjne i zjazdowe niezbędne w pracy alpinisty przemysłowego?

W naszym kraju podobnie jak na całym świecie coraz silniej rozwija się branża alpinizmu przemysłowego. Branża oferująca usługi takie jak konserwacja fasad budynków, utrzymanie sprawności świateł ostrzegawczych na wysokich budynkach czy też przeglądy masztów oraz anten. Zatem, jak dokładnie wygląda praca alpinisty przemysłowego, i jaki sprzęt jest do niej wymagany?

ABC mycia okien na wysokości

Mycie okien na wysokości - trzeba posiadać specjalne uprawnienia! W Polsce mycie okien w biurowcach i innych budynkach wielopiętrowych powierza się specjalistycznym firmom alpinistycznym, gdyż to ich pracownicy posiadają stosowne uprawnienia. 

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

ABC mycia podłóg drewnianych 0
ABC mycia podłóg drewnianych

Podłogi drewniane wyglądają efektownie, jednak aby zdobiły nasz dom przez wiele lat, powinniśmy odpowiednio o nie zadbać. Nie możemy takiej podłogi narażać na działanie wilgoci. Równie ważny jest ostrożny dobór środków do czyszczenia i pielęgnacji. Muszą one być dedykowane do danego rodzaju podłóg. 

Mop i odkurzacz a drewniana podłoga

Jeśli na naszej drewnianej podłodze znajdują się zabrudzenia takie jak kurz i piasek, możemy je usunąć odkurzaczem wyposażonym w końcówkę  włosiem. Większe zabrudzenia jak najbardziej można usunąć na mokro. Ważne, aby mop był co najwyżej wilgotny. Nie dopuszczajmy do nadmiernego moczenia powierzchni drewnianej. W przeciwnym wypadku deski bądź panele będą się wybrzuszały (pęczniały). Do mycia na mokro nadają się tylko środki, które producent zaleca do drewna. Nie należy stosować płynu do naczyń i preparatów do czyszczenia łazienek, których skład może uszkodzić drewnianą nawierzchnię. 

Podłoga matowa i błyszcząca - różnica wykończenia, różnica w pielęgnacji

Sposób mycia podłogi powinno się dostosować do jej wykończenia. Jeśli nasza podłoga jest lakierowana (podłoga błyszcząca) sprawa jest prosta. Wystarczy regularnie ją odkurzać, a w razie potrzeby przetrzeć wilgotnym mopem lub ścierką.  Możemy również stosować dodatkowe preparaty, które nabłyszczają lub spowodują efekt zmatowienia.  Nie jest to jednak konieczne. Jeśli natomiast mamy podłogę z drewna olejowanego lub woskowanego, sprawa nieco się komplikuje. W takim przypadku niezbędne jest stosowanie past i płynów ochronnych.

Przywracamy dawny blask drewnianej podłodze

Jak wszystko, drewniana podłoga z czasem traci swój pierwotny wygląd. Jeśli chcemy ją odświeżyć, warto użyć środka zabezpieczającego lakierowaną podłogę. Taki zabieg nada podłodze nowy blask, a przy okazji wypełni niewielkie rysy, co poprawi stan techniczny i przedłuży jej żywotność. Jeśli natomiast nie chcemy, by podłoga zbytnio błyszczała, zaopatrzmy się w podobny środek, ale z właściwościami matującymi.

Ważne jest, aby środki były dedykowane tylko do podłóg drewnianych. Najlepiej zaopatrywać się we wszystkie preparaty u producenta drewnianych podłóg. Będziemy mieli wtedy pewność, że mamy to, co jest nam niezbędne do utrzymania naszej podłogi w świetnym stanie przez wiele lat.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl