Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

AGS antigraffiti – jak to działa? 0
AGS antigraffiti – jak to działa?

Odpowiednie środki chemiczne umożliwiają zabezpieczenie różnego rodzaju powierzchni przed graffiti, a także pozwalają na przywrócenie im pierwotnego wyglądu. Dzięki nim można w łatwy sposób zadbać o stan nawet trudnych w konserwacji materiałów i zapewnić ochronę przed zniszczeniem.

Działanie środków zabezpieczających

AGS antigraffiti to technologia stosowana w środkach mających działanie ochronne. Umieszczone na powierzchniach tworzą powłokę, która pozwala na łatwiejsze usuwanie wszelkich malunków, jednocześnie zapewniając właściwości zabezpieczające przed innymi szkodliwymi czynnikami. Środki AGS tworzą barierę uniemożliwiającą łączenie się powstałych zabrudzeń z materiałem, na którym zostały zastosowane. W ten sposób nie zostaje naruszona jego struktura. Niezależnie od tego, jakich metod użyto do stworzenia graffiti, produkty te zapobiegają trwałemu uszkodzeniu powierzchni i znacznie przyspieszają jej oczyszczanie. Są to powłoki trwałe – wielokrotne usuwanie graffiti z niepożądanych miejsc nie wpływa negatywnie na ich działanie.

Rodzaje produktów AGS

Produkty zabezpieczające mają odmienny skład w zależności od tego, do jakich materiałów są przeznaczone. Można wyróżnić wśród nich wiele kategorii:

  • uniwersalne środki, które można zastosować na różnych typach elewacji, między innymi cegły, ceramiki czy kamienia,
  • środki dające matowy efekt, najlepiej działające na powierzchniach matowych, takich jak piaskowiec i surowy beton,
  • produkty do stosowania na materiałach, które nie mają większego znaczenia estetycznego, odnoszące się na przykład do konstrukcji drogowych,
  • przeznaczone do powierzchni, które można zakwalifikować jako mające właściwości chłonne, o porowatym charakterze.

Każdy wybrany środek AGS będzie chronił przed farbami w formie aerozolu, lakierami oraz markerami mającymi właściwości wodoodporne. W taki sposób możliwe jest zapewnienie długowieczności chronionym powierzchniom i utrzymanie ich w doskonałym stanie przez wiele lat, bez potrzeby wielokrotnego nakładania powłoki ochronnej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl