Ostatnio na blogu
Podstawowe obowiązki alpinisty przemysłowego na jesień

Alpinizm przemysłowy to praca, która polega na wykonywaniu zadań wysokościowych z wykorzystaniem różnorodnych technik wspinaczkowych. Pełnia sezonu dla alpinistów przypada na miesiące letnie, ale wiele prac wykonuje się również jesienią. Wszystko uzależnione jest od pogody – alpiniści nie pracują przy gwałtownym wietrze i silnych opadach deszczu, ale niska temperatura czy duża wilgotność zazwyczaj nie jest przeszkodą.

Uprzęże i szelki wspinaczkowe – czym charakteryzują się wysokojakościowe produkty?

Uprząż asekuracyjna jest podstawowym elementem wyposażenia każdego wspinacza, speleologa czy też pracownika wysokościowego. Na rynku znaleźć można wiele ich odmian i modeli zróżnicowanych pod względem ceny, właściwości czy materiału wykonania. Czym zatem charakteryzują się uprzęże najwyższej jakości, które gwarantują maksimum bezpieczeństwa podczas wspinaczki? 

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Alpiniści przemysłowi polecają: produkty marki ROCK EMPIRE 0
Alpiniści przemysłowi polecają: produkty marki ROCK EMPIRE

Do pracy w nietypowych warunkach niezbędny jest niezawodny sprzęt wykonany z wysokiej jakości materiałów. Alpinizm przemysłowy to niebezpieczna i bardzo wymagająca profesja, dlatego w tym przypadku priorytetem jest minimalizacja ryzyka wypadku. Produkty marki Rock Empire gwarantują wysoką wytrzymałość, staranność wykonania i pełne bezpieczeństwo. Z tego powodu są one polecane przez najbardziej doświadczonych alpinistów przemysłowych.

Wytrzymałe pętle, na których można polegać

Pętle, zaraz obok uprzęży, stanowią najważniejszy element wyposażenia każdego alpinisty przemysłowego. Pozwalają bowiem bezpiecznie zakotwiczyć się na dowolnej konstrukcji. Wykonano je z poliamidu, czyli materiału, który gwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa i wytrzymałości. Sprzęt do mycia okien na wysokości, pracy przy platformach wiertniczych czy ratownictwa musi odznaczać się wysoką jakością wykonania, gdyż często zależy od niego ludzkie życie. Pętla Open Sling Double Pad ma szerokość 25 mm i wytrzymuje obciążenie do 25 kN. Dodatkowo została wyposażona we wzmocnione ucho, które umożliwia jej bezproblemowe wpięcie do systemu asekuracyjnego.

Uprząż asekuracyjna – podstawa w pracy na wysokości

Uprząż Skill Belt gwarantuje przede wszystkim ponadprzeciętny komfort, ponieważ jej konstrukcja nastawiona jest na zwiększanie ergonomii pracy. Sprzęt do mycia okien na wysokości marki Rock Empire zapewnia wygodę nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych – pasy posiadają wysokojakościową wyściółkę, a liczne pętle na narzędzia przystosowane są nawet do 60 kg obciążenia. Dzięki klamrom QB uprząż asekuracyjna błyskawicznie dopasowuje się do każdej sylwetki. 

Przyrządy asekuracyjne – maksymalny stopień bezpieczeństwa

Roper i descender to akcesoria, bez których trudno wyobrazić sobie pracę alpinisty przemysłowego. Przyrządy proponowane przez markę Rock Empire umożliwiają kontrolę prędkości zjazdu oraz zapobiegają upadkom z wysokości. Przeznaczone są one do pracy na linach o średnicy od 10 do 12 mm średnicy, a ich wytrzymała konstrukcja zapewnia praktycznie bezawaryjne użytkowanie. 

Produkty marki Rock Empire cieszą się dużą estymą wśród alpinistów przemysłowych. Dbałość o detale, staranność wykonania i zastosowanie nowoczesnych technologii to cechy charakterystyczne, którymi odznaczają się produkty tej renomowanej marki. Ich zastosowanie w alpinistyce przemysłowej znacząco podnosi ergonomię, jakość oraz bezpieczeństwo pracy wykonywanej na wysokościach.  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl