Ostatnio na blogu
Wiosenne porządki, czyli wszystko o alpinistycznym myciu okien

Obecny trend na projektowanie budynków z dużą ilością przeszklonych powierzchni sprawia, że mycie okien tradycyjnymi sposobami staje się niemożliwe. Dotyczy to wielu wieżowców, biurowców, galerii handlowych, a czasami nawet nowoczesnych, prywatnych domów. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na usługę alpinistycznego mycia okien.

Lina alpinistyczna, czyli podstawowe wyposażenie w pracy na wysokościach

Alpinizm przemysłowy jest dość ryzykownym, ale jednocześnie bardzo dochodowym zajęciem. Do tego, aby zostać alpinistą, w większości przypadków wystarczy podstawowy kurs wspinaczki linowej. Niestety, o ile na takim kursie nauczymy się technik podchodzenia, zjeżdżania oraz bezpiecznego zakładania stanowisk, o tyle nie zawsze nasza wiedza zostanie uzupełniona o kwestie związane ze sprzętem.

Alpiniści przemysłowi polecają – uprząż asekuracyjna Profi Worker III marki Singing Rock

Wspinaczka i prace alpinistyczne wymagają ogromnej wiedzy, doskonałej sprawności fizycznej, doświadczenia oraz nerwów ze stali. Podstawą wszelkich prac wykonywanych na wysokościach jest jednak sprawdzony, funkcjonalny i bezpieczny sprzęt. Alpiniści przemysłowi zgodnie wskazują w tym przypadku firmę Singing Rock, która w swej ofercie posiada m.in. karabinki, kaski, ławeczki czy uprzęże.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Alpiniści przemysłowi polecają: produkty marki Unger 0
Alpiniści przemysłowi polecają: produkty marki Unger

Oczyszczanie trudno dostępnych części fasad i szklanych witryn zlokalizowanych na wysokościach jest nieosiągalne dla zwykłego człowieka. Z pomocą przychodzą tutaj alpiniści przemysłowi, którzy są w stanie dotrzeć z zewnątrz budynku do jego najwyższych partii, by je wyczyścić, wyremontować lub przeprowadzić konserwacje. 

Sprzęt do pracy na wysokościach

Każdy alpinista przemysłowy, poza technicznym wyposażeniem umożliwiającym mu bezpieczne przebywanie na wysokościach, potrzebuje narzędzi, dzięki którym będzie mógł sprawnie realizować swoje prace. 

Firma Unger od lat zajmuje się dostarczaniem wysoko wyspecjalizowanego sprzętu, który jest w stanie sprostać rozmaitym zadaniom na wysokości. 

Ściągaczka Unger to wysokiej klasy sprzęt, który poradzi sobie z usuwaniem najbardziej uciążliwych zabrudzeń. Wysięgnik zamontowano w nim w sposób mobilny, co umożliwia pracę pod kątem od 30 do 40 stopni. Ergonomiczna konstrukcja w znacznym stopniu ułatwia pracę, a długa listwa ściągająca sprawia, że w przypadku dużych powierzchni czas pracy zostaje skrócony do minimum.

Skrobak Ergo Tec Ninja firmy Unger stworzono dla najbardziej wymagających użytkowników. Ostrze skrobaka wykonane jest z nierdzewnej stali. Sprzęt dostępny jest w dwóch rozmiarach: 10 lub 15 cm, co daje możliwość doboru długości powierzchni pracujące do swoich potrzeb. Skrobaczka Unger może być zamocowana na kiju teleskopowym, dlatego zwiększa zasięg pracy pojedynczego stanowiska.

Kabura Unger Ergo Tec Ninja Bucket on a Belt również w znacznym stopniu może ułatwiać pracę alpinistom przemysłowym. Solidnie wykonany plastikowy pojemnik do odkładania skrobaczek, wycieraczek i innych narzędzi, będzie bardzo podręcznym udogodnieniem przy wykonywaniu czynności na wysokościach. Dodatkowo kaburę można łatwo zamocować na drabinie. 

Niezawodny i starannie wykonany sprzęt do alpinizmu przemysłowego jest więc gwarancją bezpieczeństwa na dużych wysokościach oraz w widoczny sposób usprawnia pracę.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl