Ostatnio na blogu
Uprząż asekuracyjna – co wziąć pod uwagę przy wyborze tego rodzaju sprzętu alpinistycznego?

Uprząż asekuracyjna jest bez wątpienia głównym elementem wyposażenia każdego wspinacza, speleologa czy też miłośnika wędrówek po tak zwanych via ferrata, czyli szlakach wspinaczkowych zabezpieczonych w celach asekuracyjnych stalowymi linami. W sklepach ze sprzętem alpinistycznym znaleźć można całą gamę tego typu produktów. Jednak jaką uprząż asekuracyjną wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę?

Pętla, karabinek i przyrząd asekuracyjny marki Singing Rock, czyli niezbędnik każdego alpinisty przemysłowego

Alpinistyka przemysłowa to zawód niezwykle ryzykowny, wymagający od pracownika maksymalnego skupienia i ostrożności podczas wykonywania zadań na wysokościach. Kluczowe jest również doświadczenie, stosowne uprawnienia, określone cechy psychologiczne oraz odpowiednia kondycja fizyczna. W przypadku prac wysokościowych, oprócz czynników ludzkich, niezbędny jest także profesjonalny sprzęt, wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów, prosty w obsłudze i wygodny w użytkowaniu. Certyfikowane akcesoria z pewnością poprawią bezpieczeństwo pracy alpinisty oraz zminimalizują ryzyko wypadku.

Alpinistyka przemysłowa w pełni kontrolowana – jak pracować bezpiecznie na wysokościach?

Prace na wysokościach kojarzą się przede wszystkim z wykonywaniem czynności typowo budowlanych. Jednak jest to niezwykle mylny stereotyp, ponieważ alpinistyka przemysłowa to również odśnieżanie dachów, mycie okien w przeszklonych wieżowcach, montaż zabezpieczeń przeciw ptakom, przycinanie drzew czy udrażnianie rynien. Aby wykonywać taką pracę, należy ukończyć szereg kursów i szkoleń, posiadać odpowiednie zdolności oraz dysponować profesjonalnym sprzętem.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Alpiniści przemysłowi polecają – przyssawka do szyb Veribor 0
Alpiniści przemysłowi polecają – przyssawka do szyb Veribor

Alpinistyka przemysłowa to profesja wymagająca odpowiednich uprawnień, specjalistycznego sprzętu oraz długoletniego doświadczenia i dużej sprawności fizycznej. Do prac, które wykonywane są na wysokościach przez alpinistów, należy przykładowo mycie okien i elewacji, naprawy fasad, konserwacja anten czy instalacja billboardów. Jaki sprzęt będzie niezbędny do realizacji tego rodzaju zadań?

Przyssawka do szyb Veribor ­– właściwości i zastosowanie

Przyssawka Veribor jest przeznaczona do tymczasowego przytwierdzenia do płaskiej lub lekko zakrzywionej powierzchni, a dzięki gumowym uszczelkom może utrzymać stosunkowo duży ciężar. Wystarczy przyłożyć przyssawkę do szyby i zabezpieczyć ją za pomocą dźwigni. Przyssawka do szyb Veribor sprawdzi się nie tylko w przypadku szkła, ale również przy płaskich powierzchniach wykonanych z tworzywa sztucznego, metalu, drewna czy marmuru. Znacząco zwiększa ona efektywność prac wykonywanych na wysokościach, nawet przy wietrznej lub deszczowej pogodzie. Przyssawka Veribor pozwala na wykonanie montażu elementów elewacji oraz ułatwia operowanie narzędziami. Alpinista nie musi w tym wypadku używać dużej siły, ponieważ przyssawka utrzymuje element przeznaczony do montażu w sposób stabilny i bezpieczny. Jeśli szyba lub płyta z pleksi bądź aluminium ma dużą powierzchnię, do jej transportu lub montażu można wykorzystać kilka przyssawek.

Parametry techniczne przyssawki

Przyssawka Veribor jest narzędziem bardzo poręcznym w pracach na wysokościach, ponieważ ma wygodny, szeroki uchwyt i jest wykonana z lekkiego plastiku. Posiada ergonomiczny uchwyt oraz szerokie 12-centymetrowe przyssawki, których udźwig wynosi do 60 kg. Dzięki wymiennym uszczelkom przyssawki zachowują swoją funkcjonalność przez długie lata.


Narzędzia takie jak przyssawka Veribor znacznie ułatwiają pracę alpinistów przemysłowych. Pozwalają one pewnie i bezpiecznie podtrzymać oraz przenieść płaskie elementy wykonane ze szkła, metalu czy drewna, dlatego są polecane przez specjalistów do wszelkich prac wykonywanych na wysokościach.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl