Ostatnio na blogu
Praca alpinisty przemysłowego latem

Alpinizm przemysłowy jest związany z wykonywaniem rozmaitych prac na wysokościach. Polega na wykorzystaniu technik wspinaczkowych do realizacji wyjątkowo niebezpiecznych zadań wymagających dużej sprawności fizycznej i profesjonalnego sprzętu. Letnie miesiące to pełnia sezonu dla alpinistów. Wysokie temperatury, duże nasłonecznienie czy gwałtowne burze mogą okazać się jednak sporym utrudnieniem w realizacji zleceń.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w pracy na wysokościach podczas upałów

Upały sprawiają, że prace na wysokości są jeszcze bardziej niebezpieczne. Dlatego tak ważne jest, aby w ekstremalnych warunkach pogodowych stosować odpowiednie zasady bezpieczeństwa. Podstawy zawsze pozostają jednak takie same – przed rozpoczęciem pracy wszystkie elementy wyposażenia, takie jak lina statyczna czy uprząż asekuracyjna muszą zostać sprawdzone kilkukrotnie. Należy zwrócić uwagę na stan techniczny sprzętu oraz poprawność jego instalacji.

Alpiniści przemysłowi polecają: produkty marki ROCK EMPIRE

Do pracy w nietypowych warunkach niezbędny jest niezawodny sprzęt wykonany z wysokiej jakości materiałów. Alpinizm przemysłowy to niebezpieczna i bardzo wymagająca profesja, dlatego w tym przypadku priorytetem jest minimalizacja ryzyka wypadku. Produkty marki Rock Empire gwarantują wysoką wytrzymałość, staranność wykonania i pełne bezpieczeństwo. Z tego powodu są one polecane przez najbardziej doświadczonych alpinistów przemysłowych.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Alpiniści przemysłowi polecają – uprząż asekuracyjna Profi Worker III marki Singing Rock 0
Alpiniści przemysłowi polecają – uprząż asekuracyjna Profi Worker III marki Singing Rock

Wspinaczka i prace alpinistyczne wymagają ogromnej wiedzy, doskonałej sprawności fizycznej, doświadczenia oraz nerwów ze stali. Podstawą wszelkich prac wykonywanych na wysokościach jest jednak sprawdzony, funkcjonalny i bezpieczny sprzęt. Alpiniści przemysłowi zgodnie wskazują w tym przypadku firmę Singing Rock, która w swej ofercie posiada m.in. karabinki, kaski, ławeczki czy uprzęże.

Uprząż Profi Worker III marki Singing Rock

Profi Worker III to profesjonalna uprząż w szczególności przeznaczona do wykonywania trudnych i wymagających prac na wysokościach. Wszystkie klamry oraz paski są w pełni regulowane, dlatego łatwo będzie dopasować jej rozmiar do indywidualnych potrzeb użytkownika. Natomiast wysokiej jakości materiał sprawia, że konstrukcja jest mocna oraz wytrzymała, ale nie wrzyna się w skórę i gwarantuje komfort użytkowania. Uprząż posiada ergonomiczną konstrukcję, dlatego jej zakładanie i zdejmowanie nie jest problematyczne.

Singing Rock – pełne bezpieczeństwo w każdej sytuacji

Uprząż jest produktem atestowanym, który spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa stawiane sprzętom wykorzystywanym w pracach alpinistycznych. Singing Rock w swoich produktach stawia także na wygodne rozwiązania, które pomagają zachować bezpieczny tryb pracy.

W Profi Worker III znajdziemy na przykład bardzo komfortowo umieszczone punkty asekuracyjne. Tylne zabezpieczenie nie przeszkadza w noszeniu plecaka czy liny, a pas biodrowy i pasy udowe są na tyle szerokie, że jednocześnie zapewniają mocy uchwyt i dużą wygodę użytkowania. Z kolei wytrzymały materiał nie tylko gwarantuje odpowiedni udźwig, ale jest również łatwy w utrzymaniu, niepodatny na ścieranie czy niekorzystne warunki atmosferyczne. Uprząż Singing Rock została również wyposażona w boczne kolucha ze stali nierdzewnej, które podtrzymują optymalną pozycję pracy, oraz wyściółkę z miękkiego materiału znacznie podwyższającą komfort alpinisty. Uprząż posiada również elementy odblaskowe, miejsce na identyfikator, a także pas, który można uzupełnić o dodatkowe pokrowce czy kieszenie na narzędzia.  

Uprząż asekuracyjna Singing Rock, jak również inne produkty tej marki, ze względu na swoją jakość i funkcjonalność cieszą się dużą popularnością wśród alpinistów przemysłowych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl