DlaAlpinisty.pl ul. Stawki 3, 00-193 Warszawa

Alpinistyczne mycie okien na wysokości – przegląd najpopularniejszych technik 0
Alpinistyczne mycie okien na wysokości – przegląd najpopularniejszych technik

Mycie okien na wysokości to specjalistyczna usługa oferowana przez przedsiębiorstwa, dysponujące doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą oraz atestowanym sprzętem. Na czym jednak polega alpinistyczne mycie okien? Jakie techniki stosują alpiniści przemysłowi?

Alpinistyczne mycie okien

Mycie szyb na wysokości wiąże się z wieloma utrudnieniami, dlatego wszelkie tego typu prace mogą okazać się niebezpieczne dla osób, które zmagają się z lękiem wysokości, nie posiadają odpowiednich uprawnień i certyfikatów oraz nie dysponują profesjonalnym sprzętem. Alpinistyczna technika mycia szyb sprowadza się do utrzymywania szklanych powierzchni w czystości z wykorzystaniem metod linowych. Specjaliści stosują w tym przypadku profesjonalny sprzęt do mycia okien na wysokości, czyli kaski, pętle, taśmy, ściągaczki, skrobaki czy kije teleskopowe. Specjalne liny, uprzęże, karabinki czy przyrządy zjazdowe tworzą swojego rodzaju rusztowanie dla osoby zajmującej się czyszczeniem szklanych powierzchni. Pracownicy wykonujący tego rodzaju usługi muszą posiadać aktualne badania lekarskie oraz mieć ukończone kursy szkoleniowe uprawniające do podjęcia prac na wysokościach. Alpinistyczną technikę mycia okien wykorzystuje się zwykle podczas czyszczenia wysokich, przeszklonych biurowców.

Jakie techniki stosują specjaliści podczas alpinistycznego mycia okien? 

Istotnym utrudnieniem podczas mycia okien na wysokości, jest woda, która zbyt szybko odparowuje ze szklanej powierzchni. W ten sposób mogą pojawiać się bowiem nieestetyczne smugi i zacieki. Z tego powodu wiele przedsiębiorstw decyduje się na zastosowanie metody odwróconej osmozy, czyli wykorzystywania w procesie czyszczenia powierzchni szklanej wody, która została pozbawiona soli oraz minerałów. Powszechnie stosowane są także różnego rodzaju preparaty, które przeciwdziałają przyleganiu zabrudzeń. Nie bez znaczenia jest też profesjonalny sprzęt do mycia okien na wysokości, czyli ściągaczki, myjki, skrobaki, przyssawki czy kije teleskopowe.

Mycie szyb na wysokości to z całą pewnością praca dla profesjonalistów. Decydując się na skorzystanie z usług zewnętrznej firmy, zyskujemy jednak pewność, że szklane, trudnodostępne powierzchnie zostaną kompleksowo wyczyszczone i zaimpregnowane.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl