Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Alpinistyka przemysłowa w pełni kontrolowana – jak pracować bezpiecznie na wysokościach? 0
Alpinistyka przemysłowa w pełni kontrolowana – jak pracować bezpiecznie na wysokościach?

Prace na wysokościach kojarzą się przede wszystkim z wykonywaniem czynności typowo budowlanych. Jednak jest to niezwykle mylny stereotyp, ponieważ alpinistyka przemysłowa to również odśnieżanie dachów, mycie okien w przeszklonych wieżowcach, montaż zabezpieczeń przeciw ptakom, przycinanie drzew czy udrażnianie rynien. Aby wykonywać taką pracę, należy ukończyć szereg kursów i szkoleń, posiadać odpowiednie zdolności oraz dysponować profesjonalnym sprzętem.

Sklep ze sprzętem alpinistycznym

Przestrzeganie rygorystycznych norm z zakresu BHP wpływa na poprawę bezpieczeństwa pracy. Wzrost popytu na rozmaite usługi wykonywane przez alpinistów przemysłowych sprawił, że powstaje coraz więcej sklepów z akcesoriami niezbędnymi do wykonywania tego niebezpiecznego zawodu. Stosowanie certyfikowanego i spełniającego normy bezpieczeństwa sprzętu zapobiega wypadkom, urazom i kontuzjom podczas prac na wysokości. Każdy producent czy właściciel sklepu ze sprzętem alpinistycznym może zapewnić, że akcesoria tego typu wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem gwarantują pełne bezpieczeństwo i komfort pracy. 

Tylko certyfikowany sprzęt alpinistyczny

Pewny i niezawodny ekwipunek alpinistyczny to absolutna podstawa komfortu psychicznego i fizycznego podczas prac na wysokości. W ten sposób stres i ryzyko popełnienia błędu zostają zredukowane do minimum.

Sprzęt wykorzystywany przez alpinistów przemysłowych bezwzględnie powinien być więc atestowany oraz certyfikowany. W tym przypadku warto zdać się na profesjonalny sklep ze sprzętem alpinistycznym, który oferuje pełną gamę oprzyrządowania wymaganego podczas prac wysokościowych.

Do wyposażenia każdego alpinisty przemysłowego powinny należeć:

  • kaski,
  • linki oraz uprzęże przemysłowe,
  • przyrządy samozaciskowe,
  • karabinki stalowe,
  • przyrządy zjazdowe i asekuracyjne,
  • latarki czołowe.

Prace na wysokości wykonywane przez alpinistów przemysłowych należą do zawodów szczególnie niebezpiecznych. Właściciel firmy powinien więc odpowiednio zadbać o zdrowie i życie swoich pracowników, dostarczając im niezbędne narzędzia i osprzęt. Szeroki i głęboki asortyment dostępny w sklepach ze sprzętem alpinistycznym z pewnością znacznie ułatwia to zadanie. Dodatkowo, przeszkoleni sprzedawcy są wstanie doradzić w doborze odpowiedniego sprzętu i pomóc w podjęciu właściwej decyzji.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl