Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Alpinistyka przemysłowa zimą – jak się przygotować do prac na wysokości 0
Alpinistyka przemysłowa zimą – jak się przygotować do prac na wysokości

Prace na wysokości mogą kojarzyć się jedynie z latem, jednakże rzeczywistość jest całkiem inna. Osoby związane z alpinistyką nie mają chwili przerwy i bezustannie wykonują powierzone im zadania. Właśnie z tego względu należy się do nich dobrze przygotować, aby zimowe pracy były przede wszystkim bezpieczne.

Podstawowe zadania wykonywane przez alpinistów w trakcie zimy

Montaż reklam na wysokości to tylko jedna z prac wykonywanych przez alpinistów, gdyż nie mają oni przerw w pracy, nawet kiedy warunki atmosferyczne pozostawiają wiele do życzenia. W trakcie zimy alpiniści zajmują się odśnieżaniem dachów, wieszaniem wspomnianych już reklam oraz myciem okiem w wysokich budynkach. Ich praca jest bezpieczna i przebiega we właściwy sposób tylko w sytuacji, kiedy posiadają oni odpowiedni sprzęt oraz umiejętności.

Jak bezpiecznie wykonywać prace na wysokości?

Dzięki pracy alpinistów życie pozostałych osób nie jest narażone na niebezpieczeństwo. Aby ochraniać innych, muszą jednak spełniać wiele warunków i korzystać z odpowiedniego sprzętu. Przede wszystkim powinni regularnie poddawać się badaniom lekarskim. Chodzi o sprawdzenie ich fizycznych oraz psychicznych zdolności, które umożliwią im zmaganie się z trudami wykonywanej przez nich pracy.

Montaż reklam na wysokości jest możliwy również dzięki odpowiednim szkoleniom. Przed przystąpieniem do pracy należy przejść kurs, a następnie zdać egzamin. Jedynie tak przygotowana osoba może pracować bezpiecznie i sprawnie.

W dalszej kolejności konieczne jest posiadanie środków ochrony indywidualnej, przydają się one nie tylko zimą, ale również w trakcie sezonu letniego. Chodzi o szelki, linę, kask i specjalne obuwie, które zapobiega ślizganiu się.

Kiedy alpinista przygotowuje się do rozpoczęcia prac na wysokości powinien przede wszystkim oznaczyć niebezpieczne strefy. Chodzi o odgrodzenie oraz oznaczenie stref mieszczących się wokół budynku. To właśnie tam mogą spaść warstwy śniegu, sople lodu oraz używane w trakcie pracy narzędzia.

Niezwykle istotny jest także odpowiedni ubiór, który chroni przed zimnem. Odzież pozwala zatrzymać ciepło w trakcie mroźnej pogody panującej na dworze, a do tego chroni przed padającym deszczem i śniegiem. To najważniejszy czynnik umożliwiający przygotowanie się do prac wykonywanych zimą, gdyż tylko w takiej sytuacji alpinista chroni się przed hipotermią.

Praca alpinisty jest bardzo istotna, przede wszystkim w trakcie zimy, jednakże przed przystąpieniem do pracy należy się do niej odpowiednio przygotować.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl