Ostatnio na blogu
Powłoka antygraffiti – podstawowe właściwości

Współcześnie graffiti jest swojego rodzaju sztuką, a zarazem nieodłącznym elementem przestrzeni miejskiej. Z tego względu niejednokrotnie artyści na specjalną prośbę władz miasta uświetniają swymi dziełami opuszczone fabryki czy budynki ze zniszczoną elewacją. Twórczość grafficiarzy w większości przypadków jest jednak problematyczna. Tworzą bowiem malowidła w miejscach niedozwolonych lub na prywatnych obiektach, a ich późniejsze usuwanie wiąże się z ogromnymi kosztami oraz ryzykiem trwałego uszkodzenia danej powierzchni.

Alpinizm przemysłowy a pandemia koronawirusa

Alpinizm przemysłowy, zwany również przemysłowym dostępem linowym, jest bardzo ważną gałęzią gospodarki. Inwestorzy sięgają po firmy alpinistyczne wszędzie tam, gdzie ze względów bezpieczeństwa oraz czynników ekonomicznych, wykorzystanie innych metod dostępu wysokościowego jest niemożliwe. Zatem, czy epidemia koronawirusa wywołującego infekcję COVID-19 wpłynęła w jakimś stopniu na przedsiębiorstwa, które w zakresie swoich usług mają prace na wysokości?

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Alpinistyka przemysłowa zimą – podstawowy zakres prac 0
Alpinistyka przemysłowa zimą – podstawowy zakres prac

Zima to okres, w którym alpiniści przemysłowi nie zwalniają tempa wykonywanych prac. Pomimo gorszych warunków pogodowych specjaliści wysokościowi z powodzeniem mogą dbać o czystość szyb czy przeprowadzać montaż reklam na wysokości. W przypadku obfitych opadów śniegu oraz długo utrzymujących się ujemnych temperatur, istotne będzie także odśnieżanie dachów, wpływające na poprawę bezpieczeństwa przechodniów oraz stabilność całej konstrukcji budynku.

Czyszczenie przeszkleń

Zimową porą alpiniści przemysłowi bardzo często są angażowani do mycia okien na wysokości. Częste opady oraz smog i inne zanieczyszczenia sprawiają, że przeszklone ściany wieżowców szybko się brudzą i zaczynają wyglądać nieestetycznie, ograniczając przy tym dostęp naturalnego światła do pomieszczeń. Aby utrzymać je w nienagannym stanie oraz zapobiec niszczeniu tego typu powierzchni, niezbędna będzie ich regularna, kompleksowa konserwacja. Mycie okien na wysokości w warunkach zimowych jest jednak obarczone dużym ryzykiem, dlatego wymaga zastosowania atestowanego sprzętu i profesjonalnych zabezpieczeń.

Montowanie reklam na wysokości

Billboardy czy banery to niezwykle skuteczne nośniki reklamowe, które można zaobserwować na elewacjach i dachach wieżowców czy w pobliżu dróg o wzmożonym ruchu. Jednak ze względu na fakt, iż są one instalowane wiele metrów nad ziemią, proces ten wymaga zastosowania nadzwyczajnych środków ostrożności. Montaż reklam na wysokości wykonywany przez specjalistów pozwala na bezpieczne zamocowanie neonów czy reklam wielkoformatowych na wieżowcach, bez ryzyka uszkodzenia budynku czy zagrożenia ludzkiego życia.

Odśnieżanie dachów

Jednym z podstawowych zadań alpinistów przemysłowych jest odśnieżanie dachów. Niestety nadal wiele osób próbuje samodzielnie zrzucać śnieg lub usuwać sople z budynków, ryzykując swoim zdrowiem, a nawet życiem. Warto podkreślić, że tego typu prace na wysokości, przeprowadzane przez profesjonalistów, są w pełni bezpieczne zarówno dla nich samych, jak i dla osób znajdujących się w pobliżu. Pozwalają na skuteczne usunięcie śniegu oraz lodu, zapobiegając zawaleniu się dachu, uszkodzeniu konstrukcji budynku czy zawilgoceniu poddasza.

Prace na wysokości to wyjątkowo niebezpieczna profesja, które wymaga odpowiedniego doświadczenia oraz zastosowania specjalnych środków ostrożności. Mycie okien, montaż reklam czy odśnieżanie dachów warto zatem powierzyć fachowcom, którzy nawet w porze zimowej wykonają zlecenie w sposób bezpieczny, a zarazem skuteczny.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl