Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Alpinistyka przemysłowa zimą – podstawowy zakres prac 0
Alpinistyka przemysłowa zimą – podstawowy zakres prac

Zima to okres, w którym alpiniści przemysłowi nie zwalniają tempa wykonywanych prac. Pomimo gorszych warunków pogodowych specjaliści wysokościowi z powodzeniem mogą dbać o czystość szyb czy przeprowadzać montaż reklam na wysokości. W przypadku obfitych opadów śniegu oraz długo utrzymujących się ujemnych temperatur, istotne będzie także odśnieżanie dachów, wpływające na poprawę bezpieczeństwa przechodniów oraz stabilność całej konstrukcji budynku.

Czyszczenie przeszkleń

Zimową porą alpiniści przemysłowi bardzo często są angażowani do mycia okien na wysokości. Częste opady oraz smog i inne zanieczyszczenia sprawiają, że przeszklone ściany wieżowców szybko się brudzą i zaczynają wyglądać nieestetycznie, ograniczając przy tym dostęp naturalnego światła do pomieszczeń. Aby utrzymać je w nienagannym stanie oraz zapobiec niszczeniu tego typu powierzchni, niezbędna będzie ich regularna, kompleksowa konserwacja. Mycie okien na wysokości w warunkach zimowych jest jednak obarczone dużym ryzykiem, dlatego wymaga zastosowania atestowanego sprzętu i profesjonalnych zabezpieczeń.

Montowanie reklam na wysokości

Billboardy czy banery to niezwykle skuteczne nośniki reklamowe, które można zaobserwować na elewacjach i dachach wieżowców czy w pobliżu dróg o wzmożonym ruchu. Jednak ze względu na fakt, iż są one instalowane wiele metrów nad ziemią, proces ten wymaga zastosowania nadzwyczajnych środków ostrożności. Montaż reklam na wysokości wykonywany przez specjalistów pozwala na bezpieczne zamocowanie neonów czy reklam wielkoformatowych na wieżowcach, bez ryzyka uszkodzenia budynku czy zagrożenia ludzkiego życia.

Odśnieżanie dachów

Jednym z podstawowych zadań alpinistów przemysłowych jest odśnieżanie dachów. Niestety nadal wiele osób próbuje samodzielnie zrzucać śnieg lub usuwać sople z budynków, ryzykując swoim zdrowiem, a nawet życiem. Warto podkreślić, że tego typu prace na wysokości, przeprowadzane przez profesjonalistów, są w pełni bezpieczne zarówno dla nich samych, jak i dla osób znajdujących się w pobliżu. Pozwalają na skuteczne usunięcie śniegu oraz lodu, zapobiegając zawaleniu się dachu, uszkodzeniu konstrukcji budynku czy zawilgoceniu poddasza.

Prace na wysokości to wyjątkowo niebezpieczna profesja, które wymaga odpowiedniego doświadczenia oraz zastosowania specjalnych środków ostrożności. Mycie okien, montaż reklam czy odśnieżanie dachów warto zatem powierzyć fachowcom, którzy nawet w porze zimowej wykonają zlecenie w sposób bezpieczny, a zarazem skuteczny.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl