Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Alpinizm przemysłowy a pandemia koronawirusa 0
Alpinizm przemysłowy a pandemia koronawirusa

Alpinizm przemysłowy, zwany również przemysłowym dostępem linowym, jest bardzo ważną gałęzią gospodarki. Inwestorzy sięgają po firmy alpinistyczne wszędzie tam, gdzie ze względów bezpieczeństwa oraz czynników ekonomicznych, wykorzystanie innych metod dostępu wysokościowego jest niemożliwe. Zatem, czy epidemia koronawirusa wywołującego infekcję COVID-19 wpłynęła w jakimś stopniu na przedsiębiorstwa, które w zakresie swoich usług mają prace na wysokości?

Pandemia SARS-CoV-2 – wpływ na gospodarkę

Pandemia SARS-CoV-2 wpłynęła bardzo negatywnie na stan polskiej oraz światowej gospodarki. Część jej sektorów w pewnym stopniu oparła się negatywnemu wpływowi wirusa z Wuhan. Szczególnie dobrze widać to na przykładzie branży budowlanej. W naszym kraju w okresie od stycznia do kwietnia oddano jedynie 2,8% mieszkań mniej i rozpoczęto o ok. 12% mniej inwestycji niż w analogicznym okresie w roku 2019. Nie dziwi zatem fakt, iż branża alpinizmu przemysłowego silnie zależna od branży budowlanej, również nie zanotowała dużych spadków.

Prace na wysokości a zabezpieczenia, które ma w swojej ofercie każdy sklep ze sprzętem dla alpinistów

Alpinizm przemysłowy jest szczególną branżą, w której większość prac wykonywana jest przez pracowników indywidualnych lub współpracujących w małych grupach. Co więcej, większość zadań jest również realizowana poza budynkami i nie wymaga kontaktu z innymi osobami, które mogłyby być potencjalnym źródłem zarażenia (do zainfekowania konieczny jest minimum 15-minutowy kontakt na dystansie poniżej 2 m). Stąd też osoby zajmujące się pracami wysokościowymi nie muszą stosować specjalistycznych środków ochrony przeciwwirusowej. Zupełnie wystarczające są maski wyposażone w filtry HEPA, które skutecznie wyłapują praktycznie 100% cząstek o średnicy większej niż 0,3 mikrometra, co skutkuje możliwością zatrzymania blisko 99,97% zanieczyszczeń mechanicznych oraz licznych bakterii, wirusów i grzybów. Konieczne będą też gogle chroniące oczy. Asortyment tego typu jest powszechnie dostępny, a z pewnością ma go w swojej ofercie praktycznie każdy sklep ze sprzętem dla alpinistów przemysłowych.

Słowem zakończenia, alpinizm przemysłowy nie jest branżą, która została szczególnie dotknięta epidemią nowego koronawirusa. Pracownicy profesjonalnie zajmujący się pracami wysokościowymi nie są także bardziej narażeni na ewentualne zarażenie, dlatego w tym przypadku zupełnie wystarczające będą standardowe środki ochrony w formie gogli i maseczek.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl