Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Beal – w jaki sprzęt tej marki warto zainwestować? 0
Beal – w jaki sprzęt tej marki warto zainwestować?

Beal to ceniona francuska marka specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości sprzętu wspinaczkowego i lin od 1950 roku. Znana ze stałego dążenia do innowacji, firma oferuje kompleksowy zakres produktów, w tym liny dynamiczne, liny statyczne, uprzęże oraz akcesoria zabezpieczające. Wysoka jakość, dbałość o bezpieczeństwo użytkowników oraz zrównoważony rozwój stanowią kluczowe wartości Beal. Obecna na rynkach międzynarodowych, firma zyskała zaufanie społeczności wspinaczkowej na całym świecie.

Cenione produkty marki Beal

Liny dynamiczne stanowią jedną z flagowych propozycji marki Beal. Wysoka jakość tych lin, dedykowana do wspinaczki sportowej, alpinizmu i innych dyscyplin wspinaczkowych, zdobyła uznanie społeczności alpinistycznej. 

W przypadku pewnych zastosowań, takich jak transport czy zabezpieczenie, liny statyczne mogą okazać się bardziej adekwatne. Beal proponuje również linie statyczne o zróżnicowanych parametrach.

Wśród produktów Beal znajdują się również różnorodne modele uprzęży, dostosowane do różnych stylów wspinaczki. Wybór odpowiedniej uprzęży jest zależny od indywidualnych preferencji, rodzaju wspinaczki i oczekiwanego komfortu.

Dla entuzjastów wspinaczki po trasie Via Ferrata, Beal przygotował specjalne zestawy, obejmujące dedykowane uprzęże i liny, dostosowane do specyfiki tego rodzaju wspinaczki.

Ponadto, marka Beal produkuje różnorodne akcesoria i sprzęt zabezpieczający, takie jak karabinki, przyrządy zjazdowe, linki asekuracyjne, i inne niezbędne elementy.

Należy pamiętać, że wybór sprzętu powinien być dostosowany do specyfiki planowanej wspinaczki, własnych preferencji oraz poziomu doświadczenia. Przed zakupem zaleca się skonsultowanie z doświadczonym wspinaczem lub ekspertem w sklepie specjalizującym się w sprzęcie wspinaczkowym, aby idealnie dopasować sprzęt do indywidualnych potrzeb i warunków, w jakich planowana jest wspinaczka.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl