Ostatnio na blogu
Jak zabezpieczyć elewację przed graffiti?

Graffiti to różnorodne rysunki, obrazki czy podpisy umieszczane w przestrzeni publicznej i prywatnej, z wykorzystaniem rozmaitych technik. Graffiti zwykle tworzone są anonimowo i nielegalnie, ale czasami również na specjalne zlecenie władz miasta czy właściciela danego obiektu. Dla jednych są przejawem prawdziwej sztuki ulicznej, a dla innych oznaką wandalizmu i braku szacunku dla cudzej własności.

Jak wybrać odpowiedni kask dla alpinisty przemysłowego?

Wygoda noszenia, właściwie dobrany rozmiar i dostosowanie do charakteru czynności wykonywanych na wysokościach to podstawowe właściwości, jakie musi posiadać kask dla alpinisty przemysłowego. Najlepszy będzie kask lekki i komfortowy, który zapewni jednocześnie maksimum bezpieczeństwa.

Sklepy ze sprzętem alpinistycznym oferują rozmaite kaski, czym jednak kierować się przy ich wyborze?

Alpiniści przemysłowi polecają – przyssawka do szyb Veribor

Alpinistyka przemysłowa to profesja wymagająca odpowiednich uprawnień, specjalistycznego sprzętu oraz długoletniego doświadczenia i dużej sprawności fizycznej. Do prac, które wykonywane są na wysokościach przez alpinistów, należy przykładowo mycie okien i elewacji, naprawy fasad, konserwacja anten czy instalacja billboardów. Jaki sprzęt będzie niezbędny do realizacji tego rodzaju zadań?

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Co jaki czas dokonywać kontroli i wymiany sprzętu wspinaczkowego? 0
Co jaki czas dokonywać kontroli i wymiany sprzętu wspinaczkowego?

Przed kolejnym zadaniem wspinaczkowym koniecznie sprawdź swój sprzęt, to waga Twojego życia i zdrowia!

Sprzęt wspinaczkowy ma swoją żywotność, szacowaną przez producentów, a także określoną intensywnością jego użytkowania. Oto kilka podpowiedzi, kiedy bezzwłocznie należy dokonać kontroli i wymiany poszczególnych elementów wyposażenia, czyli odwiedzić profesjonalny sklep ze sprzętem dla alpinistów. 

Wyposażenie dla alpinistów przemysłowych - elementy sprzętu i ich żywotność

Lina wspinaczkowa to podstawowy element wyposażenia alpinistycznego. Jej żywotność producenci szacują średnio na 10 lat, to tak zwany limit wieku liny, kiedy to włókna poliamidowe, nawet niepoddawane pracy tracą swoje właściwości. Jednak przy intensywnym użytkowaniu czas ten może zostać skrócony nawet do 1 roku! Linę należy wymienić od razu w sytuacji zanieczyszczenia substancjami chemicznymi lub tak zwanego "ciężkiego opadnięcia". Sygnałem do natychmiastowego udania się do sklepu ze sprzętem dla alpinistów jest także nadmierne wytarcie i zmechacenia oplotu, a także uszkodzenie jej koszulki lub rdzenia. Te czynniki zwielokrotniają ryzyko wypadku przy pracy. 

Uprzęże

Maksymalna żywotność uprzęży to 5-8 lat, ale - podobnie jak w przypadku liny, ważna jest także intensywność ich użytkowania. Wyposażenie dla alpinistów przemysłowych wymaga szczególnie starannego serwisu, gdyż sprzęt jest użytkowany bardzo konsekwentnie. Najbardziej narażonymi na uszkodzenia elementami uprzęży są punkty wiązania liny oraz łącznik. Te punkty należy kontrolować i serwisować nawet raz w roku. Do natychmiastowej wymiany uprzęży obliguje jej uszkodzenie chemiczne oraz powstanie widocznych przetarć i uszkodzeń szwów lub taśm.

Karabinki

Karabinki należy kontrolować co najmniej raz w roku pod kątem powstania w nich wygięć lub pęknięć korpusu. Zasada jest taka, że karabinek powinien ulec wymianie, a na pewno już wnikliwej kontroli po upadku z wysokości.

Kaski

Teoretycznie kaski są wytrzymałe i żywotne, jednak w przypadku kasków piankowych nawet ich niewłaściwy transport może spowodować uszkodzenia prowadzące do wymiany tego sprzętu. W innych przypadkach średnia żywotność kasku to 10 lat i po tym okresie należy go wycofać z użytku. W przypadku każdego elementu sprzętu obowiązuje także zasada zdrowego rozsądku i kontroli stanu technicznego ekwipunku przed kolejnym użyciem. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl