Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Czym należy się kierować przy wyborze uprzęży asekuracyjnej? 0
Czym należy się kierować przy wyborze uprzęży asekuracyjnej?

Każdy alpinista musi zostać wyposażony w uprząż asekuracyjną. Niezależnie od tego, czy ma się do czynienia z zawodowcem, czy amatorem. Jest to element, który należy zaliczyć do grupy obowiązkowych - zaraz obok kasków na głowę i innych elementów, zapewniających maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Rodzaje uprzęży wspinaczkowych

Sklep ze sprzętem dla alpinistów w Warszawie jest w stanie zaoferować ogromną ilość asortymentu. To właśnie w takich miejscach zorientować się można, że do wyboru jest niejedna uprząż dedykowana do wspinaczki. Obecnie takie elementy dzieli się ze względu na:

  • sposób regulacji - do wyboru są regulowane, nieregulowane i jednorozmiarowe;
  • zastosowanie - uprzęże wspinaczkowe, skiturowe, kanioningowe, jaskiniowe, przemysłowe;
  • konstrukcje - te umieszczane tylko na biodrach oraz pełne, czyli nie tylko biodra, ale także klatka piersiowa.

Uprząż dla kobiet i dla mężczyzn

Tak, podział następuje również w ten sposób. Chodzi bowiem nie tylko wzornictwo, ale lepsze dopasowanie do sylwetki. W szczególności jeżeli chodzi o kobiety. Przy damskich uprzężach można zauważyć, że łącznik został przedłużony, a sam pas został wyszczuplony. Im lepiej uprząż zostanie dopasowana do sylwetki damskiej lub męskiej, tym lepiej. Tym większy poziom bezpieczeństwa będzie w stanie zapewnić użytkownikowi.

Co jest ważne?

Na pewno należy zadać sobie pytanie o to, gdzie taka uprząż będzie wykorzystywana, na jakich terenach. Może wspinanie zakończy się na ściankach, jakie dostępne są w różnych strefach rekreacji, a może ktoś będzie chciał pójść o krok dalej, ćwicząc w terenie. Ważne jest również to, aby uwzględnić porę roku, jeżeli ktoś będzie trenował na dworze. Dobierając uprząż, na pewno należy uwzględnić także takie czynniki jak:

  • regulacja modelu,
  • jego waga,
  • szpejarki, czyli pętle służące do przypinania sprzętu wspinaczkowego.

Czynnikiem, który może pomóc podjąć ostateczną decyzję, są rekomendacje innych użytkowników. Tak, aby mieć pewność, że wybiera się niezawodny sprzęt do wspinania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl