Ostatnio na blogu
Jak zabezpieczyć elewację przed graffiti?

Graffiti to różnorodne rysunki, obrazki czy podpisy umieszczane w przestrzeni publicznej i prywatnej, z wykorzystaniem rozmaitych technik. Graffiti zwykle tworzone są anonimowo i nielegalnie, ale czasami również na specjalne zlecenie władz miasta czy właściciela danego obiektu. Dla jednych są przejawem prawdziwej sztuki ulicznej, a dla innych oznaką wandalizmu i braku szacunku dla cudzej własności.

Jak wybrać odpowiedni kask dla alpinisty przemysłowego?

Wygoda noszenia, właściwie dobrany rozmiar i dostosowanie do charakteru czynności wykonywanych na wysokościach to podstawowe właściwości, jakie musi posiadać kask dla alpinisty przemysłowego. Najlepszy będzie kask lekki i komfortowy, który zapewni jednocześnie maksimum bezpieczeństwa.

Sklepy ze sprzętem alpinistycznym oferują rozmaite kaski, czym jednak kierować się przy ich wyborze?

Alpiniści przemysłowi polecają – przyssawka do szyb Veribor

Alpinistyka przemysłowa to profesja wymagająca odpowiednich uprawnień, specjalistycznego sprzętu oraz długoletniego doświadczenia i dużej sprawności fizycznej. Do prac, które wykonywane są na wysokościach przez alpinistów, należy przykładowo mycie okien i elewacji, naprawy fasad, konserwacja anten czy instalacja billboardów. Jaki sprzęt będzie niezbędny do realizacji tego rodzaju zadań?

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Czym zajmuje się alpinista przemysłowy? 0
Czym zajmuje się alpinista przemysłowy?

Każdy z Nas na pewno wie, kim jest alpinista. Zajmuje się wspinaczką wysokogórską. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawię, że dzięki wykorzystaniu tych umiejętności i technik wspinaczkowych, powstała profesja, zwana alpinizmem przemysłowym.

Czym zajmuje się alpinista przemysłowy?

Wykonuje wszelkiego rodzaju prace w podwieszeniu lub podparciu, na wysokich pułapach, czyli takie jak:

  • sprawdzanie stanu technicznego i malowanie platform wiertniczych,
  • mycie okien,
  • czyszczenie elewacji,
  • prace związane z naprawą fasad,
  • konserwacja linii telekomunikacyjnych i energetycznych,
  • konserwacja świateł ostrzegawczych, umieszczonych na wysokich budynkach,
  • naprawa anten,
  • montowanie szyldów i reklam,
  • odśnieżanie dachów.

Praktyczne wykonywanie zawodu

Powyżej wymienione czynności wykonywane przez zawodowców z tej branży są najbardziej popularne. Zgodnie z oficjalną definicją tego zawodu alpinista przemysłowy wykonuje prace co najmniej jeden metr nad ziemią. Jednak w codziennym wykonywaniu swoich obowiązków, fachowcy nierzadko wznoszą się na wysokość kilkuset metrów.

Najważniejsze jest to, aby praca była wykonywana w sposób bezpieczny, a więc z zachowaniem najwyższych standardów związanych z tą kontrowersyjną branżą. Poprawne realizowanie usługi, z użyciem odpowiednich technik i sprzętów jest niewątpliwie kluczowym elementem w tym zakresie. Pozwala to na eliminację błędów, a co za tym idzie - wypadków.

Wykonywanie pracy alpinisty przemysłowego

Praca alpinisty przemysłowego z pewnością nie jest zajęciem dla każdego. Poza umiejętnościami wspinaczkowymi, na pewno osoba wykonująca dane czynności musi być w pełni sprawna zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Na pewno praca nie jest odpowiednia dla osób, które cierpią na lęk wysokości. Warto podkreślić, ze zawód ten wyróżnia się możliwościami zarobkowymi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl