Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Czym zajmuje się alpinista przemysłowy? 0
Czym zajmuje się alpinista przemysłowy?

Każdy z Nas na pewno wie, kim jest alpinista. Zajmuje się wspinaczką wysokogórską. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawię, że dzięki wykorzystaniu tych umiejętności i technik wspinaczkowych, powstała profesja, zwana alpinizmem przemysłowym.

Czym zajmuje się alpinista przemysłowy?

Wykonuje wszelkiego rodzaju prace w podwieszeniu lub podparciu, na wysokich pułapach, czyli takie jak:

  • sprawdzanie stanu technicznego i malowanie platform wiertniczych,
  • mycie okien,
  • czyszczenie elewacji,
  • prace związane z naprawą fasad,
  • konserwacja linii telekomunikacyjnych i energetycznych,
  • konserwacja świateł ostrzegawczych, umieszczonych na wysokich budynkach,
  • naprawa anten,
  • montowanie szyldów i reklam,
  • odśnieżanie dachów.

Praktyczne wykonywanie zawodu

Powyżej wymienione czynności wykonywane przez zawodowców z tej branży są najbardziej popularne. Zgodnie z oficjalną definicją tego zawodu alpinista przemysłowy wykonuje prace co najmniej jeden metr nad ziemią. Jednak w codziennym wykonywaniu swoich obowiązków, fachowcy nierzadko wznoszą się na wysokość kilkuset metrów.

Najważniejsze jest to, aby praca była wykonywana w sposób bezpieczny, a więc z zachowaniem najwyższych standardów związanych z tą kontrowersyjną branżą. Poprawne realizowanie usługi, z użyciem odpowiednich technik i sprzętów jest niewątpliwie kluczowym elementem w tym zakresie. Pozwala to na eliminację błędów, a co za tym idzie - wypadków.

Wykonywanie pracy alpinisty przemysłowego

Praca alpinisty przemysłowego z pewnością nie jest zajęciem dla każdego. Poza umiejętnościami wspinaczkowymi, na pewno osoba wykonująca dane czynności musi być w pełni sprawna zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Na pewno praca nie jest odpowiednia dla osób, które cierpią na lęk wysokości. Warto podkreślić, ze zawód ten wyróżnia się możliwościami zarobkowymi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl