Ostatnio na blogu
Nieudany mural – jak się go pozbyć?

Niezwykłe uliczne dzieła sztuki zdobiące elewacje budynków czy ogrodzenia to w dzisiejszych czasach już dosyć powszechny widok. Nie zawsze jednak tego typu obraz przypada do gustu właścicielom posesji czy obiektów. Bywa też, że jest po prostu nieudany czy wręcz wykonany nielegalnie jako akt wandalizmu. Jak w takiej sytuacji można się go pozbyć, aby miejsce, gdzie graffiti było wykonane wyglądało estetycznie?

Bezpieczeństwo w pracy alpinisty przemysłowego – ważniejsze niż gdziekolwiek

Każdy alpinista przemysłowy jest narażony na niebezpieczeństwo związane z pracą na wysokości. Profesjonaliści muszą zadbać o skompletowanie odpowiedniego sprzętu, kierując się ryzykiem podejmowanej działalności. Osoby zajmujące się myciem okien na wysokościach pracują z wykorzystaniem sprzętu wygodnego w obsłudze i zaprojektowanego z myślą o bezpieczeństwie.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Czym zajmuje się alpinista przemysłowy? 0
Czym zajmuje się alpinista przemysłowy?

Każdy z Nas na pewno wie, kim jest alpinista. Zajmuje się wspinaczką wysokogórską. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawię, że dzięki wykorzystaniu tych umiejętności i technik wspinaczkowych, powstała profesja, zwana alpinizmem przemysłowym.

Czym zajmuje się alpinista przemysłowy?

Wykonuje wszelkiego rodzaju prace w podwieszeniu lub podparciu, na wysokich pułapach, czyli takie jak:

  • sprawdzanie stanu technicznego i malowanie platform wiertniczych,
  • mycie okien,
  • czyszczenie elewacji,
  • prace związane z naprawą fasad,
  • konserwacja linii telekomunikacyjnych i energetycznych,
  • konserwacja świateł ostrzegawczych, umieszczonych na wysokich budynkach,
  • naprawa anten,
  • montowanie szyldów i reklam,
  • odśnieżanie dachów.

Praktyczne wykonywanie zawodu

Powyżej wymienione czynności wykonywane przez zawodowców z tej branży są najbardziej popularne. Zgodnie z oficjalną definicją tego zawodu alpinista przemysłowy wykonuje prace co najmniej jeden metr nad ziemią. Jednak w codziennym wykonywaniu swoich obowiązków, fachowcy nierzadko wznoszą się na wysokość kilkuset metrów.

Najważniejsze jest to, aby praca była wykonywana w sposób bezpieczny, a więc z zachowaniem najwyższych standardów związanych z tą kontrowersyjną branżą. Poprawne realizowanie usługi, z użyciem odpowiednich technik i sprzętów jest niewątpliwie kluczowym elementem w tym zakresie. Pozwala to na eliminację błędów, a co za tym idzie - wypadków.

Wykonywanie pracy alpinisty przemysłowego

Praca alpinisty przemysłowego z pewnością nie jest zajęciem dla każdego. Poza umiejętnościami wspinaczkowymi, na pewno osoba wykonująca dane czynności musi być w pełni sprawna zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Na pewno praca nie jest odpowiednia dla osób, które cierpią na lęk wysokości. Warto podkreślić, ze zawód ten wyróżnia się możliwościami zarobkowymi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl