Ostatnio na blogu
Jak skompletować niezbędne przyrządy asekuracyjne i zjazdowe niezbędne w pracy alpinisty przemysłowego?

W naszym kraju podobnie jak na całym świecie coraz silniej rozwija się branża alpinizmu przemysłowego. Branża oferująca usługi takie jak konserwacja fasad budynków, utrzymanie sprawności świateł ostrzegawczych na wysokich budynkach czy też przeglądy masztów oraz anten. Zatem, jak dokładnie wygląda praca alpinisty przemysłowego, i jaki sprzęt jest do niej wymagany?

ABC mycia okien na wysokości

Mycie okien na wysokości - trzeba posiadać specjalne uprawnienia! W Polsce mycie okien w biurowcach i innych budynkach wielopiętrowych powierza się specjalistycznym firmom alpinistycznym, gdyż to ich pracownicy posiadają stosowne uprawnienia. 

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Czysta i świeża elewacja po zimie! 0
Czysta i świeża elewacja po zimie!

Końcowym etapem budowy domu jest wykonanie zewnętrznej elewacji budynku. Elewacja pełni przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Chociaż nowoczesne tynki są stosunkowo trwałe i odporne na blaknięcie, pod wpływem działania warunków atmosferycznych ulegają zabrudzeniu. Na szczęście istnieją sposoby na uzyskanie czystej i świeżej elewacji, pozbawionej zacieków i przebarwień. Wiele prac można wykonać samodzielnie, należy jednak wcześniej zaopatrzyć się w odpowiednie środki i sprzęt.

Od czego zacząć?

Na początku warto przyjrzeć bliżej elewacji, aby ocenić jej stan i stopień zabrudzenia. Najlepiej robić to wiosną, kiedy ustąpią już opady śniegu osadzającego sadzę na tynkach, a temperatura powietrza będzie na tyle wysoka, że umożliwi pracę na zewnątrz. Wiele osób zastanawia się, jak często czyścić elewację. Na tak postawione pytanie nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi. Dużo zależy od tego, w jakim miejscu znajduje się budynek. Inaczej będzie brudził się dom stojący przy ruchliwej drodze, a inaczej dom stojący w pobliżu lasu.

Dobór odpowiednich narzędzi

Najlepszym narzędziem do czyszczenia elewacji jest myjka ciśnieniowa. Dobrze, gdyby urządzenie wyposażone było w zbiornik na środki czystości. Mycie samą wodą może bowiem okazać się nieskuteczne i pracochłonne. W sprzedaży dostępna jest specjalistyczna chemia do elewacji, która skutecznie usuwa wszelkiego rodzaju zabrudzenia pochodzenia organicznego. Preparat natryskuje się za pomocą odpowiedniej dyszy, a następnie spłukuje obficie wodą pod ciśnieniem. Niekiedy zdarza się, że na tynkach, zwłaszcza akrylowych, pojawia się zielonkawy nalot. Oznacza to, że elewację zaatakowały glony, pleśnie lub grzyby. W takim przypadku zastosowanie zwykłego środka czyszczącego nie wystarczy. Aby trwale pozbyć się szpecącego nalotu, konieczna będzie grzybobójcza chemia do elewacji. Należy pamiętać, że w tym wypadku kolejność prac będzie odwrotna. Najpierw trzeba wykonać zasadnicze czyszczenie myjką ciśnieniową, a dopiero potem nanieść specjalistyczny preparat i pozostawić go do wyschnięcia.

Podsumowanie

Czyszczenie elewacji to czynność, którą każdy może wykonać samodzielnie. Dzięki dostępnym urządzeniom oraz środkom czyszczącym praca jest stosunkowo łatwa. Jeżeli jednak nie mamy czasu lub nie czujemy się na siłach by samodzielnie odnowić wygląd domu, zawsze można zlecić to zadanie odpowiedniej firmie. Czyszczenie elewacji warto przeprowadzać regularnie, zwłaszcza po sezonie zimowym. Dzięki temu będzie ona przez długi czas wyglądać czysto i świeżo.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl