Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Czyszczenie elewacji nie musi być tak uciążliwe! 0
Czyszczenie elewacji nie musi być tak uciążliwe!

Czyszczenie elewacji domu warto wykonywać systematycznie, ponieważ każdy dom wymaga pielęgnacji. Po jakimś czasie ściany budynku pokrywają się różnego rodzaju zabrudzeniami, które wyglądają nieestetycznie. Czyszczenie elewacji nie musi być jednak dla wszystkich przyjemną operacją, ale z pomocą tego artykułu na pewno nie będzie tak uciążliwe.

Przygotowanie do czyszczenia

Zabrudzenia najlepiej usuwać pod ciśnieniem z użyciem myjki ciśnieniowej. Jednakże przed myciem trzeba sprawdzić dwa elementy w urządzeniu. Pierwszy z nich to rodzaj dyszy, a drugi poziom ciśnienia wody. W celu sprawdzenia tego, wystarczy wybrać jakiś mało widoczny fragment ściany i przetestować ustawienia oraz odległość dyszy od muru. Uchroni to przed ewentualnym uszkodzeniem elewacji podczas właściwego czyszczenia. Powierzchnia, która będzie czyszczona powinna być uprzednio przemyta z kurzu za pomocą szczotki i czystej wody. Następnie odczekać trzeba aż do wyschnięcia powierzchni.

Jak czyścić elewację?

Żeby mycie elewacji przebiegło szybko i sprawnie trzeba najpierw ocenić stopień i rodzaj zabrudzeń. Najczęściej używa się do czyszczenia wspomnianej już myjki ciśnieniowej, ale w przypadku mocnych zabrudzeń konieczne będzie zastosowanie czyszczenia mechanicznego. Podczas mycia do wody dodaje się specjalny detergent i taką mieszankę rozprowadza się po ścianie. W przypadku mocno zabrudzonych miejsc, można użyć cieplejszej wody, a dodatkowo zostawić na dłuższy czas, aby mógł odpowiednio zadziałać preparat. Po odczekaniu należy spłukać to miejsce wodą pod ciśnieniem.

Jakich produktów użyć?

Do czyszczenia elewacji stosować należy produkty, które są do tego celu przeznaczone. Jeżeli na fasadzie pojawiły się glony, także można je usunąć za pomocą przeznaczonych do tego preparatów. Stosowanie odpowiednich środków grzybobójczych zapobiegnie ponownemu rozwijaniu się glonów nawet przez kilka lat. Wszystkie detergenty zawierać powinny substancje aktywne pomagające w czyszczeniu.

Jak widać, czyszczenie elewacji nie musi być uciążliwe, pod warunkiem, że zastosuje się powyższe porady. Pozwoli to na zaoszczędzenie pieniędzy, ponieważ można to zrobić zupełnie samodzielnie, bez wynajmowania specjalnej ekipy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl