Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Dlaczego warto stosować płyn do impregnacji cegły? 0
Dlaczego warto stosować płyn do impregnacji cegły?

Cegła to materiał, który zwykło się chować pod warstwą tynku. Jednak ostatnimi czasy ludzie nauczyli się doceniać ten materiał nieco bardziej, gdyż ma on wysokie walory estetyczne i nadaje się do wykańczania zarówno ścian, jak i podłóg. Dobrze zabezpieczona cegła jest o wiele trwalsza od wszelkiego rodzaju tynków i cieszy oko dłużej, zapewniając jednocześnie ścianom właściwą cyrkulację wilgoci i powietrza. Dlatego właśnie warto stosować płyn do impregnacji cegły.

Jak działa impregnat do cegły?

Na przykładzie impregnatu do cegły MASTERS BPS 7718 można stwierdzić, że jest to idealne zabezpieczenie ściany ceglanej przed wilgocią i zabrudzeniami. Impregnat ten jest środkiem chemicznym, którego działanie przypomina nieco grunt malarski, jednak w tym przypadku jest to substancja bezbarwna, która w sposób niewidoczny pokrywa wierzchnią warstwę cegły. Co więcej po wyschnięciu MASTERS BPS 7718 ma właściwości hydrofobowe, co oznacza, że z łatwością odpycha cząsteczki wody, które spływają po cegle jak po liściu kapusty. Dzięki takim właściwościom ściana nie absorbuje wody i może w sposób prawidłowy "oddychać". Impregnat do cegły zapobiega też powstawaniu pleśni i grzybów, a w przypadku niskich temperatur hamuje dostawanie się wody w szczeliny kruszywa. 

Kiedy stosować impregnat do cegły?

Impregnat do cegły - w tym MASTERS BPS 7718 - to substancja, którą można pokrywać cegłę zewnętrzną, jak też wewnętrzną i nie ma tu znaczenia, czy jest to materiał nowy czy stary. Jednakże w przypadku cegły starej impregnat stosuje się zwykle po jej wypiaskowaniu lub oczyszczaniu chemicznym, by nie utrwalać na cegle zanieczyszczeń. Warto pamiętać, że 5 litrów takiego preparatu pozwala na pokrycie dość znacznej powierzchni, gdyż wydajność impregnatu do cegły to 0,5 - 1 litra na jeden metr kwadratowy. Należy jednak pamiętać, że środek ten rozrabia się z wodą w stosunku 1:9 zatem 5 litrów specyfiku powinno wystarczyć na pomalowanie przynajmniej 40 m2 powierzchni. Dodatkowo impregnat do cegły odporny jest na działanie promieni UV, co zapobiega blaknięciu pokrytej nim ściany, a dodatkowo może współgrać ze środkami zabezpieczającymi przed graffiti. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl