Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Elementy bezpieczeństwa dla montera rusztowań 0
Elementy bezpieczeństwa dla montera rusztowań

Bezpieczeństwo stanowi absolutny priorytet w pracy montera rusztowań. Czym charakteryzuje się ten zawód i z jakiego sprzętu powinien korzystać prawdziwy profesjonalista? Poznaj kilka praktycznych wskazówek i dowiedz się więcej. 

Kim jest monter rusztowań? 

Monter rusztowań to osoba, która zdobyła niezbędne uprawnienia, aby prowadzić prace na wysokości w celu montażu, demontażu oraz przebudowy rusztowań zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Monterzy świadczą usługi nie tylko na budowie, ale również w zakładach przemysłowych, na wieżach, kopułach, kominach oraz w wielu innych miejscach, gdzie takie wsparcie jest niezbędne.

Warto podkreślić, że monter rusztowań powinien być osobą opanowaną, precyzyjną i odważną. Natomiast o predyspozycjach zdrowotnych do prac na wysokości świadczą specjalistyczne badania lekarskie.

Profesjonalny sprzęt dla montera rusztowań

Każdy, kto wykonuje prace na wysokości, potrzebuje specjalistycznego sprzętu i nie inaczej jest w tym przypadku. Niezbędnym elementem wyposażenia montera rusztowań jest oczywiście kask z odpowiednią certyfikacją oraz profesjonalna uprząż z szelkami. Ponadto specjalista powinien mieć w ekwipunku amortyzator i solidny zatrzaśnik do lonż. 

Obok elementów, które można kupić w dobrym sklepie dla alpinistów przemysłowych, warto pamiętać również o odpowiednim obuwiu, odzieży roboczej, rękawicach czy okularach. Natomiast w pasie monterskim powinny znaleźć się niezbędne narzędzia do prowadzenia prac na wysokości (np. młotek, klucz płaski, klucz monterski czy poziomica). 

Bezpieczeństwo przede wszystkim 

W tym zawodzie nie ma miejsca na kompromisy. Bezpieczeństwo odgrywa tu pierwszoplanową rolę, dlatego wyposażenie należy kupować w sklepach, które specjalizują się w rozwiązaniach z zakresu prac na wysokości. Każdy doświadczony monter rusztowań powinien więc dysponować sprzętem uznanych producentów, którzy już od lat cieszą się rynkową renomą. Wówczas komfort i bezpieczeństwo pracy będzie na najwyższym poziomie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl