Ostatnio na blogu
Jak skompletować niezbędne przyrządy asekuracyjne i zjazdowe niezbędne w pracy alpinisty przemysłowego?

W naszym kraju podobnie jak na całym świecie coraz silniej rozwija się branża alpinizmu przemysłowego. Branża oferująca usługi takie jak konserwacja fasad budynków, utrzymanie sprawności świateł ostrzegawczych na wysokich budynkach czy też przeglądy masztów oraz anten. Zatem, jak dokładnie wygląda praca alpinisty przemysłowego, i jaki sprzęt jest do niej wymagany?

ABC mycia okien na wysokości

Mycie okien na wysokości - trzeba posiadać specjalne uprawnienia! W Polsce mycie okien w biurowcach i innych budynkach wielopiętrowych powierza się specjalistycznym firmom alpinistycznym, gdyż to ich pracownicy posiadają stosowne uprawnienia. 

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jak działa powłoka antygraffiti? 0
Jak działa powłoka antygraffiti?

Pod nazwą graffiti kryją się przekazy wizualne stworzone - najczęściej - za pomocą sprayu. Jest to jeden z popularnych aktów wandalizmu. Pojawiają się najczęściej na obiektach różnego rodzaju, takich jak budynki użyteczności publicznej, mosty, podziemne przejścia, estakady, a nawet prywatne domy czy samochody. Graficiarze to niewątpliwie zmora naszych czasów. Jak z nimi walczyć? Jak przed nimi się zabezpieczyć? 

Powłoka Antygraffiti

Zabezpieczyć się przed graficiarzami można za pomocą powłoki antygraffiti, która pokrywa część lub całość elewacji. Najczęściej pokrywa się obszar na wysokości do ok. 4 metrów. Wykorzystywany jest odpowiedni preparat, który nakładany jest w kilku warstwach - zależnie od zabezpieczanej powierzchni. Jak działa powłoka antygrafitti? Gdy graficiarz stworzy swoje dzieło, wykorzystana do zrobienia graffiti farba w sprayu reaguje nie z tynkiem czy innym materiałem powierzchni, a właśnie z nałożoną powłoką antygrafitti. Dzięki użyciu powłoki antygraffitowej usunięcie niechcianego graffiti jest zdecydowanie prostsze i może się odbyć bez konieczności używania specjalistycznych metod. W wielu przypadkach wystarczy wyłącznie mycie ciepłą wodą czy delikatny środek do usuwania sprayu.

Rodzaje powłok antygraffiti 

Istnieją różne rodzaje powłok. Posiadają one różne bazy i dobierane są pod rodzaj elewacji oraz przedstawione przez klienta wymagania. Możemy je również podzielić w następujący sposób i wyróżnić powłoki:

  • Czasowe - pozwalają na jednorazowe stworzenie zabezpieczenia antygraffiti, dzięki czemu jesteśmy w stanie pozbyć się stworzonego graffiti.
  • Czasowe półtrwałe - pozwalają na kilkukrotne usunięcie graffiti z zabezpieczonej powierzchni.
  • Trwałe - zabezpieczają przed wniknięciem w powierzchnię farb i klejów, zezwalają na wielokrotne pozbycie się graffiti z zabezpieczonego obszaru.

Podsumowanie

Graficiarze są nieustępliwi, a z biegiem czasu ich ilość wcale nie maleje. Przez wielu ludzi walka z nimi uznawana jest za przysłowiową walkę z wiatrakami. Możemy jednak skutecznie zabezpieczyć się przed tymi aktami wandalizmu. Firmy wyspecjalizowane w chemii budowlanej nieprzerwanie opracowują coraz skuteczniejsze preparaty, które zarówno zabezpieczają przed graffiti, a także umożliwiają ich usunięcie. Nic więc dziwnego, że stare (niezbyt skuteczne) metody walki z grafficiarzami, takie jak montowanie kamer czy wieczne zamalowywanie powstałych graffiti odchodzą w zapomnienie, a coraz więcej osób korzysta z systemów zabezpieczeń antygraffiti. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl