Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jak prawidłowo zadbać o fugi - najlepsze sposoby 0
Jak prawidłowo zadbać o fugi - najlepsze sposoby

Zabrudzenia fug negatywnie wpływają na wygląd podłogi lub ścian. Jak prawidłowo o nie dbać, aby wyglądały jak nowe? Przede wszystkim wybrać właściwą metodę ich czyszczenia. Zarówno w sklepach, jak i w domu znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju środków oraz produktów, które przywrócą czystość fugom.

W jaki sposób zabezpieczyć fugi przed brudzeniem?

Fugi znajdują się w różnego rodzaju pomieszczeniach. Najczęściej w łazience oraz kuchni. W obu przypadkach narażone są na kontakt z różnego rodzaju zabrudzeniami. Jeśli fugi są nowe lub dopiero co wyczyszczone, warto pomyśleć o zabezpieczeniu ich przed zabrudzeniem. W tym celu można użyć preparatu silikonowego. Zaimpregnuje on każdy rodzaj fug, zarówno te na ścianach, jak i na podłodze.

Odpowiednio zabezpieczone fugi będą nie tylko słabiej chłonęły zabrudzenia, ale także łatwiej będzie utrzymać je w czystości. Inną opcją na uniknięcie widocznych zabrudzeń jest wybór fug w wersji kolorystycznej pasującej do koloru płytek. Najbardziej podatne na zabrudzenia są fugi śnieżnobiałe. Coraz bardziej popularne stają się jednak te w kolorze szarym, beżowym oraz błękitnym.

Jak skutecznie czyścić fugi?

Sposobów na czyszczenie fug jest bardzo wiele, począwszy od domowych metod, a skończywszy na środkach chemicznych. W przypadku nowopowstałych i słabszych zabrudzeń, skuteczne mogą okazać się produkty spożywcze codziennego użytku, takie jak ocet, kwasek cytrynowy czy też soda.

Mocno zanieczyszczone fugi, na których widoczny jest upływ czasu, wymagają zastosowanie silniejszych środków chemicznych. Wśród sprawdzonych i polecanych produktów można wymienić preparat stworzony do tego rodzaju zabrudzeń – Czysta Fuga. Użycie tego typu specyfiku sprawi, że nawet najbardziej brudne fugi odzyskają swój pierwotny kolor. W przypadku takich produktów nie jest konieczne nawet szorowanie, a działanie widoczne jest praktyczne od razu.

Preparat do czyszczenia fug należy nałożyć na ich powierzchnię i poczekać na zadziałanie. Kolejnym krokiem jest zmycie go z fug i wytarcie jej do sucha. Tak wyczyszczona fuga może zostać zaimpregnowana.

Nawet bardzo stare i zniszczone fugi mają szansę na odzyskanie blasku i pierwotnego koloru. Dokonując odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, dbamy nie tylko o ten element, ale także całe pomieszczenie. Dlatego też o sposobach ich pielęgnacji warto pomyśleć już w momencie fugowania danej ściany lub podłogi.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl