Ostatnio na blogu
Jak zabezpieczyć elewację przed graffiti?

Graffiti to różnorodne rysunki, obrazki czy podpisy umieszczane w przestrzeni publicznej i prywatnej, z wykorzystaniem rozmaitych technik. Graffiti zwykle tworzone są anonimowo i nielegalnie, ale czasami również na specjalne zlecenie władz miasta czy właściciela danego obiektu. Dla jednych są przejawem prawdziwej sztuki ulicznej, a dla innych oznaką wandalizmu i braku szacunku dla cudzej własności.

Jak wybrać odpowiedni kask dla alpinisty przemysłowego?

Wygoda noszenia, właściwie dobrany rozmiar i dostosowanie do charakteru czynności wykonywanych na wysokościach to podstawowe właściwości, jakie musi posiadać kask dla alpinisty przemysłowego. Najlepszy będzie kask lekki i komfortowy, który zapewni jednocześnie maksimum bezpieczeństwa.

Sklepy ze sprzętem alpinistycznym oferują rozmaite kaski, czym jednak kierować się przy ich wyborze?

Alpiniści przemysłowi polecają – przyssawka do szyb Veribor

Alpinistyka przemysłowa to profesja wymagająca odpowiednich uprawnień, specjalistycznego sprzętu oraz długoletniego doświadczenia i dużej sprawności fizycznej. Do prac, które wykonywane są na wysokościach przez alpinistów, należy przykładowo mycie okien i elewacji, naprawy fasad, konserwacja anten czy instalacja billboardów. Jaki sprzęt będzie niezbędny do realizacji tego rodzaju zadań?

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jak skompletować niezbędne przyrządy asekuracyjne i zjazdowe niezbędne w pracy alpinisty przemysłowego? 0
Jak skompletować niezbędne przyrządy asekuracyjne i zjazdowe niezbędne w pracy alpinisty przemysłowego?

W naszym kraju podobnie jak na całym świecie coraz silniej rozwija się branża alpinizmu przemysłowego. Branża oferująca usługi takie jak konserwacja fasad budynków, utrzymanie sprawności świateł ostrzegawczych na wysokich budynkach czy też przeglądy masztów oraz anten. Zatem, jak dokładnie wygląda praca alpinisty przemysłowego, i jaki sprzęt jest do niej wymagany?

Alpinizm przemysłowy - sprzęt bezpieczeństwa

Alpinizm przemysłowy jest branżą, która wymaga poprzez specyfikę swojej pracy oraz obwarowania prawne specjalistycznego sprzętu. Spośród jego elementów można wymienić między innymi:

  • Uprząż alpinistyczną - podstawowy element ochrony osobistej wspinacza. W branży alpinizmu przemysłowego najczęściej używany jest wariant pełny tegoż zabezpieczenia, gdyż charakteryzuje się on najwyższymi parametrami bezpieczeństwa.
  • Kask - element chroniący głowę wspinacza przed spadającymi z wysokości elementami lub uderzeniem o fasadę budynku.
  • Linę wspinaczkową - powszechnie kojarzony ze wspinaczką element wyposażenia alpinisty przemysłowego. Występuje w różnych wariantach grubości, długości, udźwigu oraz wykorzystanego splotu.
  • Ławeczkę alpinistyczną - wykonane z materiału ławeczki, które umożliwiają alpiniście pracę w pozycji siedzącej. Jest to szczególnie ważne w przypadku zadań wymagających większych nakładów czasowych.
  • Karabinki - metalowe elementy pozwalające na szybkie łączenie ze sobą lin oraz uprzęży.
  • Lonże z absorberami energii - elementy wspinaczkowe służące do autoasekuracji. Pozwalają na odsunięcie liny asekuracyjnej od ciała, a tym samym większy komfort pracy przy tym samym poziomie bezpieczeństwa.
  • Przyrządy zjazdowe - występują w różnych kształtach oraz rodzajach, a ich zasadniczym zadaniem jest możliwość regulowania szybkości zjazdu na linie poprzez jej hamowanie oraz popuszczanie.

Oczywiście, przedstawione przez nas elementy to jedynie przykłady sprzętu, który musi posiadać profesjonalny alpinista przemysłowy. Niemniej uprzęż alpinistyczna, lina wspinaczkowa oraz kask wydają się najważniejsze oraz podstawowe.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl