Ostatnio na blogu
Wiosenne porządki, czyli wszystko o alpinistycznym myciu okien

Obecny trend na projektowanie budynków z dużą ilością przeszklonych powierzchni sprawia, że mycie okien tradycyjnymi sposobami staje się niemożliwe. Dotyczy to wielu wieżowców, biurowców, galerii handlowych, a czasami nawet nowoczesnych, prywatnych domów. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na usługę alpinistycznego mycia okien.

Lina alpinistyczna, czyli podstawowe wyposażenie w pracy na wysokościach

Alpinizm przemysłowy jest dość ryzykownym, ale jednocześnie bardzo dochodowym zajęciem. Do tego, aby zostać alpinistą, w większości przypadków wystarczy podstawowy kurs wspinaczki linowej. Niestety, o ile na takim kursie nauczymy się technik podchodzenia, zjeżdżania oraz bezpiecznego zakładania stanowisk, o tyle nie zawsze nasza wiedza zostanie uzupełniona o kwestie związane ze sprzętem.

Alpiniści przemysłowi polecają – uprząż asekuracyjna Profi Worker III marki Singing Rock

Wspinaczka i prace alpinistyczne wymagają ogromnej wiedzy, doskonałej sprawności fizycznej, doświadczenia oraz nerwów ze stali. Podstawą wszelkich prac wykonywanych na wysokościach jest jednak sprawdzony, funkcjonalny i bezpieczny sprzęt. Alpiniści przemysłowi zgodnie wskazują w tym przypadku firmę Singing Rock, która w swej ofercie posiada m.in. karabinki, kaski, ławeczki czy uprzęże.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jak skompletować niezbędne przyrządy asekuracyjne i zjazdowe niezbędne w pracy alpinisty przemysłowego? 0
Jak skompletować niezbędne przyrządy asekuracyjne i zjazdowe niezbędne w pracy alpinisty przemysłowego?

W naszym kraju podobnie jak na całym świecie coraz silniej rozwija się branża alpinizmu przemysłowego. Branża oferująca usługi takie jak konserwacja fasad budynków, utrzymanie sprawności świateł ostrzegawczych na wysokich budynkach czy też przeglądy masztów oraz anten. Zatem, jak dokładnie wygląda praca alpinisty przemysłowego, i jaki sprzęt jest do niej wymagany?

Alpinizm przemysłowy - sprzęt bezpieczeństwa

Alpinizm przemysłowy jest branżą, która wymaga poprzez specyfikę swojej pracy oraz obwarowania prawne specjalistycznego sprzętu. Spośród jego elementów można wymienić między innymi:

  • Uprząż alpinistyczną - podstawowy element ochrony osobistej wspinacza. W branży alpinizmu przemysłowego najczęściej używany jest wariant pełny tegoż zabezpieczenia, gdyż charakteryzuje się on najwyższymi parametrami bezpieczeństwa.
  • Kask - element chroniący głowę wspinacza przed spadającymi z wysokości elementami lub uderzeniem o fasadę budynku.
  • Linę wspinaczkową - powszechnie kojarzony ze wspinaczką element wyposażenia alpinisty przemysłowego. Występuje w różnych wariantach grubości, długości, udźwigu oraz wykorzystanego splotu.
  • Ławeczkę alpinistyczną - wykonane z materiału ławeczki, które umożliwiają alpiniście pracę w pozycji siedzącej. Jest to szczególnie ważne w przypadku zadań wymagających większych nakładów czasowych.
  • Karabinki - metalowe elementy pozwalające na szybkie łączenie ze sobą lin oraz uprzęży.
  • Lonże z absorberami energii - elementy wspinaczkowe służące do autoasekuracji. Pozwalają na odsunięcie liny asekuracyjnej od ciała, a tym samym większy komfort pracy przy tym samym poziomie bezpieczeństwa.
  • Przyrządy zjazdowe - występują w różnych kształtach oraz rodzajach, a ich zasadniczym zadaniem jest możliwość regulowania szybkości zjazdu na linie poprzez jej hamowanie oraz popuszczanie.

Oczywiście, przedstawione przez nas elementy to jedynie przykłady sprzętu, który musi posiadać profesjonalny alpinista przemysłowy. Niemniej uprzęż alpinistyczna, lina wspinaczkowa oraz kask wydają się najważniejsze oraz podstawowe.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl