Ostatnio na blogu
Jak działa powłoka antygraffiti?

Pod nazwą graffiti kryją się przekazy wizualne stworzone - najczęściej - za pomocą sprayu. Jest to jeden z popularnych aktów wandalizmu. Pojawiają się najczęściej na obiektach różnego rodzaju, takich jak budynki użyteczności publicznej, mosty, podziemne przejścia, estakady, a nawet prywatne domy czy samochody. 

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jak usunąć pleśń z silikonu w kabinie prysznicowej? 0
Jak usunąć pleśń z silikonu w kabinie prysznicowej?

Łazienka, ze względu na duże zawilgocenie i wysoką temperaturę, jest miejscem szczególnie narażonym na występowanie pleśni. Ten trudny do usunięcia grzyb najczęściej atakuje silikonowe elementy jej wykończenia.

Pleśń jest nie tylko nieestetyczna, ale również niebezpieczna dla zdrowia. Dlatego jej pojawienie się powinno być jasnym sygnałem do podjęcia szybkich działań.

Jak najskuteczniej walczyć z tym trudnym problemem? I czy możliwe jest wyeliminowane pleśni bez konieczności usuwania zaatakowanych grzybem elementów silikonowych i zastępowania ich nowymi?

Profesjonalne środki służące usuwania pleśni

Do czyszczenia i konserwacji silikonowych elementów wykończenia kabin prysznicowych warto stosować dedykowane środki grzybobójcze. Preparaty te są niezwykle proste w użyciu, gdyż  wystarcza ich rozprowadzenie po czyszczonej powierzchni i odczekanie około 15-20 minut. Po upływie określonego czasu konieczne jest dokładne spłukanie środka czyszczącego.

Preparaty służące do usuwania pleśni usuwają nie tylko nieestetyczne zabrudzenia, ale również eliminują nieprzyjemny zapach wywoływany przez grzyby. Ich działanie przynosi długotrwały efekt. Oznacza to, że czyszczone powierzchnie są mniej narażone na ponowne zabrudzenie pleśnią.

Jednocześnie dedykowane preparaty do usuwania zabrudzeń pleśniowych są bezpieczne dla czyszczonych powierzchni. Ich składniki nie powodują bowiem zniszczenia lub zmiany właściwości silikonu. Regularne mycie narażonych elementów przeciwdziała także wrastaniu w strukturę spoin silikonowych. Dzięki minimalizowane jest ryzyko konieczności ich częstej wymiany.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl