Ostatnio na blogu
Jak zabezpieczyć elewację przed graffiti?

Graffiti to różnorodne rysunki, obrazki czy podpisy umieszczane w przestrzeni publicznej i prywatnej, z wykorzystaniem rozmaitych technik. Graffiti zwykle tworzone są anonimowo i nielegalnie, ale czasami również na specjalne zlecenie władz miasta czy właściciela danego obiektu. Dla jednych są przejawem prawdziwej sztuki ulicznej, a dla innych oznaką wandalizmu i braku szacunku dla cudzej własności.

Jak wybrać odpowiedni kask dla alpinisty przemysłowego?

Wygoda noszenia, właściwie dobrany rozmiar i dostosowanie do charakteru czynności wykonywanych na wysokościach to podstawowe właściwości, jakie musi posiadać kask dla alpinisty przemysłowego. Najlepszy będzie kask lekki i komfortowy, który zapewni jednocześnie maksimum bezpieczeństwa.

Sklepy ze sprzętem alpinistycznym oferują rozmaite kaski, czym jednak kierować się przy ich wyborze?

Alpiniści przemysłowi polecają – przyssawka do szyb Veribor

Alpinistyka przemysłowa to profesja wymagająca odpowiednich uprawnień, specjalistycznego sprzętu oraz długoletniego doświadczenia i dużej sprawności fizycznej. Do prac, które wykonywane są na wysokościach przez alpinistów, należy przykładowo mycie okien i elewacji, naprawy fasad, konserwacja anten czy instalacja billboardów. Jaki sprzęt będzie niezbędny do realizacji tego rodzaju zadań?

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jak wybrać odpowiedni kask dla alpinisty przemysłowego? 0
Jak wybrać odpowiedni kask dla alpinisty przemysłowego?

Kaski dla alpinistów przemysłowych – właściwości

Dokonując wyboru odpowiedniego rozmiaru kasku, należy zwrócić uwagę na jego głębokość. Powinien on zakrywać czoło, skronie oraz potylicę i nie ograniczać przy tym widoczności.

Kolejnym aspektem, który musimy wziąć pod uwagę przy wyborze kasku dla alpinisty przemysłowego, jest jego lekkość. W tym przypadku lżejszy nie oznacza wcale lepszy. Waga zależna jest bowiem od jego kształtu oraz materiału, z którego został wykonany. Rodzaj kasku należy dopasować do rodzaju pracy wykonywanej na wysokościach oraz do ewentualnych urazów głowy, na które będzie w szczególności narażony alpinista.

Bardzo ważna jest również obecność specjalnych wywietrzników, które ułatwiają pracę podczas wysokich temperatur na zewnątrz. Warto mieć także na uwadze, iż jaśniejsze kolory znacznie lepiej odbijają światło, niwelując tym samym uczucie gorąca w słoneczne, letnie dni.

Gdzie szukać idealnego kasku?

Aby dokonać właściwego wyboru przy zakupie kasku alpinistycznego, warto na początek odwiedzić sklep ze sprzętem alpinistycznym lub zapoznać się z jego ofertą dostępną w internecie. Szeroki i bogaty asortyment z pewnością ułatwi nam decyzję. Gdy wybieramy tego rodzaju sprzęt alpinistyczny, powinniśmy również zwrócić uwagę na to, czy kask posiada solidny i prosty w obsłudze mechanizm regulujący. Gwarantuje on bowiem komfort użytkowania i możliwość dopasowania go do indywidualnych potrzeb alpinisty.

Wybór odpowiedniego kasku dla alpinisty przemysłowego wbrew pozorom nie jest więc rzeczą łatwą. Podejmując decyzję, warto rozważyć czy kask zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo i komfort noszenia. Sprzęt alpinistyczny tego rodzaju powinien być również wykonany z najwyższej jakości materiałów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl