Ostatnio na blogu
Uprząż asekuracyjna – co wziąć pod uwagę przy wyborze tego rodzaju sprzętu alpinistycznego?

Uprząż asekuracyjna jest bez wątpienia głównym elementem wyposażenia każdego wspinacza, speleologa czy też miłośnika wędrówek po tak zwanych via ferrata, czyli szlakach wspinaczkowych zabezpieczonych w celach asekuracyjnych stalowymi linami. W sklepach ze sprzętem alpinistycznym znaleźć można całą gamę tego typu produktów. Jednak jaką uprząż asekuracyjną wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę?

Pętla, karabinek i przyrząd asekuracyjny marki Singing Rock, czyli niezbędnik każdego alpinisty przemysłowego

Alpinistyka przemysłowa to zawód niezwykle ryzykowny, wymagający od pracownika maksymalnego skupienia i ostrożności podczas wykonywania zadań na wysokościach. Kluczowe jest również doświadczenie, stosowne uprawnienia, określone cechy psychologiczne oraz odpowiednia kondycja fizyczna. W przypadku prac wysokościowych, oprócz czynników ludzkich, niezbędny jest także profesjonalny sprzęt, wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów, prosty w obsłudze i wygodny w użytkowaniu. Certyfikowane akcesoria z pewnością poprawią bezpieczeństwo pracy alpinisty oraz zminimalizują ryzyko wypadku.

Alpinistyka przemysłowa w pełni kontrolowana – jak pracować bezpiecznie na wysokościach?

Prace na wysokościach kojarzą się przede wszystkim z wykonywaniem czynności typowo budowlanych. Jednak jest to niezwykle mylny stereotyp, ponieważ alpinistyka przemysłowa to również odśnieżanie dachów, mycie okien w przeszklonych wieżowcach, montaż zabezpieczeń przeciw ptakom, przycinanie drzew czy udrażnianie rynien. Aby wykonywać taką pracę, należy ukończyć szereg kursów i szkoleń, posiadać odpowiednie zdolności oraz dysponować profesjonalnym sprzętem.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jak wybrać odpowiedni kask dla alpinisty przemysłowego? 0
Jak wybrać odpowiedni kask dla alpinisty przemysłowego?

Kaski dla alpinistów przemysłowych – właściwości

Dokonując wyboru odpowiedniego rozmiaru kasku, należy zwrócić uwagę na jego głębokość. Powinien on zakrywać czoło, skronie oraz potylicę i nie ograniczać przy tym widoczności.

Kolejnym aspektem, który musimy wziąć pod uwagę przy wyborze kasku dla alpinisty przemysłowego, jest jego lekkość. W tym przypadku lżejszy nie oznacza wcale lepszy. Waga zależna jest bowiem od jego kształtu oraz materiału, z którego został wykonany. Rodzaj kasku należy dopasować do rodzaju pracy wykonywanej na wysokościach oraz do ewentualnych urazów głowy, na które będzie w szczególności narażony alpinista.

Bardzo ważna jest również obecność specjalnych wywietrzników, które ułatwiają pracę podczas wysokich temperatur na zewnątrz. Warto mieć także na uwadze, iż jaśniejsze kolory znacznie lepiej odbijają światło, niwelując tym samym uczucie gorąca w słoneczne, letnie dni.

Gdzie szukać idealnego kasku?

Aby dokonać właściwego wyboru przy zakupie kasku alpinistycznego, warto na początek odwiedzić sklep ze sprzętem alpinistycznym lub zapoznać się z jego ofertą dostępną w internecie. Szeroki i bogaty asortyment z pewnością ułatwi nam decyzję. Gdy wybieramy tego rodzaju sprzęt alpinistyczny, powinniśmy również zwrócić uwagę na to, czy kask posiada solidny i prosty w obsłudze mechanizm regulujący. Gwarantuje on bowiem komfort użytkowania i możliwość dopasowania go do indywidualnych potrzeb alpinisty.

Wybór odpowiedniego kasku dla alpinisty przemysłowego wbrew pozorom nie jest więc rzeczą łatwą. Podejmując decyzję, warto rozważyć czy kask zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo i komfort noszenia. Sprzęt alpinistyczny tego rodzaju powinien być również wykonany z najwyższej jakości materiałów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl