Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jak wygląda wycinanie drzew metodą alpinistyczną? 0
Jak wygląda wycinanie drzew metodą alpinistyczną?

Techniki alpinistyczne cieszą się niemałym uznaniem z uwagi na bardzo wysoką skuteczność działań, bezpieczeństwo pracowników oraz szybkość realizacji wycinki drzew. Czym charakteryzuje się ta metoda oraz na co należy zwrócić uwagę przy zatrudnianiu specjalistów? 

Dlaczego techniki alpinistyczne?

Techniki alpinistyczne sprawdzają się perfekcyjnie przy wycince drzew w miejscach trudno dostępnych. Tam, gdzie zawodzą tradycyjne metody, do pracy ruszają prawdziwi fachowcy. Wówczas możliwe jest nie tylko szybkie, ale przede wszystkim bezpieczne prowadzenie prac, dzięki czemu tego typu usługi spotkały się z wysokim zainteresowaniem.. 

Takie rozwiązania znalazły zastosowanie nie tylko w parkach, ogrodach czy przy liniach energetycznych. Alpiniści świadczą usługi również w miastach, czego dowodem mogą być częste prace na wysokości w Warszawie. Mamy więc do czynienia z bardzo uniwersalną metodą.

Techniki alpinistyczne w praktyce

Przy wycince drzew metodą alpinistyczną korzysta się z lin. Dzięki temu można dotrzeć w wiele miejsc, aby następnie bardzo precyzyjnie przeprowadzić operację, a przy tym nie uszkodzić struktur koron, skupiając się jedynie na usunięciu uszkodzonych bądź chorych gałęzi. Dzięki temu drzewa mogą wyglądać naturalnie i przez lata cieszyć oko mieszkańców. 

Metodę alpinistyczną można wykorzystać również przy wycinaniu całych drzew. Wtedy stosuje się zabezpieczenia linowe i następuje cięcie sekcjami. Na początku należy odciąć konary, a potem pień. Taka technika sprawdza się świetnie także przy usuwaniu bardzo dużych drzew. Nie jest wymagany ciężki sprzęt. 

Zadanie dla profesjonalistów

Przed zatrudnieniem alpinistów do prac na wysokości należy pamiętać, że to zawód dla prawdziwych fachowców. Pracownicy powinni przejść badania lekarskie i wykazywać dużą odporność na stres. Ponadto należy zwrócić uwagę, czy dysponują odpowiednim ubiorem oraz profesjonalnym sprzętem. Wówczas można uzyskać pewność, że usługa będzie realizowana w sposób bezpieczny. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl