Ostatnio na blogu
Jak zabezpieczyć elewację przed graffiti?

Graffiti to różnorodne rysunki, obrazki czy podpisy umieszczane w przestrzeni publicznej i prywatnej, z wykorzystaniem rozmaitych technik. Graffiti zwykle tworzone są anonimowo i nielegalnie, ale czasami również na specjalne zlecenie władz miasta czy właściciela danego obiektu. Dla jednych są przejawem prawdziwej sztuki ulicznej, a dla innych oznaką wandalizmu i braku szacunku dla cudzej własności.

Jak wybrać odpowiedni kask dla alpinisty przemysłowego?

Wygoda noszenia, właściwie dobrany rozmiar i dostosowanie do charakteru czynności wykonywanych na wysokościach to podstawowe właściwości, jakie musi posiadać kask dla alpinisty przemysłowego. Najlepszy będzie kask lekki i komfortowy, który zapewni jednocześnie maksimum bezpieczeństwa.

Sklepy ze sprzętem alpinistycznym oferują rozmaite kaski, czym jednak kierować się przy ich wyborze?

Alpiniści przemysłowi polecają – przyssawka do szyb Veribor

Alpinistyka przemysłowa to profesja wymagająca odpowiednich uprawnień, specjalistycznego sprzętu oraz długoletniego doświadczenia i dużej sprawności fizycznej. Do prac, które wykonywane są na wysokościach przez alpinistów, należy przykładowo mycie okien i elewacji, naprawy fasad, konserwacja anten czy instalacja billboardów. Jaki sprzęt będzie niezbędny do realizacji tego rodzaju zadań?

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jak zabezpieczyć elewację przed graffiti? 0
Jak zabezpieczyć elewację przed graffiti?

Graffiti to różnorodne rysunki, obrazki czy podpisy umieszczane w przestrzeni publicznej i prywatnej, z wykorzystaniem rozmaitych technik. Graffiti zwykle tworzone są anonimowo i nielegalnie, ale czasami również na specjalne zlecenie władz miasta czy właściciela danego obiektu. Dla jednych są przejawem prawdziwej sztuki ulicznej, a dla innych oznaką wandalizmu i braku szacunku dla cudzej własności. Jednak bezsprzecznie świeża i starannie wykonana elewacja, która została pokryta wymyślnymi rysunkami w agresywnej kolorystyce, jest rażąca nie tylko dla właściciela budynku. Usuwanie graffiti nie należy do zadań łatwych, ale za pomocą odpowiednich środków można skutecznie pozbyć się nawet wielkopowierzchniowych malowideł.

Zabezpieczenie przed graffiti

Dobrym pomysłem w walce z graficiarzami może okazać się zastosowanie specjalnych środków ochronnych do różnego rodzaju powierzchni. Na rynku znajdziemy wiele preparatów, które uchronią płoty czy ściany budynków przed niechcianymi i mało estetycznymi rysunkami. W takiej sytuacji należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju powierzchnię chcemy zabezpieczyć i dobrać środek odpowiedni do specyfiki danego materiału.

Gama produktów tworząca powłokę anty graffiti jest bogata. Znajdziemy wśród nich preparaty zabezpieczające powierzchnie z metalu, ceramiki, kamienia, betonu, piaskowca czy wszelkiego rodzaju tworzyw sztucznych. Pomimo swej wysokiej skuteczności, środki te są bezpieczne i nie uszkadzają podłoża. Tego rodzaju zabezpieczenie przeciwko graffiti nie tylko chroni wybraną powierzchnię, ale pozwala również na jej estetyczne wykończenie. Ponadto preparaty te są łatwe w użyciu – wystarczy postępować zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu.

Spóźniona reakcja

A co w przypadku, gdy nie zadbamy o odpowiednie zabezpieczenie przed graffiti? Na szczęście na rynku dostępny jest szeroki asortyment środków do usuwania graffiti. Dobór odpowiedniego specyfiku zależny jest od rodzaju powierzchni, na jakiej znajduje się rysunek oraz środka, którym został on wykonany. Producenci gwarantują całkowite usunięcie graffiti, stworzone za pomocą markerów, lakierów i farb w spreju. Z pewnością usuniemy malunki zarówno z powierzchni gładkich, jak i tych o strukturze chropowatej i odpornej na działanie środków chemicznych. Na rynku dostępne są również preparaty, które można nałożyć na podłoża z poliwęglanu czy pleksiglasu, bez obawy o zmatowienie powierzchni. Przy wyborze środków do usuwania graffiti warto zwrócić również uwagę na warunki atmosferyczne, w których mają być one stosowane. Niektóre specyfiki będą odpowiednie do niskich temperatur, a inne sprawdzą się nawet w temperaturze 60°C.

Graffiti można skutecznie usunąć z wielu różnych powierzchni za pomocą profesjonalnych środków chemicznych. Zabezpieczenie przeciwko graffiti również nie stanowi problemu. Wystarczy, że sięgniemy po sprawdzone produkty i użyjemy ich zgodnie z przeznaczeniem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl