Ostatnio na blogu
Uprząż asekuracyjna – co wziąć pod uwagę przy wyborze tego rodzaju sprzętu alpinistycznego?

Uprząż asekuracyjna jest bez wątpienia głównym elementem wyposażenia każdego wspinacza, speleologa czy też miłośnika wędrówek po tak zwanych via ferrata, czyli szlakach wspinaczkowych zabezpieczonych w celach asekuracyjnych stalowymi linami. W sklepach ze sprzętem alpinistycznym znaleźć można całą gamę tego typu produktów. Jednak jaką uprząż asekuracyjną wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę?

Pętla, karabinek i przyrząd asekuracyjny marki Singing Rock, czyli niezbędnik każdego alpinisty przemysłowego

Alpinistyka przemysłowa to zawód niezwykle ryzykowny, wymagający od pracownika maksymalnego skupienia i ostrożności podczas wykonywania zadań na wysokościach. Kluczowe jest również doświadczenie, stosowne uprawnienia, określone cechy psychologiczne oraz odpowiednia kondycja fizyczna. W przypadku prac wysokościowych, oprócz czynników ludzkich, niezbędny jest także profesjonalny sprzęt, wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów, prosty w obsłudze i wygodny w użytkowaniu. Certyfikowane akcesoria z pewnością poprawią bezpieczeństwo pracy alpinisty oraz zminimalizują ryzyko wypadku.

Alpinistyka przemysłowa w pełni kontrolowana – jak pracować bezpiecznie na wysokościach?

Prace na wysokościach kojarzą się przede wszystkim z wykonywaniem czynności typowo budowlanych. Jednak jest to niezwykle mylny stereotyp, ponieważ alpinistyka przemysłowa to również odśnieżanie dachów, mycie okien w przeszklonych wieżowcach, montaż zabezpieczeń przeciw ptakom, przycinanie drzew czy udrażnianie rynien. Aby wykonywać taką pracę, należy ukończyć szereg kursów i szkoleń, posiadać odpowiednie zdolności oraz dysponować profesjonalnym sprzętem.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jak zabezpieczyć elewację przed graffiti? 0
Jak zabezpieczyć elewację przed graffiti?

Graffiti to różnorodne rysunki, obrazki czy podpisy umieszczane w przestrzeni publicznej i prywatnej, z wykorzystaniem rozmaitych technik. Graffiti zwykle tworzone są anonimowo i nielegalnie, ale czasami również na specjalne zlecenie władz miasta czy właściciela danego obiektu. Dla jednych są przejawem prawdziwej sztuki ulicznej, a dla innych oznaką wandalizmu i braku szacunku dla cudzej własności. Jednak bezsprzecznie świeża i starannie wykonana elewacja, która została pokryta wymyślnymi rysunkami w agresywnej kolorystyce, jest rażąca nie tylko dla właściciela budynku. Usuwanie graffiti nie należy do zadań łatwych, ale za pomocą odpowiednich środków można skutecznie pozbyć się nawet wielkopowierzchniowych malowideł.

Zabezpieczenie przed graffiti

Dobrym pomysłem w walce z graficiarzami może okazać się zastosowanie specjalnych środków ochronnych do różnego rodzaju powierzchni. Na rynku znajdziemy wiele preparatów, które uchronią płoty czy ściany budynków przed niechcianymi i mało estetycznymi rysunkami. W takiej sytuacji należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju powierzchnię chcemy zabezpieczyć i dobrać środek odpowiedni do specyfiki danego materiału.

Gama produktów tworząca powłokę anty graffiti jest bogata. Znajdziemy wśród nich preparaty zabezpieczające powierzchnie z metalu, ceramiki, kamienia, betonu, piaskowca czy wszelkiego rodzaju tworzyw sztucznych. Pomimo swej wysokiej skuteczności, środki te są bezpieczne i nie uszkadzają podłoża. Tego rodzaju zabezpieczenie przeciwko graffiti nie tylko chroni wybraną powierzchnię, ale pozwala również na jej estetyczne wykończenie. Ponadto preparaty te są łatwe w użyciu – wystarczy postępować zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu.

Spóźniona reakcja

A co w przypadku, gdy nie zadbamy o odpowiednie zabezpieczenie przed graffiti? Na szczęście na rynku dostępny jest szeroki asortyment środków do usuwania graffiti. Dobór odpowiedniego specyfiku zależny jest od rodzaju powierzchni, na jakiej znajduje się rysunek oraz środka, którym został on wykonany. Producenci gwarantują całkowite usunięcie graffiti, stworzone za pomocą markerów, lakierów i farb w spreju. Z pewnością usuniemy malunki zarówno z powierzchni gładkich, jak i tych o strukturze chropowatej i odpornej na działanie środków chemicznych. Na rynku dostępne są również preparaty, które można nałożyć na podłoża z poliwęglanu czy pleksiglasu, bez obawy o zmatowienie powierzchni. Przy wyborze środków do usuwania graffiti warto zwrócić również uwagę na warunki atmosferyczne, w których mają być one stosowane. Niektóre specyfiki będą odpowiednie do niskich temperatur, a inne sprawdzą się nawet w temperaturze 60°C.

Graffiti można skutecznie usunąć z wielu różnych powierzchni za pomocą profesjonalnych środków chemicznych. Zabezpieczenie przeciwko graffiti również nie stanowi problemu. Wystarczy, że sięgniemy po sprawdzone produkty i użyjemy ich zgodnie z przeznaczeniem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl