Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jaki sprzęt alpinistyczny ułatwia pracę alpinistom przemysłowym? 0
Jaki sprzęt alpinistyczny ułatwia pracę alpinistom przemysłowym?

Odpowiednie wyposażenie jest niezbędne w każdym zawodzie. To ono bowiem pozwala na dużo efektywniejsze, sprawniejsze oraz bezpieczniejsze wykonywanie pracy. Nie inaczej jest w przypadku alpinizmu przemysłowego. Osoby wykonujące taki zawód są zmuszone korzystać z różnego rodzaju sprzętu, który zdecydowanie ułatwia im pracę.

Co to jest alpinizm przemysłowy?

W najprostszym tłumaczeniu jest to wykorzystywanie technik wspinaczkowych do wykonywania pracy, czyli głównie prac na wysokościach. Przykładowo mogą to być aktywności związane z myciem okien wieżowców czy też wszelkie roboty budowlane. Wykonuje się je w podwieszeniu lub podparciu z użyciem profesjonalnego sprzętu. 

Profesjonalny sprzęt, który ułatwia pracę alpinistom przemysłowym

Osoby pracujące w tym zawodzie bardzo wiele zawdzięczają swoim akcesoriom, które są bardzo pomocne. Pierwszym z tego typu przedmiotów jest z pewnością prosty woreczek sprzętowy, który pomieści wszystkie elementy związane z wykonywanym aktualnie zleceniem. Takie woreczki zapewniają do nich szybki dostęp, dzięki czemu wszystko mamy w zasięgu ręki. Następnym z akcesoriów jest specjalna ławeczka do pracy na wysokościach. Powinna ona zapewniać komfort oraz bezpieczeństwo pracy. Oczywistymi rzeczami są także liny oraz uprzęż, bez których praca na wysokości jest nie tyle trudniejsza, co nawet niemożliwa. Nie obejdzie się również bez noża. Jednak nie bez zwykłego, a wielofunkcyjnego noża, który sprawdza się w bardzo wielu różnych sytuacjach i jest doskonałym uzupełnieniem wyposażenia. Oprócz tego przydatne dla alpinisty jest pętla nożna z systemem szybkiego dopasowania wokół stopy czy też specjalne płyny do czyszczenia lin oraz uprzęży.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl