Ostatnio na blogu
Praca alpinisty przemysłowego latem

Alpinizm przemysłowy jest związany z wykonywaniem rozmaitych prac na wysokościach. Polega na wykorzystaniu technik wspinaczkowych do realizacji wyjątkowo niebezpiecznych zadań wymagających dużej sprawności fizycznej i profesjonalnego sprzętu. Letnie miesiące to pełnia sezonu dla alpinistów. Wysokie temperatury, duże nasłonecznienie czy gwałtowne burze mogą okazać się jednak sporym utrudnieniem w realizacji zleceń.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w pracy na wysokościach podczas upałów

Upały sprawiają, że prace na wysokości są jeszcze bardziej niebezpieczne. Dlatego tak ważne jest, aby w ekstremalnych warunkach pogodowych stosować odpowiednie zasady bezpieczeństwa. Podstawy zawsze pozostają jednak takie same – przed rozpoczęciem pracy wszystkie elementy wyposażenia, takie jak lina statyczna czy uprząż asekuracyjna muszą zostać sprawdzone kilkukrotnie. Należy zwrócić uwagę na stan techniczny sprzętu oraz poprawność jego instalacji.

Alpiniści przemysłowi polecają: produkty marki ROCK EMPIRE

Do pracy w nietypowych warunkach niezbędny jest niezawodny sprzęt wykonany z wysokiej jakości materiałów. Alpinizm przemysłowy to niebezpieczna i bardzo wymagająca profesja, dlatego w tym przypadku priorytetem jest minimalizacja ryzyka wypadku. Produkty marki Rock Empire gwarantują wysoką wytrzymałość, staranność wykonania i pełne bezpieczeństwo. Z tego powodu są one polecane przez najbardziej doświadczonych alpinistów przemysłowych.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jaki sprzęt alpinistyczny ułatwia pracę alpinistom przemysłowym? 0
Jaki sprzęt alpinistyczny ułatwia pracę alpinistom przemysłowym?

Odpowiednie wyposażenie jest niezbędne w każdym zawodzie. To ono bowiem pozwala na dużo efektywniejsze, sprawniejsze oraz bezpieczniejsze wykonywanie pracy. Nie inaczej jest w przypadku alpinizmu przemysłowego. Osoby wykonujące taki zawód są zmuszone korzystać z różnego rodzaju sprzętu, który zdecydowanie ułatwia im pracę.

Co to jest alpinizm przemysłowy?

W najprostszym tłumaczeniu jest to wykorzystywanie technik wspinaczkowych do wykonywania pracy, czyli głównie prac na wysokościach. Przykładowo mogą to być aktywności związane z myciem okien wieżowców czy też wszelkie roboty budowlane. Wykonuje się je w podwieszeniu lub podparciu z użyciem profesjonalnego sprzętu. 

Profesjonalny sprzęt, który ułatwia pracę alpinistom przemysłowym

Osoby pracujące w tym zawodzie bardzo wiele zawdzięczają swoim akcesoriom, które są bardzo pomocne. Pierwszym z tego typu przedmiotów jest z pewnością prosty woreczek sprzętowy, który pomieści wszystkie elementy związane z wykonywanym aktualnie zleceniem. Takie woreczki zapewniają do nich szybki dostęp, dzięki czemu wszystko mamy w zasięgu ręki. Następnym z akcesoriów jest specjalna ławeczka do pracy na wysokościach. Powinna ona zapewniać komfort oraz bezpieczeństwo pracy. Oczywistymi rzeczami są także liny oraz uprzęż, bez których praca na wysokości jest nie tyle trudniejsza, co nawet niemożliwa. Nie obejdzie się również bez noża. Jednak nie bez zwykłego, a wielofunkcyjnego noża, który sprawdza się w bardzo wielu różnych sytuacjach i jest doskonałym uzupełnieniem wyposażenia. Oprócz tego przydatne dla alpinisty jest pętla nożna z systemem szybkiego dopasowania wokół stopy czy też specjalne płyny do czyszczenia lin oraz uprzęży.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl