Ostatnio na blogu
Nieudany mural – jak się go pozbyć?

Niezwykłe uliczne dzieła sztuki zdobiące elewacje budynków czy ogrodzenia to w dzisiejszych czasach już dosyć powszechny widok. Nie zawsze jednak tego typu obraz przypada do gustu właścicielom posesji czy obiektów. Bywa też, że jest po prostu nieudany czy wręcz wykonany nielegalnie jako akt wandalizmu. Jak w takiej sytuacji można się go pozbyć, aby miejsce, gdzie graffiti było wykonane wyglądało estetycznie?

Bezpieczeństwo w pracy alpinisty przemysłowego – ważniejsze niż gdziekolwiek

Każdy alpinista przemysłowy jest narażony na niebezpieczeństwo związane z pracą na wysokości. Profesjonaliści muszą zadbać o skompletowanie odpowiedniego sprzętu, kierując się ryzykiem podejmowanej działalności. Osoby zajmujące się myciem okien na wysokościach pracują z wykorzystaniem sprzętu wygodnego w obsłudze i zaprojektowanego z myślą o bezpieczeństwie.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jaki sprzęt alpinistyczny ułatwia pracę alpinistom przemysłowym? 0
Jaki sprzęt alpinistyczny ułatwia pracę alpinistom przemysłowym?

Odpowiednie wyposażenie jest niezbędne w każdym zawodzie. To ono bowiem pozwala na dużo efektywniejsze, sprawniejsze oraz bezpieczniejsze wykonywanie pracy. Nie inaczej jest w przypadku alpinizmu przemysłowego. Osoby wykonujące taki zawód są zmuszone korzystać z różnego rodzaju sprzętu, który zdecydowanie ułatwia im pracę.

Co to jest alpinizm przemysłowy?

W najprostszym tłumaczeniu jest to wykorzystywanie technik wspinaczkowych do wykonywania pracy, czyli głównie prac na wysokościach. Przykładowo mogą to być aktywności związane z myciem okien wieżowców czy też wszelkie roboty budowlane. Wykonuje się je w podwieszeniu lub podparciu z użyciem profesjonalnego sprzętu. 

Profesjonalny sprzęt, który ułatwia pracę alpinistom przemysłowym

Osoby pracujące w tym zawodzie bardzo wiele zawdzięczają swoim akcesoriom, które są bardzo pomocne. Pierwszym z tego typu przedmiotów jest z pewnością prosty woreczek sprzętowy, który pomieści wszystkie elementy związane z wykonywanym aktualnie zleceniem. Takie woreczki zapewniają do nich szybki dostęp, dzięki czemu wszystko mamy w zasięgu ręki. Następnym z akcesoriów jest specjalna ławeczka do pracy na wysokościach. Powinna ona zapewniać komfort oraz bezpieczeństwo pracy. Oczywistymi rzeczami są także liny oraz uprzęż, bez których praca na wysokości jest nie tyle trudniejsza, co nawet niemożliwa. Nie obejdzie się również bez noża. Jednak nie bez zwykłego, a wielofunkcyjnego noża, który sprawdza się w bardzo wielu różnych sytuacjach i jest doskonałym uzupełnieniem wyposażenia. Oprócz tego przydatne dla alpinisty jest pętla nożna z systemem szybkiego dopasowania wokół stopy czy też specjalne płyny do czyszczenia lin oraz uprzęży.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl