Ostatnio na blogu
Jak zabezpieczyć elewację przed graffiti?

Graffiti to różnorodne rysunki, obrazki czy podpisy umieszczane w przestrzeni publicznej i prywatnej, z wykorzystaniem rozmaitych technik. Graffiti zwykle tworzone są anonimowo i nielegalnie, ale czasami również na specjalne zlecenie władz miasta czy właściciela danego obiektu. Dla jednych są przejawem prawdziwej sztuki ulicznej, a dla innych oznaką wandalizmu i braku szacunku dla cudzej własności.

Jak wybrać odpowiedni kask dla alpinisty przemysłowego?

Wygoda noszenia, właściwie dobrany rozmiar i dostosowanie do charakteru czynności wykonywanych na wysokościach to podstawowe właściwości, jakie musi posiadać kask dla alpinisty przemysłowego. Najlepszy będzie kask lekki i komfortowy, który zapewni jednocześnie maksimum bezpieczeństwa.

Sklepy ze sprzętem alpinistycznym oferują rozmaite kaski, czym jednak kierować się przy ich wyborze?

Alpiniści przemysłowi polecają – przyssawka do szyb Veribor

Alpinistyka przemysłowa to profesja wymagająca odpowiednich uprawnień, specjalistycznego sprzętu oraz długoletniego doświadczenia i dużej sprawności fizycznej. Do prac, które wykonywane są na wysokościach przez alpinistów, należy przykładowo mycie okien i elewacji, naprawy fasad, konserwacja anten czy instalacja billboardów. Jaki sprzęt będzie niezbędny do realizacji tego rodzaju zadań?

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jaki sprzęt alpinistyczny ułatwia pracę alpinistom przemysłowym? 0
Jaki sprzęt alpinistyczny ułatwia pracę alpinistom przemysłowym?

Odpowiednie wyposażenie jest niezbędne w każdym zawodzie. To ono bowiem pozwala na dużo efektywniejsze, sprawniejsze oraz bezpieczniejsze wykonywanie pracy. Nie inaczej jest w przypadku alpinizmu przemysłowego. Osoby wykonujące taki zawód są zmuszone korzystać z różnego rodzaju sprzętu, który zdecydowanie ułatwia im pracę.

Co to jest alpinizm przemysłowy?

W najprostszym tłumaczeniu jest to wykorzystywanie technik wspinaczkowych do wykonywania pracy, czyli głównie prac na wysokościach. Przykładowo mogą to być aktywności związane z myciem okien wieżowców czy też wszelkie roboty budowlane. Wykonuje się je w podwieszeniu lub podparciu z użyciem profesjonalnego sprzętu. 

Profesjonalny sprzęt, który ułatwia pracę alpinistom przemysłowym

Osoby pracujące w tym zawodzie bardzo wiele zawdzięczają swoim akcesoriom, które są bardzo pomocne. Pierwszym z tego typu przedmiotów jest z pewnością prosty woreczek sprzętowy, który pomieści wszystkie elementy związane z wykonywanym aktualnie zleceniem. Takie woreczki zapewniają do nich szybki dostęp, dzięki czemu wszystko mamy w zasięgu ręki. Następnym z akcesoriów jest specjalna ławeczka do pracy na wysokościach. Powinna ona zapewniać komfort oraz bezpieczeństwo pracy. Oczywistymi rzeczami są także liny oraz uprzęż, bez których praca na wysokości jest nie tyle trudniejsza, co nawet niemożliwa. Nie obejdzie się również bez noża. Jednak nie bez zwykłego, a wielofunkcyjnego noża, który sprawdza się w bardzo wielu różnych sytuacjach i jest doskonałym uzupełnieniem wyposażenia. Oprócz tego przydatne dla alpinisty jest pętla nożna z systemem szybkiego dopasowania wokół stopy czy też specjalne płyny do czyszczenia lin oraz uprzęży.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl