Ostatnio na blogu
Zawód alpinisty przemysłowego pod lupą

Kim jest alpinista przemysłowy?

Alpinista przemysłowy zajmuje się pracą na wysokości, co najmniej 1 metr nad ziemią. Alpinista pracuje na pewnej wysokości, gdzie świadczy konkretne usługi takie jak montaż reklam czy czyszczenie okien i elewacji(w wieżowcach). Z tego też powodu alpiniści przemysłowi muszą posiadać wiedzę dotyczącą technik oraz środków czystości.

Co jaki czas dokonywać kontroli i wymiany sprzętu wspinaczkowego?

Przed kolejnym zadaniem wspinaczkowym koniecznie sprawdź swój sprzęt, to waga Twojego życia i zdrowia!

Sprzęt wspinaczkowy ma swoją żywotność, szacowaną przez producentów, a także określoną intensywnością jego użytkowania. Oto kilka podpowiedzi, kiedy bezzwłocznie należy dokonać kontroli i wymiany poszczególnych elementów wyposażenia, czyli odwiedzić profesjonalny sklep ze sprzętem dla alpinistów. 

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jaki sprzęt alpinistyczny ułatwia pracę alpinistom przemysłowym? 0
Jaki sprzęt alpinistyczny ułatwia pracę alpinistom przemysłowym?

Odpowiednie wyposażenie jest niezbędne w każdym zawodzie. To ono bowiem pozwala na dużo efektywniejsze, sprawniejsze oraz bezpieczniejsze wykonywanie pracy. Nie inaczej jest w przypadku alpinizmu przemysłowego. Osoby wykonujące taki zawód są zmuszone korzystać z różnego rodzaju sprzętu, który zdecydowanie ułatwia im pracę.

Co to jest alpinizm przemysłowy?

W najprostszym tłumaczeniu jest to wykorzystywanie technik wspinaczkowych do wykonywania pracy, czyli głównie prac na wysokościach. Przykładowo mogą to być aktywności związane z myciem okien wieżowców czy też wszelkie roboty budowlane. Wykonuje się je w podwieszeniu lub podparciu z użyciem profesjonalnego sprzętu. 

Profesjonalny sprzęt, który ułatwia pracę alpinistom przemysłowym

Osoby pracujące w tym zawodzie bardzo wiele zawdzięczają swoim akcesoriom, które są bardzo pomocne. Pierwszym z tego typu przedmiotów jest z pewnością prosty woreczek sprzętowy, który pomieści wszystkie elementy związane z wykonywanym aktualnie zleceniem. Takie woreczki zapewniają do nich szybki dostęp, dzięki czemu wszystko mamy w zasięgu ręki. Następnym z akcesoriów jest specjalna ławeczka do pracy na wysokościach. Powinna ona zapewniać komfort oraz bezpieczeństwo pracy. Oczywistymi rzeczami są także liny oraz uprzęż, bez których praca na wysokości jest nie tyle trudniejsza, co nawet niemożliwa. Nie obejdzie się również bez noża. Jednak nie bez zwykłego, a wielofunkcyjnego noża, który sprawdza się w bardzo wielu różnych sytuacjach i jest doskonałym uzupełnieniem wyposażenia. Oprócz tego przydatne dla alpinisty jest pętla nożna z systemem szybkiego dopasowania wokół stopy czy też specjalne płyny do czyszczenia lin oraz uprzęży.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl