Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jakie cechy powinna mieć uprząż do prac alpinistycznych? 0
Jakie cechy powinna mieć uprząż do prac alpinistycznych?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że prace na wysokościach wymagają nie tylko koncentracji, doświadczenia w takich zadaniach, ale również odpowiedniego sprzętu. W dzisiejszym wpisie zajmiemy się uprzężami. Czym powinny cechować się te elementy?

Czym kierować się wybierając uprząż do prac na wysokościach?

Nie da się ukryć, że dobry sprzęt alpinistyczny musi być wykonany z odpowiedniej jakości materiału. Warto wiedzieć, że gwarantuje to nie tylko bezpieczeństwo, ale także swobodę i komfort w trakcie prac wysokościowych. Przykładem dobrego materiału są poliamidowe taśmy i panele wykonane ze specjalnych pianek. Należy zdecydować się też na elementy, które charakteryzują się tak zwanymi "oddychającymi" materiałami. To także gwarantuje wygodę w czasie realizowania różnych czynności i mniejsze zmęczenie. Istotnym aspektem jest również przyrząd zaciskowy, który powinien być wygodny oraz niezawodny w działaniu. Dobre przyrządy zaciskowe są uniwersalne, dzięki czemu pasują do różnych modelów. Sprzęt alpinistyczny tego typu powinien mieć także odpowiednio wykonaną konstrukcję. W przypadku nadmiernego obciążenia pasa właściciele takich elementów mogą bowiem przenosić część obciążenia na ramiona. To sprzyja większemu bezpieczeństwo oraz wygodzie.

O czym jeszcze warto wiedzieć? Wiele osób patrzy również na szybkość montażu. Decydując się na konkretną uprząż do prac alpinistycznych warto również ocenić tylne punkty wpinania. Jeśli będą położone symetrycznie po obu stronach pasa, to wtedy zapewnią odpowiednią stabilność. Przydaje się to zwłaszcza w trakcie długiego wykonywania czynności na wysokościach. Ważnym aspektem jest także regulacja przy pomocy wygodnych oraz łatwych w obsłudze klamerek. To pozwala odpowiednio dopasować szelki do konkretnego użytkownika. Warto przed zakupem sprawdzić czy klamry będą mogły być regulowane nawet przy posiadania grubych rękawice na dłoniach, które często są wykorzystywane w takich pracach.

Gdzie kupić dobrą uprząż do prac na wysokościach?

Jak wynika z powyższego akapitu, dobra uprząż musi być jednocześnie wygodna, stosunkowo lekka, a także zapewniać bezpieczeństwo i komfort w trakcie wykonywania zadań. Więc dziwnego, że ludzie wybierają w tym celu dobry sklep ze sprzętem alpinistycznym - jeśli interesują ich produkty właśnie z tej kategorii. Dlaczego? Mają wtedy pewność, że kupią uprząż, która będzie posiadała wyżej wymienionej cechy. Dobry sklepy ze sprzętem alpinistycznym współpracuje jedynie z rekomendowanymi i znanymi w branży producentami. Dzięki temu ryzyko wydania pieniędzy na coś nieodpowiedniego jest bardzo niewielkie. Wybierając sklep ze sprzętem alpinistycznym warto zwrócić uwagę na opinie o konkretnej instytucji online, a także porównać ceny.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl