Ostatnio na blogu
Jak działa powłoka antygraffiti?

Pod nazwą graffiti kryją się przekazy wizualne stworzone - najczęściej - za pomocą sprayu. Jest to jeden z popularnych aktów wandalizmu. Pojawiają się najczęściej na obiektach różnego rodzaju, takich jak budynki użyteczności publicznej, mosty, podziemne przejścia, estakady, a nawet prywatne domy czy samochody. 

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jakie efekty przynosi stosowanie płynu polimerowego do posadzek 0
Jakie efekty przynosi stosowanie płynu polimerowego do posadzek

Czym jest płyn polimerowy?

Polimery, jako substancje chemiczne, zbudowane z wielu powtarzanych jednostek, zwanych merami, posiadają dużą masę cząsteczkową. Polimery naturalne są budulcem organizmów żywych, natomiast polimery syntetyczne są podstawowymi elementami składowymi tworzyw sztucznych oraz wielu środków chemicznych np. kleje, farby, lakiery, oleje przemysłowe. Polimeryzacja jest reakcją, w której powstają polimery syntetyczne.

Płyn polimerowy jest środkiem czyszczącym, roztworem polimerów, który używany jest po rozcieńczeniu w wodzie, do mycia powierzchni podłóg, codziennego oraz do impregnacji. Płyn polimerowy nadaje się do mycia ręcznego, mycia z użyciem mopa oraz dzięki wykorzystaniu urządzeń myjących. 

Jakie powierzchnie mogą być czyszczone płynem polimerowym?

Płyn z polimerami w składzie może być stosowany na wielu rodzajach podłóg: parkiet, panele podłogowe, linoleum, marmur, beton, płytki ceramiczne, PCV. Polimerowy płyn do mycia podłóg można użyć na posadzkę zabezpieczoną lub niezabezpieczoną ochronnym płynem.

Jakie efekty przynosi stosowanie płynu polimerowego do posadzek?

Płyn polimerowy, stosowany na co dzień, jest doskonałym środkiem czyszczącym, którego użycie zapewnia czystość, brak smug, zwiększenie połysku powierzchni oraz delikatną warstwę, stanowiącą barierę wchłanialności. Płyn, używany w obiektach użyteczności publicznej, w salach treningowych, doskonale sprawdza się jako środek czyszczący i nabłyszczający, sprawiając, że posadzki wyglądają nienagannie. Płyn polimerowy, przeznaczony do impregnacji posadzek, zapewnia długotrwały efekt niewnikalności w pory powierzchni niepożądanych substancji, zapewniając połysk, czystość i barierę ochronną. Płyny polimerowe posiadają właściwości antypoślizgowe, co staje się zaletą użyteczności w uczęszczanych obiektach. Wybierając płyn polimerowy, należy kierować się stężeniem, gdzie niskie (około 25 ml na 10 l wody) przynosi efekt nabłyszczenia, natomiast wysokie (około 100 ml na 10 l wody) jest gwarantem ochrony przed zabrudzeniami. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl