Ostatnio na blogu
Praca alpinisty przemysłowego jesienią – o czym trzeba pamiętać?

Ciepłe pory roku to czas kiedy alpiniści przemysłowi nie narzekają na brak pracy. W czasie wiosny i lata liczba zgłoszeń od klientów zainteresowanych naprawami, czyszczeniem czy myciem fasad i okien jest tak duża, że trudno nadążyć z realizacją zleceń. Z tego powodu spora część prac jest przekładana na chłodniejsze miesiące. Okazuje się, że jesień to również dobry czas na wykonanie niezbędnych prac alpinistycznych. Jednak aby praca na wysokościach w tym okresie była bezpieczna i efektywna, należy odpowiednio się do niej przygotować i pamiętać o kilku ważnych elementach.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jakie prace w okresie przedświątecznym wykonują alpiniści przemysłowi? 0
Jakie prace w okresie przedświątecznym wykonują alpiniści przemysłowi?

Alpinizm przemysłowy to profesja wymagająca nie tylko sprawności fizycznej, ale też odpowiednich kompetencji psychicznych. Osoby działające w tej branży nie narzekają na brak pracy w ciągu całego roku. Wynika to przede wszystkim z nieustannie zmieniającej się infrastruktury miast.

Poskromić zimę

W momencie, gdy za oknem pojawia się duża ilość śniegu, widoczne są znaczne spadki temperatur i zauważalna staje się woda cieknąca z rynien zmieniająca się w sople lodu, do akcji wkraczają alpiniści przemysłowi. Do popularnych zadań realizowanych przez nich w tym okresie należy odśnieżanie dachów i zbijanie sopli, a także usuwanie śniegu i lodu w celach porządkowych. Wszystko po to, aby zachować wysokie standardy bezpieczeństwa i pełną estetykę. Ze względu na smog i okres grzewczy zleceniodawcy mają też na uwadze czyszczenie okien wieżowców i renowację fasad.

Reklamy i ozdoby świąteczne

Jedną z form reklamowych są wielkoformatowe banery zawieszane na budynkach. Cieszą się one popularnością zwłaszcza wśród producentów różnych produktów i usług. Okres świąteczny to szansa na uzyskanie wyższych wyników sprzedaży. Stąd w miesiącach zimowych zauważalny jest bardzo duży popyt na usługi związane z montowaniem reklam wielkoformatowych. Najczęściej są one rozwieszane w centrach miast, na wysokich budynkach oraz wzdłuż najbardziej uczęszczanych dróg. Alpiniści przemysłowi są również niezastąpieni przy montażu świątecznych iluminacji i innych tego typu ozdób.

Usługi dekarskie i montażowe

W okresie zimowym ciągłe zmiany stanu skupienia wody w rynnach i na dachach działają niekorzystnie na ich kondycję. Do zadań alpinistów w tym zakresie należy przede wszystkim naprawa szkód spowodowanych zamarzaniem i rozmarzaniem wody, a także uszczelnianie i czyszczenie rynien. Usługi montażowe zawężają się do kominów stalowych i wentylacyjnych. W okresie świątecznym dochodzi do tego montaż dekoracji w tych trudno dostępnych miejscach.

Decydując się na wybór konkretnej firmy mającej w swej ofercie usługi związane z alpinizmem przemysłowym, warto uprzednio zapoznać się z opiniami na jej temat. Sprzęt alpinistyczny wykorzystywany do pracy to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących solidnie wykonane zlecenie. Nie bez znaczenia będzie dla nas również informacja o certyfikacji i czasie działania danego podmiotu na rynku.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl