Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jakie usługi realizują alpiniści przemysłowi w letnich miesiącach? – poradnik 0
Jakie usługi realizują alpiniści przemysłowi w letnich miesiącach? – poradnik

Określenie „alpinista” kojarzone jest głównie z zimowymi wspinaczkami górskimi. Termin ten występuje jednak również w kontekście osoby wykonującej prace na wysokości – wówczas mowa o alpiniście przemysłowym. Mycie okien na wysokości to podstawowa usługa realizowana przez pracowników wysokościowych, lecz zakres wykonywanych przez nich prac jest znacznie szerszy.

Kim jest alpinista przemysłowy?

Alpinista przemysłowy to osoba wykonująca prace wysokościowe w podwieszeniu lub podparciu. Miejscem jego pracy są obiekty trudno dostępne, w których użycie drabiny czy dźwigu jest niemożliwe. Techniki linowe wykorzystywane podczas realizowania tego rodzaju prac wywodzą się z technik wspinaczkowych i jaskiniowych. Prace na wysokości wykonywane techniką alpinistyczną charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa pracy oraz relatywnie krótkim czasem realizacji. 

Alpinistów przemysłowych można wynająć do montowania oraz demontowania różnych elementów umieszczonych na dużych wysokościach, takich jak szyby, banery reklamowe, dekoracje okolicznościowe, instalacje elektryczne czy siatki zabezpieczające. Ponadto alpiniści przemysłowi zajmują się przycinaniem gałęzi drzew czy montowaniem zabezpieczeń przeciw ptakom.

Jakie usługi realizują alpiniści przemysłowi w miesiącach letnich?

W sezonie letnim alpiniści przemysłowi zatrudniani są do inspekcji elementów budynku, takich jak dachy, rynny czy przewody wentylacyjne oraz ich ewentualnej konserwacji czy naprawy. Do ich sezonowych zadań należy również mycie szyb na wysokości oraz czyszczenie i malowanie elewacji budynków biurowych czy mieszkalnych. Ponadto w letnich miesiącach pracownicy wysokościowi zajmują się konserwacją masztów telekomunikacyjnych i turbin wiatrowych. Co ciekawe, z usług alpinistów przemysłowych korzystają także firmy zajmujące się wydobywaniem surowców na platformach wiertniczych.

Jak łatwo zauważyć, zakres prac realizowanych przez alpinistów przemysłowych latem jest bardzo szeroki. W głównej mierze przygotowują one obiekty na sezon jesienno-zimowy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl