Ostatnio na blogu
Jak zabezpieczyć elewację przed graffiti?

Graffiti to różnorodne rysunki, obrazki czy podpisy umieszczane w przestrzeni publicznej i prywatnej, z wykorzystaniem rozmaitych technik. Graffiti zwykle tworzone są anonimowo i nielegalnie, ale czasami również na specjalne zlecenie władz miasta czy właściciela danego obiektu. Dla jednych są przejawem prawdziwej sztuki ulicznej, a dla innych oznaką wandalizmu i braku szacunku dla cudzej własności.

Jak wybrać odpowiedni kask dla alpinisty przemysłowego?

Wygoda noszenia, właściwie dobrany rozmiar i dostosowanie do charakteru czynności wykonywanych na wysokościach to podstawowe właściwości, jakie musi posiadać kask dla alpinisty przemysłowego. Najlepszy będzie kask lekki i komfortowy, który zapewni jednocześnie maksimum bezpieczeństwa.

Sklepy ze sprzętem alpinistycznym oferują rozmaite kaski, czym jednak kierować się przy ich wyborze?

Alpiniści przemysłowi polecają – przyssawka do szyb Veribor

Alpinistyka przemysłowa to profesja wymagająca odpowiednich uprawnień, specjalistycznego sprzętu oraz długoletniego doświadczenia i dużej sprawności fizycznej. Do prac, które wykonywane są na wysokościach przez alpinistów, należy przykładowo mycie okien i elewacji, naprawy fasad, konserwacja anten czy instalacja billboardów. Jaki sprzęt będzie niezbędny do realizacji tego rodzaju zadań?

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Jakimi środkami czyścić elewacje budynków? 0
Jakimi środkami czyścić elewacje budynków?

Elewacja stanowi wizytówkę budynku. Dotyczy to przede wszystkim fasad frontowych, ale także elewacji bocznych i tylnych.

By zachować elewację w dobrym stanie należy odpowiednio ją konserwować i regularnie czyścić przy użyciu dedykowanych środków chemicznych. Stosowanie się do tych prostych zasad pozwala na utrzymanie jej eleganckiego i schludnego wyglądu.

Środki czyszczące przystosowane do materiału, z którego wykonywana jest elewacja

Elewacja może być wykonana z rozmaitych materiałów. W nowoczesnych budynkach dominuje szkło, metal, ceramika oraz kamień naturalny. W budynkach nieco starszych powszechnie stosowano elewacje wykonane z cegły lub elewacje tynkowe. Każdy z tych materiałów wymaga używania dedykowanych środków czyszczących. Doskonałym przykładem są preparaty przeznaczone do eliminacji wykwitów wapiennych, które ułatwiają czyszczenie elewacji ceramicznych, ale jednocześnie mogą powodować uszkodzenie elementów wykonanych z blachy nierdzewnej.

Używanie produktów uniwersalnych również nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, a w szczególnych sytuacjach może doprowadzić do uszkodzenia materiału wykończeniowego i konieczności wykonania kosztownych prac remontowych.

Stosowane środki czyszczące powinny być także rodzaju zabrudzeń. Elewacje północne często wymagają czyszczenia przy użyciu preparatów zwalczających mech i grzyby. Elewacje wychodzące na ruchliwe ulice, ze względu na ekspozycję na zanieczyszczenia, mogą natomiast wymagać stosowania preparatów czyszczących dogłębnie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl