Ostatnio na blogu
Powłoka antygraffiti – podstawowe właściwości

Współcześnie graffiti jest swojego rodzaju sztuką, a zarazem nieodłącznym elementem przestrzeni miejskiej. Z tego względu niejednokrotnie artyści na specjalną prośbę władz miasta uświetniają swymi dziełami opuszczone fabryki czy budynki ze zniszczoną elewacją. Twórczość grafficiarzy w większości przypadków jest jednak problematyczna. Tworzą bowiem malowidła w miejscach niedozwolonych lub na prywatnych obiektach, a ich późniejsze usuwanie wiąże się z ogromnymi kosztami oraz ryzykiem trwałego uszkodzenia danej powierzchni.

Alpinizm przemysłowy a pandemia koronawirusa

Alpinizm przemysłowy, zwany również przemysłowym dostępem linowym, jest bardzo ważną gałęzią gospodarki. Inwestorzy sięgają po firmy alpinistyczne wszędzie tam, gdzie ze względów bezpieczeństwa oraz czynników ekonomicznych, wykorzystanie innych metod dostępu wysokościowego jest niemożliwe. Zatem, czy epidemia koronawirusa wywołującego infekcję COVID-19 wpłynęła w jakimś stopniu na przedsiębiorstwa, które w zakresie swoich usług mają prace na wysokości?

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Kompletujemy podstawowe wyposażenie dla alpinisty przemysłowego, czyli marka Singing Rock pod lupą 0
Kompletujemy podstawowe wyposażenie dla alpinisty przemysłowego, czyli marka Singing Rock pod lupą

Alpinizm przemysłowy to zawód, który wymaga zastosowania najwyższej jakości sprzętu. Elementy takie, jak uprząż asekuracyjna, karabinek czy ławeczka są niezbędne do tego, aby wykonywanie poszczególnych czynności było bezpieczne i komfortowe. Poszukując sprawdzonego sprzętu alpinistycznego, warto sięgnąć po produkty marki Singing Rock, które gwarantują kompleksowe wyposażenie specjalisty od prac na wysokości.

Podstawowe wyposażenie alpinisty przemysłowego

Podstawowym elementem wyposażenia każdego alpinisty przemysłowego jest uprząż asekuracyjna, niezbędna do podciągania się, zjazdu i asekuracji w trakcie czynności realizowanych na znacznych wysokościach. Przykładowo model Sit Worker 3D Speed to doskonała propozycja do wykonywania prac w podparciu. Uprząż tego typu posiada bowiem szeroki pas, wytrzymałe taśmy udowe, zamki z płynną regulacją klamry, a także punkty mocowania zgodne z europejskimi normami bezpieczeństwa. Aby wypełnianie obowiązków alpinisty było komfortowe, zawodowcy mogą skorzystać również z ławeczki Franklin sygnowanej marką Singing Rock. W połączeniu z profesjonalną uprzężą zapewnia ona pełną wygodę podczas realizacji rozmaitych prac na wysokości. Mianowicie szybkie klamry ułatwiają regulację długości pasów, a wytrzymałe uchwyty sprzętowe umożliwiają przechowywanie narzędzi o wadze do 50 kg. W zawodzie alpinisty przemysłowego przydatne będą także karabinki. Godny polecenia model Bora TWL jest przeznaczony do zakładania stanowisk na wysokościach, zjazdów oraz asekuracji. Zamykany na zamek twist lock zapewnia wytrzymałość 8 kN oraz zgodność z wymaganymi w pracy na wysokościach certyfikatami i normami. Do autoasekuracji warto zastosować z kolei przycisk zaciskowy Back Up Singing Rock. Ten uniwersalny przyrząd, łączy w sobie bowiem zalety akcesoriów takich, jak locker, asap i shunt. Ponadto zmniejsza zużycie liny, chroni przed obrażeniami na skutek odpadnięcia oraz pracuje w dwóch trybach, regulowanych za pomocą specjalnej przekładni. Profesjonalny alpinista przemysłowy powinien być również wyposażony w ergonomiczny kask. Model Kappa Work oferuje możliwość precyzyjnej regulacji, a dzięki otworom gwarantuje też optymalną wentylację. Kask marki Singing Rock pozwala oczywiście na zamocowanie latarki czołowej lub użytkowanie słuchawek ochronnych. Ponadto dzięki odpinanej wyściółce jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości.

Bezpieczeństwo i komfort alpinisty przemysłowego jest priorytetem w tej profesji. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań, jak ławki i uprzęże asekuracyjne oraz wytrzymałe karabinki i przyciski zaciskowe, każdy specjalista może prowadzić rozmaite prace na wysokości w sposób profesjonalny i zgodny z normami.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl