Ostatnio na blogu
Jak zabezpieczyć elewację przed graffiti?

Graffiti to różnorodne rysunki, obrazki czy podpisy umieszczane w przestrzeni publicznej i prywatnej, z wykorzystaniem rozmaitych technik. Graffiti zwykle tworzone są anonimowo i nielegalnie, ale czasami również na specjalne zlecenie władz miasta czy właściciela danego obiektu. Dla jednych są przejawem prawdziwej sztuki ulicznej, a dla innych oznaką wandalizmu i braku szacunku dla cudzej własności.

Jak wybrać odpowiedni kask dla alpinisty przemysłowego?

Wygoda noszenia, właściwie dobrany rozmiar i dostosowanie do charakteru czynności wykonywanych na wysokościach to podstawowe właściwości, jakie musi posiadać kask dla alpinisty przemysłowego. Najlepszy będzie kask lekki i komfortowy, który zapewni jednocześnie maksimum bezpieczeństwa.

Sklepy ze sprzętem alpinistycznym oferują rozmaite kaski, czym jednak kierować się przy ich wyborze?

Alpiniści przemysłowi polecają – przyssawka do szyb Veribor

Alpinistyka przemysłowa to profesja wymagająca odpowiednich uprawnień, specjalistycznego sprzętu oraz długoletniego doświadczenia i dużej sprawności fizycznej. Do prac, które wykonywane są na wysokościach przez alpinistów, należy przykładowo mycie okien i elewacji, naprawy fasad, konserwacja anten czy instalacja billboardów. Jaki sprzęt będzie niezbędny do realizacji tego rodzaju zadań?

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Lonża – ważny element wyposażenia alpinisty przemysłowego 0
Lonża – ważny element wyposażenia alpinisty przemysłowego

Alpiniści przemysłowi swoją pracę wykonują na wysokościach. Do ich zadań należy przeważnie konserwacja różnego rodzaju elementów znajdujących się na wysokościach czy chociażby mycie okien lub naprawianie fasad. Pracują w podwieszeniu, do którego wykorzystuje się technikę wspinaczkową. Jest to praca obarczona sporym ryzykiem, dlatego aby zachować bezpieczeństwo, należy konsekwentnie przestrzegać zasad BHP.

Bardzo ważnym elementem wyposażenia alpinisty przemysłowego jest lonża.

Czym jest lonża i dlaczego jej rola jest taka ważna?

Lonża to sprzęt stosowany do autoasekuracji stosowany nie tylko w wyprawach wspinaczkowych, ale również podczas prac na wysokościach. Budowa lonży nie jest zbyt skomplikowana. Składa się ona z liny dynamicznej, karabinków (za ich sprawą lonża wpina się do liny asekurującej ) oraz płytki hamującej (jej zadaniem jest absorbowanie mocy upadku na zestawie asekuracyjnym). 

Są dwa sposoby asekuracji alpinisty przemysłowego przez lonże. Pierwszy polega na wytwarzaniu przez metalową płytkę dużego tarcia, podczas gdy przechodzi przez nią lina. Po opadnięciu możemy z powrotem zamontować linę w absorberze i kontynuować pracę na wysokości. Drugim sposobem jest rwący się absorber energii, który za sprawą zrywania kolejnych szwów łagodzi upadek.

Rola lonży w alpinizmie przemysłowym jest bardzo duża. To ona odpowiada za asekurację pracownika podczas wykonywania zadania na wysokości. Musi być o odpowiednim poziomie wytrzymałości, aby zachowane były pełne standardy bezpieczeństwa. Dzięki niej alpinista spokojnie może skupić się na swojej pracy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl