Ostatnio na blogu
Uprzęże i szelki wspinaczkowe – czym charakteryzują się wysokojakościowe produkty?

Uprząż asekuracyjna jest podstawowym elementem wyposażenia każdego wspinacza, speleologa czy też pracownika wysokościowego. Na rynku znaleźć można wiele ich odmian i modeli zróżnicowanych pod względem ceny, właściwości czy materiału wykonania. Czym zatem charakteryzują się uprzęże najwyższej jakości, które gwarantują maksimum bezpieczeństwa podczas wspinaczki? 

Prace na wysokości wykonywane przez alpinistów przemysłowych a zasady BHP

Ogólne przepisy BHP są najbardziej restrykcyjne dla branż, w których ryzyko wypadku jest relatywnie duże. Skutkuje to m.in. większym prawdopodobieństwem kontroli uprawnionego organu. Ewentualne zaniedbania prowadzą do wielu nieprzyjemnych konsekwencji, a ujawnienie nawet drobnych uchybień grozi wysoką grzywną. Oznacza to zatem, że bezwzględnie każdy pracownik musi być wyposażony i przeszkolony adekwatnie do swoich służbowych obowiązków.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Metalowe fasady budynku - jak je czyścić? 0
Metalowe fasady budynku - jak je czyścić?

Aby fasada budynku ładnie się prezentowała, nie była pokryta brudem lub co gorsza rdzą, należy ją regularnie czyścić. Fasady metalowe wymagają zastosowania zupełnie innych metod oraz środków czyszczących, niż elewacje ceglane czy tynkowane. Metal jest bowiem materiałem delikatniejszym od cegły bądź gipsu. W jaki sposób należy zatem czyścić metalowe fasady budynku, aby zachowały nieskazitelny wygląd przez lata, a ich konserwacja nie powodowała uszkodzeń?

Częstotliwość czyszczenia metalowych fasad

Bezpośredni wpływ na częstotliwość czyszczenia elewacji tego rodzaju ma przede wszystkim usytuowanie budynku. Naturalnie, jeśli budynek znajduje się w centrum miasta bądź w pobliżu głównej drogi, będzie bardziej narażony na zabrudzenia. Jeżeli natomiast obiekt usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie lasu, rzeki czy jeziora, niebezpieczeństwo dla jego fasady stanowić będzie wilgoć. Sama faktura fasady również nie pozostaje bez znaczenia. Najprostsze w utrzymaniu są bowiem gładkie powierzchnie, a wszelkie chropowate faktury sprzyjają gromadzeniu się zabrudzeń.

Generalnie zaleca się, aby metalowe fasady czyścić minimum co 2 lata.

Metody oraz narzędzia

Czyszczenie fasady metalowej w większości przypadków wymaga zatrudnienia specjalistów, czyli alpinistów przemysłowych.

Ciśnieniowa myjka, która doskonale sprawdza się przy elewacjach ceglanych, w przypadku fasad metalowych może nie znaleźć zastosowania. Narzędziem, które może okazać się najbardziej odpowiednie do ich czyszczenia, jest miękka szczotka. Jeśli chodzi o środki, wykorzystywane do mycia metalowych powierzchni, z całą pewnością będą to wszelkie preparaty antykorozyjne, a wielu przypadkach po prostu ciepła, czysta woda.

Jeżeli zależy nam, aby metalowe fasady naszego domu czy biura na długo zachowały swój pierwotny wygląd, należy czyścić je regularnie, starannie i przy użyciu przeznaczonych do tego specjalistycznych środków oraz narzędzi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl