Ostatnio na blogu
Wiosenne porządki, czyli wszystko o alpinistycznym myciu okien

Obecny trend na projektowanie budynków z dużą ilością przeszklonych powierzchni sprawia, że mycie okien tradycyjnymi sposobami staje się niemożliwe. Dotyczy to wielu wieżowców, biurowców, galerii handlowych, a czasami nawet nowoczesnych, prywatnych domów. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na usługę alpinistycznego mycia okien.

Lina alpinistyczna, czyli podstawowe wyposażenie w pracy na wysokościach

Alpinizm przemysłowy jest dość ryzykownym, ale jednocześnie bardzo dochodowym zajęciem. Do tego, aby zostać alpinistą, w większości przypadków wystarczy podstawowy kurs wspinaczki linowej. Niestety, o ile na takim kursie nauczymy się technik podchodzenia, zjeżdżania oraz bezpiecznego zakładania stanowisk, o tyle nie zawsze nasza wiedza zostanie uzupełniona o kwestie związane ze sprzętem.

Alpiniści przemysłowi polecają – uprząż asekuracyjna Profi Worker III marki Singing Rock

Wspinaczka i prace alpinistyczne wymagają ogromnej wiedzy, doskonałej sprawności fizycznej, doświadczenia oraz nerwów ze stali. Podstawą wszelkich prac wykonywanych na wysokościach jest jednak sprawdzony, funkcjonalny i bezpieczny sprzęt. Alpiniści przemysłowi zgodnie wskazują w tym przypadku firmę Singing Rock, która w swej ofercie posiada m.in. karabinki, kaski, ławeczki czy uprzęże.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Metalowe fasady budynku - jak je czyścić? 0
Metalowe fasady budynku - jak je czyścić?

Aby fasada budynku ładnie się prezentowała, nie była pokryta brudem lub co gorsza rdzą, należy ją regularnie czyścić. Fasady metalowe wymagają zastosowania zupełnie innych metod oraz środków czyszczących, niż elewacje ceglane czy tynkowane. Metal jest bowiem materiałem delikatniejszym od cegły bądź gipsu. W jaki sposób należy zatem czyścić metalowe fasady budynku, aby zachowały nieskazitelny wygląd przez lata, a ich konserwacja nie powodowała uszkodzeń?

Częstotliwość czyszczenia metalowych fasad

Bezpośredni wpływ na częstotliwość czyszczenia elewacji tego rodzaju ma przede wszystkim usytuowanie budynku. Naturalnie, jeśli budynek znajduje się w centrum miasta bądź w pobliżu głównej drogi, będzie bardziej narażony na zabrudzenia. Jeżeli natomiast obiekt usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie lasu, rzeki czy jeziora, niebezpieczeństwo dla jego fasady stanowić będzie wilgoć. Sama faktura fasady również nie pozostaje bez znaczenia. Najprostsze w utrzymaniu są bowiem gładkie powierzchnie, a wszelkie chropowate faktury sprzyjają gromadzeniu się zabrudzeń.

Generalnie zaleca się, aby metalowe fasady czyścić minimum co 2 lata.

Metody oraz narzędzia

Czyszczenie fasady metalowej w większości przypadków wymaga zatrudnienia specjalistów, czyli alpinistów przemysłowych.

Ciśnieniowa myjka, która doskonale sprawdza się przy elewacjach ceglanych, w przypadku fasad metalowych może nie znaleźć zastosowania. Narzędziem, które może okazać się najbardziej odpowiednie do ich czyszczenia, jest miękka szczotka. Jeśli chodzi o środki, wykorzystywane do mycia metalowych powierzchni, z całą pewnością będą to wszelkie preparaty antykorozyjne, a wielu przypadkach po prostu ciepła, czysta woda.

Jeżeli zależy nam, aby metalowe fasady naszego domu czy biura na długo zachowały swój pierwotny wygląd, należy czyścić je regularnie, starannie i przy użyciu przeznaczonych do tego specjalistycznych środków oraz narzędzi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl