Ostatnio na blogu
Jak zabezpieczyć elewację przed graffiti?

Graffiti to różnorodne rysunki, obrazki czy podpisy umieszczane w przestrzeni publicznej i prywatnej, z wykorzystaniem rozmaitych technik. Graffiti zwykle tworzone są anonimowo i nielegalnie, ale czasami również na specjalne zlecenie władz miasta czy właściciela danego obiektu. Dla jednych są przejawem prawdziwej sztuki ulicznej, a dla innych oznaką wandalizmu i braku szacunku dla cudzej własności.

Jak wybrać odpowiedni kask dla alpinisty przemysłowego?

Wygoda noszenia, właściwie dobrany rozmiar i dostosowanie do charakteru czynności wykonywanych na wysokościach to podstawowe właściwości, jakie musi posiadać kask dla alpinisty przemysłowego. Najlepszy będzie kask lekki i komfortowy, który zapewni jednocześnie maksimum bezpieczeństwa.

Sklepy ze sprzętem alpinistycznym oferują rozmaite kaski, czym jednak kierować się przy ich wyborze?

Alpiniści przemysłowi polecają – przyssawka do szyb Veribor

Alpinistyka przemysłowa to profesja wymagająca odpowiednich uprawnień, specjalistycznego sprzętu oraz długoletniego doświadczenia i dużej sprawności fizycznej. Do prac, które wykonywane są na wysokościach przez alpinistów, należy przykładowo mycie okien i elewacji, naprawy fasad, konserwacja anten czy instalacja billboardów. Jaki sprzęt będzie niezbędny do realizacji tego rodzaju zadań?

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Metalowe fasady budynku - jak je czyścić? 0
Metalowe fasady budynku - jak je czyścić?

Aby fasada budynku ładnie się prezentowała, nie była pokryta brudem lub co gorsza rdzą, należy ją regularnie czyścić. Fasady metalowe wymagają zastosowania zupełnie innych metod oraz środków czyszczących, niż elewacje ceglane czy tynkowane. Metal jest bowiem materiałem delikatniejszym od cegły bądź gipsu. W jaki sposób należy zatem czyścić metalowe fasady budynku, aby zachowały nieskazitelny wygląd przez lata, a ich konserwacja nie powodowała uszkodzeń?

Częstotliwość czyszczenia metalowych fasad

Bezpośredni wpływ na częstotliwość czyszczenia elewacji tego rodzaju ma przede wszystkim usytuowanie budynku. Naturalnie, jeśli budynek znajduje się w centrum miasta bądź w pobliżu głównej drogi, będzie bardziej narażony na zabrudzenia. Jeżeli natomiast obiekt usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie lasu, rzeki czy jeziora, niebezpieczeństwo dla jego fasady stanowić będzie wilgoć. Sama faktura fasady również nie pozostaje bez znaczenia. Najprostsze w utrzymaniu są bowiem gładkie powierzchnie, a wszelkie chropowate faktury sprzyjają gromadzeniu się zabrudzeń.

Generalnie zaleca się, aby metalowe fasady czyścić minimum co 2 lata.

Metody oraz narzędzia

Czyszczenie fasady metalowej w większości przypadków wymaga zatrudnienia specjalistów, czyli alpinistów przemysłowych.

Ciśnieniowa myjka, która doskonale sprawdza się przy elewacjach ceglanych, w przypadku fasad metalowych może nie znaleźć zastosowania. Narzędziem, które może okazać się najbardziej odpowiednie do ich czyszczenia, jest miękka szczotka. Jeśli chodzi o środki, wykorzystywane do mycia metalowych powierzchni, z całą pewnością będą to wszelkie preparaty antykorozyjne, a wielu przypadkach po prostu ciepła, czysta woda.

Jeżeli zależy nam, aby metalowe fasady naszego domu czy biura na długo zachowały swój pierwotny wygląd, należy czyścić je regularnie, starannie i przy użyciu przeznaczonych do tego specjalistycznych środków oraz narzędzi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl