Ostatnio na blogu
Zawód alpinisty przemysłowego pod lupą

Kim jest alpinista przemysłowy?

Alpinista przemysłowy zajmuje się pracą na wysokości, co najmniej 1 metr nad ziemią. Alpinista pracuje na pewnej wysokości, gdzie świadczy konkretne usługi takie jak montaż reklam czy czyszczenie okien i elewacji(w wieżowcach). Z tego też powodu alpiniści przemysłowi muszą posiadać wiedzę dotyczącą technik oraz środków czystości.

Co jaki czas dokonywać kontroli i wymiany sprzętu wspinaczkowego?

Przed kolejnym zadaniem wspinaczkowym koniecznie sprawdź swój sprzęt, to waga Twojego życia i zdrowia!

Sprzęt wspinaczkowy ma swoją żywotność, szacowaną przez producentów, a także określoną intensywnością jego użytkowania. Oto kilka podpowiedzi, kiedy bezzwłocznie należy dokonać kontroli i wymiany poszczególnych elementów wyposażenia, czyli odwiedzić profesjonalny sklep ze sprzętem dla alpinistów. 

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Montaż reklam na wysokości - jak do tego podejść? 0
Montaż reklam na wysokości - jak do tego podejść?

Montażem reklam na wysokości zajmuje się obecnie wiele firm. Należy mieć jednak do tego odpowiednie podejście, aby cała praca montażowa została wykonana perfekcyjnie i precyzyjnie. Przy okazji osoby, które będą się tym zajmowały muszą zadbać o swoje bezpieczeństwo, nie wspominając już o bezpieczeństwie przechodniów. Montowanie reklam na wysokości może odbywać się na kilka sposobów.

Metoda alpinistyczna

Jedną z najczęściej wykorzystywanych technik montażu jest w dzisiejszych czasach metoda alpinistyczna. Polega to na wspięciu się na pewną wysokość osoby, która jest odpowiedzialna za taki montaż. Oczywiście jest ona zabezpieczona specjalnymi linami, aby nie stało się jej nic złego. Wtedy też można sprawniej poradzić sobie z montażem takiej reklamy, chociaż jest to opcja wykorzystywana głównie przy mniejszych rozmiarach reklam. 

Montaż z wykorzystaniem podnośnika

Zdecydowanie bardziej komfortowym rozwiązaniem na rynku jest na pewno montaż z wykorzystaniem podnośnika, którym trzeba jednak umiejętnie operować, ale zajmuje się tym wykwalifikowana osoba. Z pomocą podnośnika można dostać się w każde miejsce, w którym trzeba zamontować reklamę na wysokości. Zajmuje to co prawda więcej czasu, ale można sobie wtedy bez przeszkód regulować wysokość, przejść z prawej strony na lewą, itd. Jest to polecane rozwiązanie zwłaszcza przy montażu reklam wielkoformatowych, przy okazji jest to droższa opcja montażu, dlatego też nie każdy zleceniodawca decyduje się na takie rozwiązania.

Każdy zdecydować może się na taką opcję montażu, jaka jest dla niego wygodna. Przede wszystkim należy się do tego przygotować pod kątem sprzętu, w który trzeba zainwestować. Montaż reklamy z podnośnikiem jest zdecydowanie bezpieczniejszy, jednak nie każda osoba jest zainteresowana tym sposobem montażu reklam, ponieważ zajmuje to często więcej czasu oraz jest droższą opcją na rynku. Często wykorzystywane są więc osoby, które działają techniką alpinistyczną i sprawnie montują reklamę w wyznaczonym miejscu, na odpowiedniej wysokości.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl