Ostatnio na blogu
Wiosenne porządki, czyli wszystko o alpinistycznym myciu okien

Obecny trend na projektowanie budynków z dużą ilością przeszklonych powierzchni sprawia, że mycie okien tradycyjnymi sposobami staje się niemożliwe. Dotyczy to wielu wieżowców, biurowców, galerii handlowych, a czasami nawet nowoczesnych, prywatnych domów. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na usługę alpinistycznego mycia okien.

Lina alpinistyczna, czyli podstawowe wyposażenie w pracy na wysokościach

Alpinizm przemysłowy jest dość ryzykownym, ale jednocześnie bardzo dochodowym zajęciem. Do tego, aby zostać alpinistą, w większości przypadków wystarczy podstawowy kurs wspinaczki linowej. Niestety, o ile na takim kursie nauczymy się technik podchodzenia, zjeżdżania oraz bezpiecznego zakładania stanowisk, o tyle nie zawsze nasza wiedza zostanie uzupełniona o kwestie związane ze sprzętem.

Alpiniści przemysłowi polecają – uprząż asekuracyjna Profi Worker III marki Singing Rock

Wspinaczka i prace alpinistyczne wymagają ogromnej wiedzy, doskonałej sprawności fizycznej, doświadczenia oraz nerwów ze stali. Podstawą wszelkich prac wykonywanych na wysokościach jest jednak sprawdzony, funkcjonalny i bezpieczny sprzęt. Alpiniści przemysłowi zgodnie wskazują w tym przypadku firmę Singing Rock, która w swej ofercie posiada m.in. karabinki, kaski, ławeczki czy uprzęże.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Montaż reklam na wysokości - jak do tego podejść? 0
Montaż reklam na wysokości - jak do tego podejść?

Montażem reklam na wysokości zajmuje się obecnie wiele firm. Należy mieć jednak do tego odpowiednie podejście, aby cała praca montażowa została wykonana perfekcyjnie i precyzyjnie. Przy okazji osoby, które będą się tym zajmowały muszą zadbać o swoje bezpieczeństwo, nie wspominając już o bezpieczeństwie przechodniów. Montowanie reklam na wysokości może odbywać się na kilka sposobów.

Metoda alpinistyczna

Jedną z najczęściej wykorzystywanych technik montażu jest w dzisiejszych czasach metoda alpinistyczna. Polega to na wspięciu się na pewną wysokość osoby, która jest odpowiedzialna za taki montaż. Oczywiście jest ona zabezpieczona specjalnymi linami, aby nie stało się jej nic złego. Wtedy też można sprawniej poradzić sobie z montażem takiej reklamy, chociaż jest to opcja wykorzystywana głównie przy mniejszych rozmiarach reklam. 

Montaż z wykorzystaniem podnośnika

Zdecydowanie bardziej komfortowym rozwiązaniem na rynku jest na pewno montaż z wykorzystaniem podnośnika, którym trzeba jednak umiejętnie operować, ale zajmuje się tym wykwalifikowana osoba. Z pomocą podnośnika można dostać się w każde miejsce, w którym trzeba zamontować reklamę na wysokości. Zajmuje to co prawda więcej czasu, ale można sobie wtedy bez przeszkód regulować wysokość, przejść z prawej strony na lewą, itd. Jest to polecane rozwiązanie zwłaszcza przy montażu reklam wielkoformatowych, przy okazji jest to droższa opcja montażu, dlatego też nie każdy zleceniodawca decyduje się na takie rozwiązania.

Każdy zdecydować może się na taką opcję montażu, jaka jest dla niego wygodna. Przede wszystkim należy się do tego przygotować pod kątem sprzętu, w który trzeba zainwestować. Montaż reklamy z podnośnikiem jest zdecydowanie bezpieczniejszy, jednak nie każda osoba jest zainteresowana tym sposobem montażu reklam, ponieważ zajmuje to często więcej czasu oraz jest droższą opcją na rynku. Często wykorzystywane są więc osoby, które działają techniką alpinistyczną i sprawnie montują reklamę w wyznaczonym miejscu, na odpowiedniej wysokości.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl