Ostatnio na blogu
Kompletujemy podstawowe wyposażenie dla alpinisty przemysłowego, czyli marka Singing Rock pod lupą

Alpinizm przemysłowy to zawód, który wymaga zastosowania najwyższej jakości sprzętu. Elementy takie, jak uprząż asekuracyjna, karabinek czy ławeczka są niezbędne do tego, aby wykonywanie poszczególnych czynności było bezpieczne i komfortowe. Poszukując sprawdzonego sprzętu alpinistycznego, warto sięgnąć po produkty marki Singing Rock, które gwarantują kompleksowe wyposażenie specjalisty od prac na wysokości.

Alpinistyka przemysłowa zimą – podstawowy zakres prac

Zima to okres, w którym alpiniści przemysłowi nie zwalniają tempa wykonywanych prac. Pomimo gorszych warunków pogodowych specjaliści wysokościowi z powodzeniem mogą dbać o czystość szyb czy przeprowadzać montaż reklam na wysokości. W przypadku obfitych opadów śniegu oraz długo utrzymujących się ujemnych temperatur, istotne będzie także odśnieżanie dachów, wpływające na poprawę bezpieczeństwa przechodniów oraz stabilność całej konstrukcji budynku.

Mycie szyb na wysokości jesienną porą – jak sprawić by było bezpieczne i komfortowe?

Mycie szyb na wysokości jesienną porą powinno być wykonywane z zachowaniem należytych środków bezpieczeństwa. W przeciwnym razie może dojść do groźnego upadku skutkującego trwałym kalectwem, a nawet śmiercią. Z tego względu wykonując wszelkie prace na wysokościach, bezwzględnie należy stosować odpowiednie akcesoria asekuracyjne, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Mycie szyb na wysokości jesienną porą – jak sprawić by było bezpieczne i komfortowe? 0
Mycie szyb na wysokości jesienną porą – jak sprawić by było bezpieczne i komfortowe?

Mycie szyb na wysokości jesienną porą powinno być wykonywane z zachowaniem należytych środków bezpieczeństwa. W przeciwnym razie może dojść do groźnego upadku skutkującego trwałym kalectwem, a nawet śmiercią. Z tego względu wykonując wszelkie prace na wysokościach, bezwzględnie należy stosować odpowiednie akcesoria asekuracyjne, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort.

Profesjonalna uprząż

Uprząż asekuracyjna jest podstawowym zabezpieczeniem podczas mycia okien na wysokości. Kluczową rolę pełni pas, który zapewnia stabilizację ciała oraz utrzymuje prawidłową pozycję kręgosłupa. Zapobiega to bólom pleców i pozwala na pełną swobodę ruchów. Ważnym elementem są również pasy naramienne w kształcie litery V, które chronią szyję przed obtarciami oraz gwarantują stabilizację całego ciala, nawet podczas wykonywania gwałtownych ruchów. Uprząż asekuracyjna zwykle wyposażona jest w niewielkie pętle do wpinania pomocniczych akcesoriów, które montowane są w taki sposób, by nie utrudniały pracy. Kolejnym elementem uprzęży są usztywnione szpejarki, w których można umieścić przyrządy do mycia szyb o maksymalnej wadze 10 kg. Do stabilizacji pozycji roboczej służą z kolei dwa punkty asekuracyjne wykonane z duraluminium. Zazwyczaj w tylnej części uprzęży znajdują się dwa punkty wpięcia, a jeden umieszczony jest na przodzie. Gwarantuje to maksymalny poziom zabezpieczenia na wysokości. Natomiast pełen komfort pracy zapewnia możliwość regulacji wszystkich pasów w zależności od obwodów ciała oraz grubości ubrań roboczych.

Dodatkowe elementy wyposażenia wpływające na bezpieczeństwo

Ważnym elementem wyposażenia każdego alpinisty przemysłowego jest przyrząd do autoasekuracji, który chroni przed upadkiem lub niekontrolowanym zjazdem. Poza tym utrzymuje on odpowiedni dystans między pracownikiem a liną, co znacznie ułatwia pracę na wysokości. W przypadku mycia okien na wysokości niezbędny będzie również element autoasekuracyjny z otwieraną okładką, który nie powoduje zużywania się linki podczas jej blokowania. Nawet wysokojakościowa lina powinna być chroniona przed ostrymi krawędziami za pomocą ochraniacza wykonanego z odpornego materiału PCV z wszytym rzepem, który jest wytrzymały na przecieranie oraz nie ześlizguje się z liny. Wielogodzinne mycie okien na wysokości ułatwia też specjalna ławeczka, która posiada boczną triangulację 2 punktów wspinania. Poza tym plastikowe boczne uchwyty umożliwiają wpięcie osprzętu do mycia szyb lub małych worków transportowych (np. na magnezję). Do najważniejszych akcesoriów należy też linka. W sklepach alpinistycznych zazwyczaj dostępne są modele o średnicy od 2 do 5 mm. Dopełnieniem wyposażenia alpinisty przemysłowego jest oczywiście kask ochronny oferowany w różnych rozmiarach i kształtach. Warto zaznaczyć, że skorupa wykonana z materiału ABS jest lekka, a jednocześnie wytrzymała (właściwie amortyzuje każde uderzenie głowy o twardy element).

Mycie okien na wysokości zaliczane jest do prac szczególnie niebezpiecznych. Z tego względu, aby wszelkie czynności przebiegały w pełni komfortowo, należy stosować wysokojakościowy, atestowany sprzęt alpinistyczny.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl