Ostatnio na blogu
Jak działa powłoka antygraffiti?

Pod nazwą graffiti kryją się przekazy wizualne stworzone - najczęściej - za pomocą sprayu. Jest to jeden z popularnych aktów wandalizmu. Pojawiają się najczęściej na obiektach różnego rodzaju, takich jak budynki użyteczności publicznej, mosty, podziemne przejścia, estakady, a nawet prywatne domy czy samochody. 

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Najczęściej popełniane błędy podczas mycia okien 0
Najczęściej popełniane błędy podczas mycia okien

Mycie okien - czynność wcale nie taka prosta

Bardzo często, podczas mycia okien zdarza nam się popełniać wiele różnorodnych błędów i chociaż czynność ta wydaje się niezwykle prosta i wręcz banalna - sprawia ona wiele trudności. Często zdarza się, że kupiony w markecie, dobry płyn do mycia okien i ręcznik papierowy nie wystarczają, by cieszyć się łatwością sprzątania i w pełni idealnym widokiem czystego okna.

Najczęściej popełniane błędy

Osoby myjące okna popełniają wiele różnych błędów, jednak są takie, które powtarzają się bardzo często w wielu przypadkach. Pierwszym z nich, i jednym z najczęściej popełnianych jest mycie okien w słoneczny dzień, które jest wręcz niczym innym jak syzyfową pracą, bowiem promienie słoneczne powodują bardzo szybkie wysychanie płynu, co w efekcie prowadzi do powstawania smug i zacieków. Kolejnym błędem jest ten wykonywany przy polerowaniu okna. Często decydujemy się na polerowanie okien za pomocą gazety, bądź też ręcznika papierowego - a oba te produkty pozostawiają na szybach brzydkie ślady, w postaci rys, czy też paprochów. Innym popełnianym błędem jest mycie okien wodą z kranu, i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w wielu domach z kranu płynie twarda woda, która wręcz nie nadaje się do mycia okien, bowiem powoduje smugi. Oprócz samych szyb, mycie okien to również dbanie o obicie szyby, czyli ramę okna. Wiele osób używa niewłaściwych środków do mycia ram, bowiem stolarka okienna pokryta jest najczęściej powłoką antykorozyjną, która pod wpływem zwykłych, chemicznych środków do mycia okien, ulega zniszczeniu. 

Podsumowując, podczas mycia okien popełnianych jest wiele różnych błędów, które nie tylko wpłynąć mogą na dłuższy czas sprzątania, ale również mogą uszkodzić szyby bądź też ramę okna. Mimo tego, że wydaje się to prostą czynnością, należałoby zapoznać się z określonymi radami, które pomogą nam zaoszczędzić czas, a jednocześnie sprawić, że nasze okna służyć będą nam o wiele dłużej poprzez odpowiednie dbanie o stan.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl