Ostatnio na blogu
Jak skompletować niezbędne przyrządy asekuracyjne i zjazdowe niezbędne w pracy alpinisty przemysłowego?

W naszym kraju podobnie jak na całym świecie coraz silniej rozwija się branża alpinizmu przemysłowego. Branża oferująca usługi takie jak konserwacja fasad budynków, utrzymanie sprawności świateł ostrzegawczych na wysokich budynkach czy też przeglądy masztów oraz anten. Zatem, jak dokładnie wygląda praca alpinisty przemysłowego, i jaki sprzęt jest do niej wymagany?

ABC mycia okien na wysokości

Mycie okien na wysokości - trzeba posiadać specjalne uprawnienia! W Polsce mycie okien w biurowcach i innych budynkach wielopiętrowych powierza się specjalistycznym firmom alpinistycznym, gdyż to ich pracownicy posiadają stosowne uprawnienia. 

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Najważniejsze akcesoria alpinistów przemysłowych 0
Najważniejsze akcesoria alpinistów przemysłowych

Alpinizm przemysłowy to wciąż nowe pojęcie dla Polaków i nie wiele osób o tym słyszało. Jest to wykorzystywanie technik wspinaczkowych do wykonywania pracy, czyli głównie prac na wysokościach. Alpiniści przemysłowi bardzo wiele zawdzięczają swoim akcesoriom, które są niezbędne do wykonywania tej pracy. W tym artykule postaramy się przybliżyć jak najlepiej sprzęt, który jest niezbędny dla tego typu pracy. Akcesoria te zdecydowanie pozwalają ułatwić i usprawnić pracę alpinistom przemysłowym.

Bardzo ważnym przedmiotem, który powinien znaleźć się w wyposażeniu alpinisty przemysłowego to z pewnością woreczek sprzętowy, który pomieści najważniejsze przedmioty potrzebne do wykonania danej pracy, np. śruby, zakrętki, itp. Takie woreczki zapewniają doskonały dostęp do potrzebnych rzeczy na wysokościach i są niezbędne. Następnym przedmiotem jest ławeczka do pracy na wysokościach, która powinna zapewniać komfort oraz bezpieczeństwo pracy. Oczywistymi rzeczami są liny oraz uprzęż. Są to przedmioty, bez których alpinista przemysłowy, jak i zwykły alpinista nie wychodzą z domu do pracy. W zależności od tego, jaki rodzaj pracy jest wykonywany, różnego typu akcesoria specjalistyczne są dobierane. Ochrona na linię roboczą jest dobrym wyborem, jeśli grozi nam przetarcie liny, a jest to częste zjawisko i lepiej być zabezpieczonym, gdyż nie jest to droga inwestycja, a z pewnością może uratować życie w chwili zagrożenia, gdyż przedłuża żywotność liny. Do wielu typów pracy na wysokościach potrzebne są narzędzia tnące np.: nóż. Z pomocą przychodzą noże wielofunkcyjne, które pozwalają nosić go w bezpieczny sposób przy uprzęży. Pętla nożna z systemem szybkiego dopasowania wokół stopy, czy też płyn do czyszczenia lin oraz uprzęży jest również  sprzętem obowiązkowym w wyposażeniu każdego alpinisty przemysłowego.

Każdy element tego wyposażenia spełnia swoją rolę tak, aby praca wykonywana na wysokościach nie stwarzała zagrożenia dla życia lub zdrowia, a nowoczesne technologie z pewnością na to pozwalają, aby taka praca była spokojna i wykonana zgodnie z zasadami BHP.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl