Ostatnio na blogu
Jak działa powłoka antygraffiti?

Pod nazwą graffiti kryją się przekazy wizualne stworzone - najczęściej - za pomocą sprayu. Jest to jeden z popularnych aktów wandalizmu. Pojawiają się najczęściej na obiektach różnego rodzaju, takich jak budynki użyteczności publicznej, mosty, podziemne przejścia, estakady, a nawet prywatne domy czy samochody. 

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Najważniejsze akcesoria alpinistów przemysłowych 0
Najważniejsze akcesoria alpinistów przemysłowych

Alpinizm przemysłowy to wciąż nowe pojęcie dla Polaków i nie wiele osób o tym słyszało. Jest to wykorzystywanie technik wspinaczkowych do wykonywania pracy, czyli głównie prac na wysokościach. Alpiniści przemysłowi bardzo wiele zawdzięczają swoim akcesoriom, które są niezbędne do wykonywania tej pracy. W tym artykule postaramy się przybliżyć jak najlepiej sprzęt, który jest niezbędny dla tego typu pracy. Akcesoria te zdecydowanie pozwalają ułatwić i usprawnić pracę alpinistom przemysłowym.

Bardzo ważnym przedmiotem, który powinien znaleźć się w wyposażeniu alpinisty przemysłowego to z pewnością woreczek sprzętowy, który pomieści najważniejsze przedmioty potrzebne do wykonania danej pracy, np. śruby, zakrętki, itp. Takie woreczki zapewniają doskonały dostęp do potrzebnych rzeczy na wysokościach i są niezbędne. Następnym przedmiotem jest ławeczka do pracy na wysokościach, która powinna zapewniać komfort oraz bezpieczeństwo pracy. Oczywistymi rzeczami są liny oraz uprzęż. Są to przedmioty, bez których alpinista przemysłowy, jak i zwykły alpinista nie wychodzą z domu do pracy. W zależności od tego, jaki rodzaj pracy jest wykonywany, różnego typu akcesoria specjalistyczne są dobierane. Ochrona na linię roboczą jest dobrym wyborem, jeśli grozi nam przetarcie liny, a jest to częste zjawisko i lepiej być zabezpieczonym, gdyż nie jest to droga inwestycja, a z pewnością może uratować życie w chwili zagrożenia, gdyż przedłuża żywotność liny. Do wielu typów pracy na wysokościach potrzebne są narzędzia tnące np.: nóż. Z pomocą przychodzą noże wielofunkcyjne, które pozwalają nosić go w bezpieczny sposób przy uprzęży. Pętla nożna z systemem szybkiego dopasowania wokół stopy, czy też płyn do czyszczenia lin oraz uprzęży jest również  sprzętem obowiązkowym w wyposażeniu każdego alpinisty przemysłowego.

Każdy element tego wyposażenia spełnia swoją rolę tak, aby praca wykonywana na wysokościach nie stwarzała zagrożenia dla życia lub zdrowia, a nowoczesne technologie z pewnością na to pozwalają, aby taka praca była spokojna i wykonana zgodnie z zasadami BHP.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl