Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Naprawa rynien i dachów - to już ostatni moment! 0
Naprawa rynien i dachów - to już ostatni moment!

Jesień to czas, w którym alpiniści przemysłowi często naprawiają rynny i dachy. Jak wygląda ich codzienna praca i dlaczego warto zdecydować się na te usługi?

Czym zajmują się alpiniści przemysłowi na dachach?

Doświadczony alpinista powinien przeprowadzić szczegółową inspekcję dachu oraz dokumentację fotograficzną. Ponadto usunie usterki dekarskie i naprawi nieprawidłowo wykonane pokrycia. Do częstych zadań należy także montaż okien dachowych, kominów wentylacyjnych czy elementów komunikacji dachowej. 

Inne prace to wzmacnianie więźby dachowej, mycie połaci dachowych czy udrażnianie rynien oraz rur spustowych. Bardzo istotnym zadaniem alpinistów jest również okresowy przegląd dachu oraz ocena stanu technicznego. Warto nadmienić, że pracę na wysokościach wykonują wyłącznie osoby, które zdobyły niezbędne uprawnienia i potrafią posługiwać się sprzętem alpinistycznym. Nie bez znaczenia są również czynniki psychologiczne, w tym odporność na stres. 

Dlaczego warto skorzystać z usług alpinistów przemysłowych?

Nieprawidłowo wykonane pokrycie dachu może spowodować bardzo duże niebezpieczeństwo, a czasem doprowadzić nawet do zawalenia się budynku. Do mniej poważnych, lecz dosyć częstych przypadków zaliczyć można przecieki, które pojawiają się na ścianach wewnętrznych. Warto pamiętać, że sprzęt alpinistyczny będzie niezbędny szczególnie przy wyższych oraz spadzistych dachach. 

Profesjonalny alpinista przeprowadzi dokładny przegląd i podpowie, czy remont dachu bądź naprawa rynny są niezbędne. W przypadku wystąpienia usterek zarządca budynku może więc odpowiednio zareagować, wycenić uszkodzenia, a przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl