Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Odświeżenie elewacji budynku po zimie 0
Odświeżenie elewacji budynku po zimie

Elewacja to prawdziwa wizytówka każdego budynku. Warto więc dbać o jej wygląd, zwłaszcza po miesiącach zimowych. Wtedy powstają na elewacjach zabrudzenia, które wyglądają mało atrakcyjnie. Konieczne jest więc ich usunięcie. Jaka chemia do czyszczenia elewacji sprawdzi się najlepiej?

Mycie elewacji – najważniejsze informacje

Dbanie o kondycję elewacji nie jest sprawą trudną. Wystarczy, że będziemy pamiętać o regularnym myciu jej powierzchni. W ten sposób można pozbyć się mało estetycznie wyglądających zabrudzeń, a także uszkodzeń, które powstają podczas użytkowania. Co ważne, czyszczenie elewacji można wykonywać samodzielnie – wystarczy odpowiedni sprzęt oraz wiedza. Można się także posiłkować wsparciem profesjonalnych firm, które wykonają to za nas.

Chemia do elewacji – co wybrać?

Przy niewielkim zabrudzeniu elewacji wystarczy skorzystać z myjki ciśnieniowej. Sprężone powietrze oraz woda skutecznie poradzą sobie z usunięciem zalegającego kurzu. Jeśli jednak ściany Twojego domu są bardziej zabrudzone, to konieczne jest skorzystanie z profesjonalnych środków czyszczących. Jakie wybrać?

Warto zaznaczyć, że na rynku dostępnych są dziesiątki skutecznych produktów do mycia elewacji. Ostateczny wybór produktu powinien być uzależniony od dwóch czynników: rodzaju zabrudzeń oraz rodzaju materiału, którym pokryta jest ściana. Jak łatwo się domyślić, coś innego sprawdzi się w przypadku elewacji ceglanych, a coś innego przy czyszczeniu elewacji pokrytych farbą.

Szczególnej uwagi wymagają ściany pokryte grzybami i pleśnią. Do ich czyszczenia należy wykorzystać środki grzybobójcze, które tworzą specjalną warstwę ochronną. Kiedy zauważysz na elewacji pleśń, należy zastosować specjalny preparat odkażający, a następnie zmyć wszystko przy pomocy myjki. Należy na to zwrócić dużą uwagę, zwłaszcza jeśli planujesz pokrycie powierzchni ścian dodatkową warstwą farbą.

Wybierając chemię do elewacji, należy kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością samego preparatu. Tylko w ten sposób usuniesz zabrudzenia, a jednocześnie nie zniszczysz struktury samej ściany.

Dodatkowo warto pamiętać, że środki czyszczące mogą mieć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Dlatego warto wybierać preparaty, które produkowane są z ekologicznych składników. Tylko w ten sposób, zmywane środki nie wpłyną negatywnie na jakość wód, a także bezpieczeństwo środowiska przyrodniczego.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl